RADIO CB YOSAN TURBO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

vvix
Posty: 11
Rejestracja: 2011-06-17, 10:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vvix »

Witam wszystkich.
Po raz pierwszy klikam na tym forum i jestem od krok przed stratą dziewictwa w kwestii posiadania swojego CB.
Przez kilka dni przebrnąłem przez wątki na forum i skłaniam się do kupna radia Yosan Turbo.
Przed jego zakupem mam jednak pytanie do forumowiczów którzy posiadają wspomniany egzemplarz, a mianowicie:
-czy funkcja LOCAL plus Regulator SQ plus ASQ są wystarczające przy redukowaniu szumów w naszych miastach i nie brakuje im regulatora RF Gain.
Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.
Pozdrawiam
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Brakuje rf-Gaina.
vvix
Posty: 11
Rejestracja: 2011-06-17, 10:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: vvix »

nie zdążyłem przeedytować a zapomniałem zapytać(sorki):

- czy gęsto omawiany problem z padaniem wyświetlacza w obecnie sprzedawanych partiach Yosan Turbo już nie występuje (jak miało to miejsce w latach 2008-2010) ?

- oraz czy obecni posiadacze są zadowoleni z użytkowania tego sprzętu i zakupiliby go ponownie?
Ostatnio zmieniony 2011-06-17, 16:39 przez vvix, łącznie zmieniany 1 raz.
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Tego Ci nie powiem, aczkolwiek gwarancja podobno działa dosyć sprawnie :mrgreen:
neo_kris
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-23, 21:21
Lokalizacja: wlkp

Post autor: neo_kris »

U mnie w mobilku Yosan Turbo z anteną Titanium 7000 Mag działał dobrze ale zasięg kiepski(2-3 km w trasie). Po wymianie anteny na Sirio ML145(oryginał) zasięg się poprawił ale za to zaczęły się problemy. W pobliżu miasta gdy wyświetlacz pokazywał trzy kreski zakłóceń ASQ nie wycinał szumów a wyłączenie ASQ i przekręcenie squelch max w prawo również nie pomagało. Po użyciu przycisku local radio zostało tylko przyciszone a szum pozostawał nadal. Szukam po forach czy ktoś ma podobny problem i nie mogę nic znaleźć, być możne trafiłem na wadliwy model.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

neo_kris, jedyna bolączka tego radia, to brak RF-gaina (regulacja czułości odbiornika). Niestety Yosan dobrze działa z krótką anteną do 1m, dalej zaczynają się problemy ze zbieraniem zbyt dużej ilości sygnałów.
Zostaje zmiana radia lub anteny na krótszą.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
ivo
Posty: 518
Rejestracja: 2010-01-11, 18:43
Lokalizacja: KO11ME

Post autor: ivo »

neo_kris pisze:U mnie w mobilku Yosan Turbo z anteną Titanium 7000 Mag działał dobrze ale zasięg kiepski(2-3 km w trasie)
to w czym jest dobry ten zestaw :mrgreen:
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania.
Awatar użytkownika
chodzik
Posty: 140
Rejestracja: 2011-01-17, 07:23
Lokalizacja: KO02LF77

Post autor: chodzik »

używałem turbo, chyba przez miesiąc i złego słowa na niego nie powiem.
Antena 2m (WA27) i w Warszawie "dało radę". Local przycisza "wszystko" ale przede wszystkim szumy, wystarczyło trochę podgłośnić, trochę SQ i było OK, automatu w sumie nie używałem. Sporo "pogadałem" na kanale "klubowym" i opinie od rozmówców były
bardzo pozytywne. Głośna, czysta modulacja i mocny sygnał (ale to już zasługa anteny)
mogę turbo z czystym sumieniem polecić,
a zmieniłem, bo trafiła się okazja w dobrej cenie radio z SSB, a do yosana pewnie bym wrócił, choć jeszcze dużo sprzętów przede mną do przetestowania.
matii
Posty: 72
Rejestracja: 2010-02-02, 16:58
Lokalizacja: Katowice

Post autor: matii »

O którym Yosanie piszecie:
JC-2204 Turbo czy MJ-3031 Turbo?
President Herbert I + Sirio ML-145
było: Onwa Mk3, President Valery, President Walker
neo_kris
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-23, 21:21
Lokalizacja: wlkp

Post autor: neo_kris »

ivo pisze:
neo_kris pisze:U mnie w mobilku Yosan Turbo z anteną Titanium 7000 Mag działał dobrze ale zasięg kiepski(2-3 km w trasie)
to w czym jest dobry ten zestaw :mrgreen:
Przepraszam źle się wyraziłem.
Chodziło mi o to, że na tej antenie ASQ wyciszało szumy tak jak i sqelch bez ASQ.
chodzik pisze:Local przycisza "wszystko" ale przede wszystkim szumy, wystarczyło trochę podgłośnić, trochę SQ i było OK, automatu w sumie nie używałem.
U mnie też local przyciszył "wszystko" ale radio nie reagowało na SQ ani ASQ.

A piszę o Yosan MJ-3031 Turbo.

[ Dodano: 2011-09-25, 22:35 ]
Rafi pisze:neo_kris, jedyna bolączka tego radia, to brak RF-gaina (regulacja czułości odbiornika). Niestety Yosan dobrze działa z krótką anteną do 1m, dalej zaczynają się problemy ze zbieraniem zbyt dużej ilości sygnałów.
Zostaje zmiana radia lub anteny na krótszą.
Zastanawiam się nad zmiana na nowego unidena 520 ale słyszałem, że policja szykuje się do sprawdzania radyjek i podobno unidena nie można rozprowadzać na terenie Polski a od polowy 2012 roku również używanie będzie nielegalne (nie wiem ile jest w tym prawdy).
Awatar użytkownika
chodzik
Posty: 140
Rejestracja: 2011-01-17, 07:23
Lokalizacja: KO02LF77

Post autor: chodzik »

MJ 3031M
i mnie na localu działały wszystkie funkcje
Awatar użytkownika
waglik
Posty: 380
Rejestracja: 2010-04-24, 12:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: waglik »

Ja mam turboka 3031M i jestem bardzo zadowolony funkcja lokal działa podobnie jak RF gain a funkcja ASQ wycina idealnie, super filtry nie wprowadzają zakłóceń do głośnika radia. matii, w tym momencie powinieneś dostać warna bo od samego początku jest pisane o 3031M.
Mobil - Yosan Turbo, FD2060, SIRIO ML-145
Mobil2- Yosan PRO-120, SIRIO ML-145
Baza - K-PO DX5000 V4, SIRIO GPE 27 5/8, zasilacz RM Italy 1050SPS 50A
Mati43

Post autor: Mati43 »

Radyjko b.fajne czułe, ale filtry ma gorsze od mniejszego brata jc-2204. Takie moje zdanie.
gigo
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-17, 06:54
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post autor: gigo »

Witam Wszystkich.
Ja również od miesiąca mam Yosana 3031 Turbo + antena Sirio AS 100 na magnesie 14cm. Jestem bardzo zadowolony. Co prawda nie ma RF gain, ale akurat mi nie jest to potrzebne, bo jeżdżę bardzie w trasie, a miejscowości dużych nie ma w pobliżu, ale przecież jest lokal, który bardzo dobrze sobie radzi zastępując RF gain. Ładnie chodzi ASQ, czasami używam wciskając przycisk w gruszce, ale za to ręcznie ustawianie SQ jest wspaniałe. Radio jest starannie wykonane, jest czułe i bardzo mi się podoba jego wykonanie. I ci tu chcieć więcej.
Pozdrawiam.
kw.logo
Posty: 6
Rejestracja: 2012-04-02, 13:12
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: kw.logo »

Witam.
Czy ma ktoś radio Yosan JM-3031 Turbo zainstalowane w BMW? Czytałem, że świszczy w kijankach, dzisiaj miałem okazję się przekonać, że w 328i słychać w nim obroty. Da się coś na to poradzić? Tragedii nie ma, ale jakoś tak dziwnie.
Never underestimate the predictability of stupidity.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”