SS 3900 co to za funkcja DFB??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

poiuyt
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-04, 14:50
Lokalizacja: Lębork

SS 3900 co to za funkcja DFB??

Post autor: poiuyt »

witam
mam zapytanie do kolegów starszych stażem co może oznaczać skrót i sama funkcja DFB??
Poprę swoje zapytanie linkiem z allegro bo na nim widać umiejscowienie i opis owej funkcji

http://allegro.pl/cb-ss-super-star-3900 ... 40076.html

ze wstępnych poszukiwań w sieci ustaliłem ze może jest to rodzaj filtra ale nie wiem czy działa on w modulacjach AM FM SSB czy może w CW jest dużo sprzecznych danych i chciałbym raz a porządnie wyjaśnić i ustalić ostateczna wersje
matt
Posty: 75
Rejestracja: 2011-10-13, 21:44
Lokalizacja: Somewhere in Poland

Post autor: matt »

Myślę, że o to chodzi:
"Funkcja DFB – umożliwia obniżenie tonu odsłuchu na bardziej basowy. Przydatne przy pracy w emisji CW ale także przy SSB gdy korespondent ma „kłującą” modulacje."
Jednak nie testowałem osobiście. Zaczerpnięte z sieci.
poiuyt
Posty: 54
Rejestracja: 2011-04-04, 14:50
Lokalizacja: Lębork

Post autor: poiuyt »

kolega posiada takie radio i mogę na bieżąco sprawdzać odsłuch w modulacjach ale jak na moje ucho to po załączeniu DFB jest znacznie gorzej funkcja ta jakby wygładza odsłuch w CW ale w CW to tylko titawa leci w SSb wsio się rozjeżdża nie mogę tez powiedzieć czy u niego ta funkcja działa w 100 proc. poprawnie ponieważ jego egzemplarz SS3900 ma już swoje lata i nie jeden już w nim dłubał
czoperadlo
Posty: 91
Rejestracja: 2011-03-19, 14:06
Lokalizacja: Poznan

Post autor: czoperadlo »

Jest to filtr, który jak kolega już wyżej powiedział wygładza dźwięk.
Robi sie taki efekt tubowaty, jest o wiele mniej szumów, ale i korespondent jest gorszy w odsłuchu.
Do CW genial :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”