SS CRT 9900

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

radioamator
Posty: 22
Rejestracja: 2015-10-12, 16:11
Lokalizacja: Pabianice

SS CRT 9900

Post autor: radioamator »

Porównanie z Lincolnem faktycznie na korzyść CRT. Co do szumu sprawdzę - egzemplarz nowy co nie znaczy, że nie może być usterki i może faktycznie takowa jest przyczyną szumienia. Zaznaczam, że poziom szumu jest taki, że w aucie pewnie byłby niesłyszalny ale w domu, gdy jest zupełna cisza nieco przeszkadza.
Bumelant

SS CRT 9900

Post autor: Bumelant »

Sprawdź koniecznie. Ja używam tego radyjka na bazie, w mobilu oraz w trakcie wypadów terenowych i nie zauważyłem tego efektu nawet na pełnej głośności nic takiego nie mam.
esselite
Posty: 68
Rejestracja: 2015-08-19, 19:15
Znak/ranga: Rookie
Lokalizacja: Warszawa

Re: SS CRT 9900

Post autor: esselite »

kedar1 pisze:To masz chyba coś popsute. U mnie na asc jest cisza.
Na razie w 100% radio w mobilu ale nawet przy wyłączonym silniku nigdy szumu o którym piszesz nie było.
Na ssb asq i są nie działa. W AM jest.
CRT SS 9900 + Sirtel Gamma IR MAG 145 + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

SS CRT 9900

Post autor: kedar1 »

Asq na ssb nie dziala ale manualne sq jak najbardziej
857d
radioamator
Posty: 22
Rejestracja: 2015-10-12, 16:11
Lokalizacja: Pabianice

SS CRT 9900

Post autor: radioamator »

SQ działa na SSB, ASQ wyłacznie AM/FM. Wracając do szumienia - jest niezależne od ustawienia głośności, zwyczajnie po zakręceniu SQ słychać cichutki szum i kręcenie głośnością zupełnie nie ma wpływu na jego poziom (z odłączoną anteną - samo radio). Posłałem mail do Konektora, zobaczymy co oni na to.
radioamator
Posty: 22
Rejestracja: 2015-10-12, 16:11
Lokalizacja: Pabianice

SS CRT 9900

Post autor: radioamator »

No i temat wyjaśniony - wychodzi, że ucho mam dobre. Informacja od Przemka potwierdzona także u importera - "to szumy własne m.cz., są w każdym egzemplarzu". Wynika z tego, że ja jestem przewrażliwiony lub wymagam zbyt wiele albo inni użytkownicy nie słuchali swoich radii w zupełnej ciszy :-)
Bumelant

SS CRT 9900

Post autor: Bumelant »

Bardzo ciekawa informacja. Spróbuję dzisiaj zarejestrować wieczorem - jak miasto "ucichnie" jak to u mnie wygląda i zobaczysz - czy jest to tak jak u Ciebie. Reasumując skręcam SQ i na pełnym regulatorze ma delikatnie szumieć przy odpiętej antenie? Wieczorkiem jakoś na PW Ci linka podrzucę - porównasz. Ja mam radio kupione nie z polskiej dystrybucji. Być może jest to tak delikatne, że zagłusza mi szum wiatraka zasilacza a w samochodzie tym bardziej nie słyszalne.

Pozdrawiam
radioamator
Posty: 22
Rejestracja: 2015-10-12, 16:11
Lokalizacja: Pabianice

SS CRT 9900

Post autor: radioamator »

W aucie będzie ciężkie do uchwycenia, w domu owszem. Radio bez anteny, dowolna emisja, SQ na max, poziom głośności dowolny bo nie ma wpływu na poziom szumu (w końcu radio na blokadzie, szum jednakowy czy głośność na 0 czy na max). AT6666 ma to samo ( tym tekstem pewnie narazam się posiadaczom AnyTone) :-)
Bumelant

SS CRT 9900

Post autor: Bumelant »

Eeee spokojnie. Trzeba takie rzeczy wyciągać dla potomnych :-D Na tyle mnie to zainteresowało, iż sam chcę sprawdzić dobrze mój egzemplarz.

Ja w domu mam układ: https://picasaweb.google.com/1129411070 ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

Także być może nie słyszę tego przez zasilacz, który owszem ma nadmiar, ale jednak wiatrak kręci się cały czas.
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

SS CRT 9900

Post autor: kedar1 »

co to takie fajne obok lapka? ;-)
857d
Bumelant

SS CRT 9900

Post autor: Bumelant »

Zapraszam do mojego topicu w instalacjach bazowych abyśmy nie offtopowali tutaj. Pozdr!
radioamator
Posty: 22
Rejestracja: 2015-10-12, 16:11
Lokalizacja: Pabianice

SS CRT 9900

Post autor: radioamator »

Szum wentylatora zagluszy szum radia ale możesz spróbować na słuchawkach.
Bumelant

SS CRT 9900

Post autor: Bumelant »

Wszystko się zgadza z tym szumem. W moim jest jednak tak samo. Na swoje usprawiedliwienie tylko mam, że nigdy nie używałem SQ / ASQ. Faktycznie jest delikatny szum. Oczywiście nie zmienia to postaci rzeczy - fajne radio. W samochodzie na pewno praktycznie nie słyszalne, na bazie też mój zasilacz zagłusza go totalnie.

Pozdr!
161CBF156
Posty: 447
Rejestracja: 2014-09-29, 18:23
Lokalizacja: Łódź - Bałuty

SS CRT 9900

Post autor: 161CBF156 »

W AT-6666 jest taki sam szum.
CB: At-6666
Antena: 1/4f własnej konstrukcji (mosiężno-aluminiowo-stalowa) - najlepsza z moich konstrukcji , Sirio DV 27S, Sirio Performer 1000.
Obrazek
161CBF156
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

SS CRT 9900

Post autor: cassiopeia »

W moim CRE 8900 nawet reczny sq nie wycina szumu
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”