YOSAN 120 PRO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

YOSAN 120 PRO

Post autor: Skrzydło »

Obrazek


Parametry techniczne

* Napięcie zasilania: DC 13.8 V
* Temperatura pracy: -10 °C ~ +50 °C
* Krok: 10 kHz
* Impedancja anteny: 50 Ohm non-inductive
* Impedancja audio: 8 Ohm

Nadajnik

* Moc wyjściowa: 4W
* Zakres częstotliwości: 26.965 ~ 27.405 MHz
* Tolerancja częstotliwości: ±500 Hz

Odbiornik

* Czułość: AM: 0.5 µV (s/n 10dB) FM: 0.3 µV (sinad 12dB)
* Squelch: 1 µV max.

Wyjątkowo małe rozmiary radia: głęb. 13,5 cm / szer. 13,8 cm / wys. 4,0 cm.
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

dodam że z tego co się dowiedziałem te radio jest robione bezpośrednio na polske - może na inne państwa też ale na polske są gotowe w 0 stoją odrazu jak z fabryki wychodza
b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: b.w »

z tego co gdzieś czytałem jest możliwość prostego przełączenia +/-5, także może pracować i w "0" i w "5"
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

no tak ale standardowo odrazu na początku jak nowego wyciągasz z pudełka masz ustawione Po i na 19 :)
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

darelk pisze:no tak ale standardowo odrazu na początku jak nowego wyciągasz z pudełka masz ustawione Po i na 19 :)
Nie tylko Yosany tak maja. Reszte koreańców tez. Presidenty tez. Nie wiem jak reszta.

(Yosany - co za nazwa w ogóle :shock: )

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

galaxy - co to za nazwa wogółe ? tak samo moge zadać to pytanie już się tak nie wywyższaj niektórzy nie mają fury kasy żeby kupywać takie radia jak ty
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

darelk pisze:galaxy - co to za nazwa wogółe ? tak samo moge zadać to pytanie już się tak nie wywyższaj niektórzy nie mają fury kasy żeby kupywać takie radia jak ty
Jakby nie było tych tanich gówien to eter bylby czysty. Kultura by była, brak buractwa i prostactwa. Brak dziecinady i gbórostwa. Po co wprowadzac opłaty za korzystanie? Wystarczy ze radio kosztowałoby 1000zł. Wiem, ze niektorzy są biedni i dlaczego maja jeszcze płacić mandaty a bogaci nie. Nie wiem o co Ci teraz chodzi Chłopcze ale wkurzasz mnie swoim zachowaniem. Teraz robisz OT. Ja sobie jedynie napisałem, ze Yosan to wedlug mnie dziwna nazwa ktora moim zdaniem nie pasuje do radiotelefonu. Zazdrość Cię zeżera? To se wstań tak jak ja za dokładnie 8h i 40min do pracy. Uwalaj sie z towarem w sniegu po kolana w godzinach nocnych do poludnia wiekszosc czasu po ciemku. Wtedy bedzie Cie stać i na Kenwooda jezeli nie masz innych wydatków. Miłego i przytulnego spania.
To na tyle.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

ty chłopcze w tym samym wieku co ja :) a co do działania radia ma nazwa ? niech sie radio gów... nazywa a będzie lepsze od tych twoich razem wziętych , mnie zazdrość niema czego zżerać taka robota to twoja to wiesz nic , byś porobił to co ja od czasu do czasu tobie to byś nosem po ziemi ciągał , popracuj sobie 24 h na dobe bez snu :) dobra żadna praca nie hańbi u troche ot zrobiłem to tam mod jakiś nie wyczyści to będę wdzięczny :)
b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: b.w »

wracając do tematu z tego co wyczytałam ten yosan ma b. dobre filtry i jest dobrą alternatywą do wszelkiego typu alanów serii 100 itp radioodbiorników. Jedynie mikrofon to na starcie do kosza :-P
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

Dzisiaj robiłem testy z tym radyjkiem , rzeczywiście można pracować w 0 i 5 , jak na te radio dobre filtry , scanowanie działa poprawnie , FM również , lepszy głośnik od 520 , co do działania 5 na 10 pkt. Rf Gain SQ działają poprawnie.

To moje pierwsze wrażenia , myślę że może to być konkurencja dla u 520 :-P

Co do mikrofonu to słaby cienki przewód i bardzo malutki, plusem jest przełączanie kanałów w mikrofonie.
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

Skrzydło pisze: myślę że może to być konkurencja dla u 520
i moim zdaniem pod względem pracy ( nie ergonomii ) jest konkurencją
plustik
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-09, 17:53
Lokalizacja: Krakow

Post autor: plustik »

no tak, wszystko racja ale mnie zastanawia ten potencjometr trojstopniowy... Z czasem sie moze "zjechac" i moze byc problem z kupnem takiego... A wtedy radio do kosza, bo taniej bedzie zapewne kupic nowe... :-/
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

czemu , sprawdzałes ile taki potencjometr może kosztować ? myśle że nie za dużo i wymiana ew. jakieś korekty nie będzie dużo kosztować
plustik
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-09, 17:53
Lokalizacja: Krakow

Post autor: plustik »

darelk pisze:czemu , sprawdzałes ile taki potencjometr może kosztować ? myśle że nie za dużo i wymiana ew. jakieś korekty nie będzie dużo kosztować
nie sprawdzalem ale rozmawialem z kilkoma osobami znajacymi sie na rzeczy, rowniez w necie przepatrzylem prawie wszystko i ludzie maja obawy co do tych potencjonometrow w 110 i 120. A szansa na zdobycie zamienncikow (potencjometr) chyba tylko u importera...
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

A znasz przypadek żeby się zepsuł :-/
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”