Yosan 120

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bubool
Posty: 5
Rejestracja: 2013-01-01, 16:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bubool »

Yosan 120 PRO + Sirio ML145 działa u mnie bez żadnych zarzutów. Bardzo ładnie odbiera i co najważniejsze zawsze wiem gdzie "suszą" ;)
Awatar użytkownika
simon932
Posty: 20
Rejestracja: 2013-01-16, 21:20
Lokalizacja: Jasło

Post autor: simon932 »

Też mam tego Yosana i ciut mniejszą antenke, bo Omega 27 Mag i powiem, że nawet to pomyka :) ciekawie. Nawet powiedziałbym, że bardziej kulturalnie jak "szumofon" HIII z tą antenką kiedyś :)
Mobil 1 - Yosan Turbo JM-3031M Tuning + Uniden ESP-12 + Sirio ML-145
Mobil 2 - Yosan 120 Pro + Sirio Omega 27 Black

http://youtu.be/-2uz_TBJHGs
_
maciej5145
Posty: 16
Rejestracja: 2012-11-24, 23:15
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: maciej5145 »

Posiadam yosana pro 120 od ponad miesiąca, sprzężone z antenką sirio ml 145. To moje pierwsze cb. Działa bez zarzutu. Pewne niedomagania wystąpiły z mojej winy. Posiadam auto w wresji sedan, więc puściłem kabel pomiędzy klapą bagażnika, a tylną szybą. W związku z tym, że zdejmowanie magnesu z przykręconą anteną jest w tej sytuacji kłopotliwe odkręcam sam bat. Niestety przy odkręcaniu bata i zostawianiu magnesu na wpływ warunków atmosferycznych (śnieg, deszcz) powoduje zwarcie. W związku z tym antena nie pracowała prawidłowo. Podjechałem do kolegów z konektora, szybko zlokalizowali nieprawidłowość, przesuszyli magnes, dokupiłem ankręcaną osłonę na magnes i wszystko śmigało ładnie, do następnego dnia. Znowu podjechałem i okazało się, że zbyt mocno wkręcałem antenę w magnes. Wystarczy tylko do pierwszego oporu i wszystko ładnie śmiga. Jestem naprawdę mega zadowolony. Na jakimś forum samochodowym czytałem, że zbyt mocne wkręcanie anteny w podstawę magnesową powoduje podniesienie SWR (może ktoś z konektora potwierdzi albo obali tą tezę). Wczoraj będąc na Al. Włókniarzy przy Aleksandrowskiej rozmawiałem z człowiekiem ze Zgierza (on ma chyba bazę), chwilę później rozmawiałem z mobilem jadącym na Szczecińskiej, tka więc zasię oceniam wzorowo. Jeszcze raz dziękuję kolegom z konektora za szybką, bezbłędną i przede wszystkim darmową pomoc. Porządny sklep i serwis. Życzę wszystkim szerokości.
Maciek
superfejmus
Posty: 35
Rejestracja: 2012-12-27, 13:41
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: superfejmus »

Koledzy może mi się wydaje albo za bardzo rozkręcam radio (pro120 tytułowe) przy skręceniu sq powyżej poziomu szumów (na innym niż 19) i jest to ok 11 godz przy rozkręconym gain na max 80% sygnałów na 19'tce to szum w czystej postaci, w mieście skręcenie do poziomu ok 1/4 dopiero uspokaja, na trasie 2/3 - 3/4 żeby wyciąć sam szum gain'em, antena to m145. Podczas zakłóceń w mieście mimo, że radio non stop szumi bez przerwy przebija się przez to nadawanie innych. Nic w aucie nie wprowadza zakłóceń tj zapalanie silnika, włączenie świateł nie wpływa na szum w żadnym stopniu. Jest to o tyle dziwne dla mnie że na unidenku 520 miałem gaina na maxa cały czas i sq też ok 11-12 i nie było tyle szumu lecz na antenie as100 (wcześniej na ic100)
Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

Post autor: yaszczur »

superfejmus, SQ ustaw sobie tak jak sam piszesz, czyli przejście na inny kanał i zatrzymujesz się w momencie ustania szumów, można jeszcze ciut podkręcić.

RF Gain jest po to, żeby go używać. ML-ka wiele potrafi zebrać, szczególnie w mieście i skręcenie czułości nawet o połowę (w zależności od radia) nie jest niczym nie poprawnym. Na słuch płynnie wyreguluj sobie czułość i będzie ok.
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
korni
Posty: 45
Rejestracja: 2013-01-21, 11:15
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: korni »

Ja wczoraj wystroiłem antenkę i w trasę, zrobiłem 100km i zestaw jest ok. Jedyna wada to dosyć cicho słychać z niego i muszę mieć prawie na full.
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

korni, dokup dobry, duży głośnik zewnętrzny ;-) Yosan to maleńkie radio, więc głośnik jest taki jaki się zmieścił :mrgreen:
Franky
Posty: 95
Rejestracja: 2012-02-01, 20:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Franky »

Tak,musi być duży bo nawet zewn. K-PO(taki sam jak ALBRECHT CB-12) nie daje rady i głośność na radiu jest na max.Będzie zamiana na INTEK FSP-30.Polecam.
Mobil - Realistic TRC 465,FD 1818 by Konektor,Siro T 5000
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

korni pisze:Ja wczoraj wystroiłem antenkę i w trasę, zrobiłem 100km i zestaw jest ok. Jedyna wada to dosyć cicho słychać z niego i muszę mieć prawie na full.
To fakt, głośnik jest niewielki, i sprzęt wymaga osobnego głośnika.
Do czego jeszcze można by się doczepić: nietypowy RF-gaine. który mi na pewno nie leży.
I ten miniaturowy mikrofon :)
Bałbym się że go zgniotę.
Sama praca radia bardzo poprawna. :lol:
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

-F-E-R-A-G- pisze:I ten miniaturowy mikrofon :)
Bałbym się że go zgniotę.
Wszystko kwestia przyzwyczajenia. Kumpel używa i nie narzeka, choć na początku wydawał mu się śmiesznie mały.
Pozdrawiam
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Antek2000 pisze:Wszystko kwestia przyzwyczajenia. Kumpel używa i nie narzeka
Widocznie kumpel ma damskie dłonie:)
W mojej grabie jakoś miniaturowy się wydaje:)
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

-F-E-R-A-G- pisze:W mojej grabie jakoś miniaturowy się wydaje:)
To może być zarówno wada jak i zaleta :mrgreen: Zależy jak kto na to patrzy, dla mnie jest bardzo poręczny. No i kabel cienki, ale nie jest sztywny jak w presidentach. Mikrofony ze wzmocnieniem to niestety straszne klocki, jedynie Astatic RD ma poręczny kształt jak dla mnie :mrgreen: I taki ewentualnie zastąpi u mnie fabryczny.
korni
Posty: 45
Rejestracja: 2013-01-21, 11:15
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: korni »

No i dziś kolejne km z tym radyjkiem i AS-100. Gałkologią już ogarnąłem, mikrofon fakt faktem jak pierwszy raz go miałem w ręce to pierwsza myśl, jaka mała plastikowa zabaweczka ale już też się przyzwyczaiłem i jest proporcjonalna do radyjka. Jak już ktoś wspomniał o RF gain to nie wiem czy tak w każdym radiu jest ale czy przy ustawieniu SQ całkowicie w lewo i skręcaniu RFG nie powinno usunąć szumu? Co do głośnika to myślę nad słuchawką albo ewentualnie z czasem się dokupi głośnik albo pod auxa w radiu :D
Co najważniejsze, już mi uratował dupę :P
SilesianTiger
Posty: 1
Rejestracja: 2013-01-02, 21:36
Lokalizacja: Kato

Post autor: SilesianTiger »

Ja posiadam radyjko z sirio as-100 ponad tydzień. Dla mnie ważne były bardzo małe wymiary, ale mina po otwarciu pudełka i zobaczeniu mikrofonu...bezcenna:)
Prawie codziennie moja trasa wygląda tak: miasto- autostrada - miasto - droga - miasto. Na samym początku w ogóle nie ogarniałem gałkologii, przez co mega się wkurzałem, ale chyba znalazłem złoty środek: rf mam na maxa, sq godz 11(w środek przycisku up) i działa według mnie dobrze i w trasie i w centrum miasta, jedynie duże chwilowe zakłócenia się pojawiają.
superfejmus
Posty: 35
Rejestracja: 2012-12-27, 13:41
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: superfejmus »

SilesianTiger pisze:Ja posiadam radyjko z sirio as-100 ponad tydzień. Dla mnie ważne były bardzo małe wymiary, ale mina po otwarciu pudełka i zobaczeniu mikrofonu...bezcenna:)
Prawie codziennie moja trasa wygląda tak: miasto- autostrada - miasto - droga - miasto. Na samym początku w ogóle nie ogarniałem gałkologii, przez co mega się wkurzałem, ale chyba znalazłem złoty środek: rf mam na maxa, sq godz 11(w środek przycisku up) i działa według mnie dobrze i w trasie i w centrum miasta, jedynie duże chwilowe zakłócenia się pojawiają.
widzę, że ustawienie rf/sq w tych radiach się pokrywają w wielu przypadkach, u mnie rf na max, sq ok 11 i jest optymalnie na ml145
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”