WZÓR PODANIA DO SPÓŁDZIELNI

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Obrazek

najprostszy sposób sobie obrali u mnie żeby zebrać najpierw podpisy z 4 bloków... prawie 200 podpisów z czego żeby przeszło terzba mieć 80% a to dopiero początek.... długiej listy wymogów... p.s. kf'owcy którzy u mnie na osiedlu mają pozwolenia jeszcze za starych władz spółdzieli musza płacić 300 zł na rzecz funduszu remontowego co 6 miesięcy....

dostałem prostą radę od chłopaków z SP7PKI : poczekaj aż się prezes zmieni... albo sobie daruj bo szkoda nerwów...
i niestety czasem lepiej sobie odpuścić... bo szkoda zdrowia. Ale wytrwałości!
Obrazek
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

maroosz pisze:prawie 200 podpisów
przegięcie..
maroosz pisze:musza płacić 300 zł na rzecz funduszu remontowego co 6 miesięcy....
jeśli mi będą kazali płacić to odpowiem, że niestety mnie na to nie stać.
zresztą mam w podaniu napisane: "Przepisy Prawa Spółdzielczego oraz Kodeksu Cywilnego nie przewidują opłat na rzecz właścicieli budynków za zainstalowanie przez użytkowników na własny koszt anten telewizyjnych i radiofonicznych na budynku."

to tak jakby kazali sobie płacić za antenę satelitarną.

czy jeszcze jakieś poprawki można wnieść do mojego podania? jutro chcę to zanieść. trzymajcie kciuki :)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

pasek888, Trzeba być dobrej myśli i się nie poddawać... :)

ja zrezygnowałem z walki bo mam możliwość postawienia bazy na wsi u baby swojej bez żadnego użerania się z kasztanami....
Obrazek
Awatar użytkownika
Duke
Posty: 277
Rejestracja: 2009-07-12, 08:21
Lokalizacja: Szczecin JO73FK
Kontakt:

Post autor: Duke »

Moja spóldzielna SM SELFA w Szczecinie, odmawia wydania pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek anteny na dachu wieżowca, bo ma podpisaną umowę na wyłączność dla anten Ery i osiąga z tego tytułu korzyści materialne...
- Jest to kolejny "argument" spółdzielczy... :-/
Baza drukarnia: Albrecht 497W + Masen 5/8 λ
Baza dom: SS 3900 EFT + Sirio Boomerang 27 A
Mobil: W 210 E 200 Kompressor + Jackson II z helikalnym piratem (miasto) i Sirio Silver Megawatt 4000 PL (trasa). Alan 42 Multi.
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Duke pisze:Moja spóldzielna SM SELFA w Szczecinie, odmawia wydania pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek anteny na dachu wieżowca, bo ma podpisaną umowę na wyłączność dla anten Ery i osiąga z tego tytułu korzyści materialne...
no jesli 'sprzedali' dach, to im nie wolno..

dzis nie zdazylem do spoldzielni, ide w poniedzialek :)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Duke ale wiesz o tym że spółdzielnia musi mieć wszelakie badania emisji Ery z UKE i ochrony środowiska? Koszmar jak coś źle napisałam to mnie popraw. Umowa na wyłączność moim zdaniem nie ma znaczenia bo masz prawo do takich instalacji na swoim dachu. Co prawda może to się mijać z celem przy takiej sile od komórkowca ale ja tu się już nie rozeznaję w tym zagadnieniu.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

dooobra, jutro zanoszę pisemko :) może i zgoda spółdzielni będzie, gorzej z rodzicami ;/
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

czy może mi ktoś podać artykuł, na podstawie którego mógłbym się powołać, gdyby spółdzielnia nie odpowiedziała w ciągu 30 dni ?
wiem, że jest coś takiego w przypadku reklamacji. ale spółdzielnia to nie sklep, a ja reklamacji nie złożyłem, więc w razie czego chciałbym się powołać na odpowiedni artykuł, a przy okazji przyda się to innym ;)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

Z tego co się kiedyś orientował to jak nie odpowiedzą tobie po 30 dniach to nie wyrażają sprzeciwu i możesz zakładać antenę :).
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

leonid pakas pisze:Z tego co się kiedyś orientował to jak nie odpowiedzą tobie po 30 dniach to nie wyrażają sprzeciwu i możesz zakładać antenę :).
no ok, ale w razie czego to każdemu mogę tak napisać. a mi chodzi o to, żeby podeprzeć się konkretnym paragrafem.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Każda spółdzielnia ma zapis w swoim regulaminie ile mają czasu na odpowiedź. Do regulaminu masz prawo mieć wgląd.

Temat ogólnie dość konkretny i jak możecie to nie zamieszczajcie nie potwierdzonych informacji.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

jeśli kasztany nie odpiszą w ciągu miesiąca, mogę wystosować do nich pismo, że w ciągu 30 dni nie otrzymałem odpowiedzi na moje podanie i rozumiem, że nie widzą przeciwwskazań w sprawie montażu anteny ? no i proszę wtedy ponownie o wydanie zgody w formie pisemnej w ciągu kolejnych 30 dni.

czym im wtedy można pogrozić, że w przypadku gdy znów nie odpiszą to...
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

pasek888, jak nie odpiszą to ja bym stawiał antenę i już :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

ale ktoś musi mi dać klucze do włazu. a sąsiad, który ma jakieś tam klucze (o których spółdzielnia nie wie) mnie podesra w dwóch momentach. gdy przetnę kłódki oraz gdy nawet pożyczę od niego klucze.

więc w tym przypadku będę chciał grzecznie poinformować SM, że w związku z nieotrzymaniem odpowiedzi rozumiem, że SM się zgodziła i proszę o zgodę w formie pisemnej oraz klucze do włazu.

zauważyłem parę dni temu, że na dachu bloku obok, który oczywiście podlega również pod naszą spółdzielnię, stoją dwie anteny. jedna do krótkofalarstwa, taka około metra długości z przeciwwagami w dół i druga wyglądająca jak 5/8 do CB, ale coś przykrótka jest, ma na oko około 3,5-4m.
więc jeśli nawet odpowiedzą i to negatywnie, to zapytam na jakiej podstawie ten pan otrzymał zgodę albo ma anteny bezprawnie.

ja dodatkowo w podaniu pisałem, że montaż wykona specjalistyczna firma zajmująca się montażem masztów, że faktura będzie do wglądu itd. myślę, że to ich może zmiękczy. no ale czekam, wydaje mi się, że minęły już 3 tygodnie, a to zaledwie 9dni...
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

jutro mijają 2 tygodnie od złożenia podania, ze spółdzielni zero odzewu, żadnych pytań itd. za tydzień wyjeżdżam za granicę i będę zjeżdżał do domu co 2 tyg. na weekendy. i tak aż do wakacji.
w przypadku nieotrzymania odpowiedzi w ciągu 30 dni chcę wystosować pismo do spółdzielni informujące, że:

"W związku z nieotrzymaniem w ciągu 30 dni odpowiedzi na pismo nr... z dnia.. (ble ble) dot. montażu anteny do łączności CB na dachu bloku przy ul.... rozumiem, że Zarząd Spółdzielni nie widzi przeciwwskazań do montażu instalacji antenowej opisanej w poprzednim piśmie.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wydanie decyzji w formie pisemnej w terminie (no właśnie, ile im dać czasu? kolejne 30 dni?) od daty wpłynięcia tego pisma.
W przypadku nieotrzymania odpowiedzi w wyżej wymienionym terminie, rozumiem, że Zarząd Spółdzielni nie widzi żadnych przeciwwskazań i wyraża zgodę na montaż anteny."
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Zablokowany

Wróć do „FAQ”