YOSAN JC-2204 + antena YOSAN MISSOURI - trzeba stroić?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

pierre84
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-11, 08:34
Lokalizacja: TSK

YOSAN JC-2204 + antena YOSAN MISSOURI - trzeba stroić?

Post autor: pierre84 »

Jak w temacie... konieczne jest strojenie tej antenki? dziś zakupiłem w/w zestaw, facet w sklepie powiedział, że strojenie w tym przypadku nie jest konieczne (spytał się przez radio jak go slychać, ktoś odpowiedział że ok i tyle). Później radia zbytnio nie testowałem ze względu na brak czasu. Z góry dzięki za odpowiedź!
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Stroi się choinkę na święta.
Antenę się dostraja. Tak, koniecznie.
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
pierre84
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-11, 08:34
Lokalizacja: TSK

Post autor: pierre84 »

Besserwisser pisze:Stroi się choinkę na święta.
Antenę się dostraja. Tak, koniecznie.
A nie wiesz ile mniej więcej koszt DOSTROJENIA? :D Początkujący jestem w tych kwestiach więc za bardzo się nie orientuje
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

Kupno miarki SWR za 20-40 zł i poświęcenie 15 minut na przeczytanie forumowego poradnika z PDF'a
pierre84
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-11, 08:34
Lokalizacja: TSK

Post autor: pierre84 »

leonid pakas pisze:Kupno miarki SWR za 20-40 zł
A gdzie mogę dostać taką miarkę? Tak w ogóle wg Was dobre zrobiłem kupując w/w sprzęt czy nie jest on zbyt dobrej jakości? Radio podobno ok z asq , ale brak rf gain co może chyba okazac się uciążliwe w mieście ( tak gdzieś wyczytałem)
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

Na pewno sprzęt jest lepszy niż każdy inny podstawowy zestaw kupowany przez typowego "kowalskiego" (Alan/midland Seri 1xx + Hustler ...) . Swr miarkę dostaniesz praktycznie wszędzie od media marktu po sklep z cb na alledrogo kończąc .
Caps

Post autor: Caps »

pierre84, a jeśli nie umiesz dostrajać, bądx czekać na miarke to w serwisach z 10-20zeta biora za dostrajanie
pierre84
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-11, 08:34
Lokalizacja: TSK

Post autor: pierre84 »

OK dzięki wszystkim za pomoc. Skoczę dziś do serwisu i tam dostroję. Swoją drogą nie wiem dlaczego sprzedawca mówił że nie trzeba tej anteny dostrajać a wszyscy tu piszecie że jest to konieczne. Widocznie taki z niego fachowiec :-/
Caps

Post autor: Caps »

pierre84, antene dostraja sie nie do radia tylko do miejsca montażu :-) wiec coś musiało mu się pomylić ... albo taki fachowiec :-)
pierre84
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-11, 08:34
Lokalizacja: TSK

Post autor: pierre84 »

CapsLock pisze:pierre84, antene dostraja sie nie do radia tylko do miejsca montażu :-) wiec coś musiało mu się pomylić ... albo taki fachowiec :-)
Pewnie to drugie. Jestem zielony w tym temacie bo to moje pierwsze cb - tak więc jeśli "przykleję" antenę w jednym konkretnym miejscu na dachu i ktoś mi ją dostroi do tego miejsca to nie mogę już zmieniać "położenia" anteny na dachu? Jeszcze jedno pytanie, które może dla Was wydawać się trochę glupie :lol:. Jeśli dostroję antenę w moim aucie do miejsca montażu to przekładając cały zestaw do innego auta trzeba dostroić ją od nowa?
Caps

Post autor: Caps »

Najlepiej mieć go w 1 punkcie ... najlepszy to środek dachu :-)
b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Post autor: b.w »

pierre84 pisze:eśli dostroję antenę w moim aucie do miejsca montażu to przekładając cały zestaw do innego auta trzeba dostroić ją od nowa?
tak
Caps

Post autor: Caps »

pierre84 pisze:jeśli "przykleję" antenę w jednym konkretnym miejscu na dachu i ktoś mi ją dostroi do tego miejsca to nie mogę już zmieniać "położenia" anteny na dachu?
Lepiej miec ja w tym samym miejscu ... więc dobierz najlepsze wg. Ciebie miejsce. I tak jak mowie najlepszy jest na środku dachu ...
pierre84
Posty: 18
Rejestracja: 2010-08-11, 08:34
Lokalizacja: TSK

Post autor: pierre84 »

To git, wiem już wszystko co chciałem, dzięki wielkie ludziska za pomoc :-D
Awatar użytkownika
Duke
Posty: 277
Rejestracja: 2009-07-12, 08:21
Lokalizacja: Szczecin JO73FK
Kontakt:

Post autor: Duke »

Straty przy różnych ustawieniach anteny na samochodzie:
Baza drukarnia: Albrecht 497W + Masen 5/8 λ
Baza dom: SS 3900 EFT + Sirio Boomerang 27 A
Mobil: W 210 E 200 Kompressor + Jackson II z helikalnym piratem (miasto) i Sirio Silver Megawatt 4000 PL (trasa). Alan 42 Multi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”