superstar 3900

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Przeleciałem cały temat i zainteresowało mnie to wyciągane pokrętło. Może ktoś konkretnie opisać (może Hasan?) do czego ono dokładnie służy?

Oczywiście kalibracja SWR miarki, to się domyślam :lol:
Czyli pozycja normalna - radio nadaje 4/12W i tylko podstawa
Pozycja wyciągnięta - moc w górę i wszystkie czterdziestki?

Tak to wygląda? I czy tak jest fabrycznie, czy w przypadku radia zablokowanego nie służy to niczemu?
P.S. Dotyczy to którego modelu, to wyciąganie gały?
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Po wyciągnięciu odblokowują się moc i bandy.

Ale to jeszcze zależy od wersji

EFT na przykład rozblokowuje się zworami w środku.
YIP YIP
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

A noś. No tak, bo EFT nie ma takiej gały od SWR jak jest w EL.
Ale to znaczy że już w fabryce robią EL tak, że jest "rozblokowany", kwestia tylko położenia pokrętła?

A ma ktoś porównanie poczciwego A 87 do nowego SS 3900 EL?
Bardziej pytam z ciekawości, podoba mi się A87, ale takiego dostać ciężko i ciekawi mnie czy pracują one identycznie czy jednak to nie to samo (czyt. gorzej).
Na filmach gibola-Jarka bardzo mi się podoba odbiór 87, w AMie niemal jak mój Alan28, cichy, spokojny, w SSW zresztą też.
No... inna sprawa że 600 i tak bym za niego nie dał, szukałbym czegoś innego... :-P Może starsza super cheetah? W końcu to też podobne... tylko denerwujące musi być pokrętło od band wysokie/niskie...
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

zdzisław66 pisze:Nie jest to tak wąskie radio jak Jackson II,ale za te pieniądze sprzęt chodzi porządnie.
Jackson II ma szeroki odbiornik i nie jest żadnym wyznacznikiem "super odbiornika" wg mnie. Może Ci się mylnęło i miałeś na myśli Jacksona I :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Mobil-Zasada pisze:A noś. No tak, bo EFT nie ma takiej gały od SWR jak jest w EL.
Ale to znaczy że już w fabryce robią EL tak, że jest "rozblokowany", kwestia tylko położenia pokrętła?
W nierozblokowanym jak wyciągniesz pokrętło to nic to nie daje. Trzeba rozblokować.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Mobil-Zasada pisze: porównanie poczciwego A 87 do nowego SS 3900 EL
Z dwojga złego wolę 87
a najlepiej lincolna :mrgreen:
YIP YIP
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

Hmm. Co by tu napisać, poza tym, że mam obydwa radia: Alan 87, SS 3900 i miałem Jacksona II. Z biegiem czasu chyba bym wrócił do Jacksona, eh :roll: To mój gust. Z tymże, że dokupiłbym także miernik cz.
Mobil-Zasada: Alana 87 bierz tylko od w 100% zaufanej osoby, wtedy warto. Ja swojego wiedziałem, że biorę za darmo, ponieważ miał iść do śmieci ze względu na stan ogólny radia, podpowiem, słowo kluczowe: szrot. Generalnie po pół roku "grzebania" i wymiany niesprawnych elementów a także panelu przedniego wraz z gałkami od potencjometrów radio żyje i ma się nawet dobrze :lol: Co do SS 3900 w wersji EL to dodam, że ta cała gałka od rozblokowywania nie działa w USB jeśli chodzi o zmianę mocy(sprawdzane na kilku egzemplarzach z różnych źródeł), lecz od czego mamy mic gain by się skrócić :-)
Generalnie zalety 87 nad SS: oryginalny skrót mocy(w SS mam przerobiony potencjometr SWR na płynny skrót), zauważyłem również, że Alan lepiej trzyma częstotliwość.
Zalety SS 3900 EL: nowe, lepszy filtr ANL i tak np. gdy wujka transformator od halogenów sieje mi na 1s w Alanie to na SS jest prawie nie zauważalne w tle a po włączeniu filtrów mam ciszę. Dodatkowo jest NB i jest dobrze. Poza tym podświetlenie również mi się podoba, ciekawe rozwiązanie, pisk przetwornicy wewnątrz radia mi nie przeszkadza, w nocy jest fajny efekt dodatkowo z miernikiem o tym samym kolorze.
Generalnie odsłuch i nadawanie na obu radiach porównywalne. Za tą cene warto kupić SS 3900 EL. A ci co nie mają miernika częstotliwości nawet nie zdają sobie sprawy co jest grane :shrek:
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

przeważnie jest tak że w SSB skracamy się Mic Gainem
YIP YIP
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

hjeniu pisze:przeważnie jest tak że w SSB skracamy się Mic Gainem
Zgadza się, lecz co innego sprzedawcy tych radii w aukcjach zamieszczają.
Zapomniałem dodać, że w moim po zakupie modulacje były ustawiane na przyrządach, ponieważ to co było u mnie to porażka. Zauważyłem, że AMy na maxa przegięte. U innych kolegów to samo występuje. FMy, tu loteria, u mnie za ciche były. Za to u innych kolegów czasem fabrycznie dewiacja rozwalona na max. W SSB pozytywnie choć u siebie mam lekko również balans modulacji zmniejszony. I teraz jest ok. Moc fabrycznie w większości egzemplarzy również niezgodna z opisem. Po kilku poprawkach radio nadaje bardzo prawidłowo.
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

ok godziny 21 połączyłem się w Łodzi na #26 z Teofilowem, była mowa o modulacji SS 3900. Kolega ma tu może konto? :)
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

Jeszcze coś mi się przypomniało. Otóż na moje skromne ucho audio wydobywające się z głośnika oryginalnego jak i zewnętrznych jakie byśmy nie podłączyli w Alanie 87 jest bardziej naturalne i przyjemniejsze dla ucha niż w SS 3900. Hm. Może to ma coś wspólnego ze wzmacniaczem m.cz. albo... no właśnie ;-)
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
Awatar użytkownika
szpara
Posty: 794
Rejestracja: 2008-01-29, 21:17
Lokalizacja: KO01KX (Tarczyn)

Post autor: szpara »

Obecnie w 3900el siedzi tda2003 więc całkiem możliwe.
Awatar użytkownika
Blaine
Posty: 148
Rejestracja: 2010-12-14, 20:22
Lokalizacja: Ldz

Post autor: Blaine »

gibol1412, nie mam porównania, jeśli chodzi o a87. Co do barwy audio, żadnych zastrzeżeń nie mam, czysto, nawet przy dalekich odbiorach. Bandy, ssb, czułe i dokładne potencjometry, wg mnie bardzo ciekawe radio, warte swojej ceny i jak na pierwsze radio bazowe, dobry wybór. Wg Praktyków z jakimi miałem przyjemność rozmawiać, Alan 87 vs SS 3900, wszystko porównywalne, więcej skręcić można w SS, a że zdarzają się nowe egzemplarze z problemami natury technicznej tj trzymanie częstotliwości, no cóż, jeden zabieg i po bólu. Dla sprostowania, mówię o normalnej SS3900, nie w wersji EL.
A jak pisałeś wcześniej A87 dobrego, bez złego kombinowania, można ze świecą szukać niestety, bałem się zaryzykować.
rafcio
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-24, 22:04
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Post autor: rafcio »

Czołem!
Mam SS3900 starą, czarną wersję. U mnie regulacja mocy następuje poprzez pokrętło kalibracji SWR, czy ktoś też tak ma?
Bandy mogę swobodnie przełączać zarówno z wduszonym jak i wyciągniętym SWR CAL przy czym jak wyciągnę to szum brzmi tak, jakbym przełączył się na USB (przypomina trochę szum jak na pasmach mikrofalowych) i łapię tylko mocniejsze sygnały, poza tym sprzęga mi na AM i SSB, ale z tym sobie poradzę.

Czy ktoś posiada starego SS3900 i ma podobne 'objawy' jak ja? Proszę o opinie.
161pc329
Posty: 33
Rejestracja: 2009-01-03, 02:26
Znak/ranga: 161NT107
Lokalizacja: Mielec

Post autor: 161pc329 »

ja mam starego poczciwego SS3900 pokrętło od SWR a cienkie apod spodem grube od skrutu mocy radio na modulacji w środku jak i na mic. gain na ful odkręcone zero sprzęgania mic.Densei 2002 wzmocnienie na ful i żyleta 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”