radio cb superstar 120

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mixol7
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-29, 20:00
Lokalizacja: warszawa

radio cb superstar 120

Post autor: mixol7 »

Witam
Aktualnie posiadam radyjko omega + antena sirio delta 27. Nie jestem do konca z tego radia zadowlony i chcial bym zmienić na cos lepszego. Szukając jakiegoś lepszego radyjka napotkałem się na superstar 120 i zwracam sie do Was z prośbą o opinie tego radyjka jak sie sprawuje, czy warto czy moze cos innego wybrać. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Kolega Hasan-Łódź ma kontakt z tym radyjkiem. Pomęcz Go troszkę... (PW)
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Bardzo czułe radyjko. Fajny głośnik. Wbudowana SWR-miarka (cudo to nie jest, ale chodzi jak badziewne mierniki po 30zł :D).

Podoba mi się bardzo, a cenowo wychodzi naprawdę nieźle. Świetna alternatywa dla Walkera. Osobiście wybrałbym SS.

Wrzucam dokładne fotki w rozsądnej rozdzielczości:
http://img24.imageshack.us/g/issup1.jpg/


Czy warto kupić? Jak najbardziej - wszystko jest tak jak powinno być w mobilowym radiu - żadnych podwójnych pokręteł, prosta obsługa w czasie jazdy, bardzo dobry filtr NB.

Z Deltą 27 będzie absolutna cisza :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
szmyrek
Posty: 23
Rejestracja: 2009-11-30, 13:57
Lokalizacja: Leśniczówka Stawiany

ss 120 czy U78

Post autor: szmyrek »

Kolego Hasan-Łódź jak w temacie które radyjko bo widzę ,że Kolega ma albo miał do czynienia z jednym i drugim. Jestem zainteresowany kupnem . Co do ceny to proszę na PW.
Pozdrawiam z lasu. :-D
Radio uniden 520XL/PC78LTW+antena sirio turbo 5000
walker and sirio ml145+sirio turbo 800s
Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

Hasan, a do czego jest te pokrętło clarify?
Szmyrek jak oceniasz walkera i u78? Które twoim zdaniem lepsze?
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

marco pisze:a do czego jest te pokrętło clarify?
google nie bolą ...
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Clarify - dostrojenie do nadawcy. W Unidenie 78 nazywa się to Delta Tune. Bezużyteczne.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
szmyrek
Posty: 23
Rejestracja: 2009-11-30, 13:57
Lokalizacja: Leśniczówka Stawiany

Post autor: szmyrek »

Uniden 78 bardziej mi odpowiada , większa kultura pracy , komfort :-) ; Walker - to często gałkologia ;-) . Pozdrawiam z lasu
Radio uniden 520XL/PC78LTW+antena sirio turbo 5000
walker and sirio ml145+sirio turbo 800s
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 794
Rejestracja: 2011-04-14, 15:33
Lokalizacja: JO90NF / Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

Sorrki za przyklejanie sie do tematu. co to za złącze w tym radyjku od tyłu F.C. ?
Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Do częstościomiarki. Frequency Counter.
A radio to szrot straszny, za darmo bym nie wziął.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
smaj
Posty: 1
Rejestracja: 2011-05-19, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: smaj »

Besserwisser pisze:Do częstościomiarki. Frequency Counter.
A radio to szrot straszny, za darmo bym nie wziął.
A czemu to taki szrot straszny? Można prosić o szczegóły?
escar
Posty: 4
Rejestracja: 2011-05-07, 22:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: escar »

Na szczegóły za bardzo w tej chwili nie ma czasu, ale jak znajdę czas to postaram się napisać dać pełen, długi opis moich kilkudniowych doświadczeniach z tym radiem.

Póki co w skrócie mogę napisać tak o odbiorniku, który trafił w moje ręce:
- wymiary spore, do zatoczki 18,5-4,5-x nie weszło z uwagi na grubość, w każdym razie do montażu z boku,

- prawie wszystkie gałki faktycznie osobne, poza jedną: głośność i squelch na jednej gałce, przez co bez patrzenia trudno ogarnąć na której godzinie jest squelch (w związku z umiejscowieniem operując squelchem często się głośność zmienia i czasem vice versa, uciążliwe rozwiązanie, radio bez podświetlenia, więc w nocy przydaje się latarka albo trzeba skręcić do zera, żeby się zorientować w ustwieniu squelch),

- brak nadawania w nówce radiu po wyjęciu z pudełka (testowane ogólnie na 19 do mobilków, 28 i do 3 kumpli z 3 różnymi radiami na odległościach od 4 km do 5 m),

- zasięg "jakiegoś tam" odbioru 2 km przy mocno skręconym radiu, a po długich walkach z gałkami zaszumiony do 4-4,5 km na Sirio ML-145, wszystko powyżej taki szum, że ...,

- odcięcie szumów squelchem wycina niemal wszystkie stacje, przebijają się S4, S4,5 i wyższe,

- utrzymujący się stały szum w radiu praktycznie niezależnie od lokalizacji, miernik oscylujący wokół S3, chyba że się RFgain skręci na minimum (nie wina instalacji lub samochodu lub lokalizacji, sprawdzone),

- kalibracja squelch tuż przed progiem szumu daje dalszy odbiór, ale w nieustannej powodzi szumu,

- radio poza zwykłym szumem produkuje orkiestrę uciążliwych dźwięków, sprzęgów, wyć, gwizdów, itp.,

- wszystkie próby korzystania robione z zewnętrznym głośnikiem z wbudowanym filtrem szumów, próby odbioru z wyłączonym filtrem wypadały jeszcze gorzej, próby odbioru na wbudowanym w radio głośniku wypadały fatalnie,

- słabe filtry,

- przebitki pomiędzy niektórymi kanałami, np. 19 bywa słyszalny na 18, itd. (może brak przestrojenia w zera, a może po prostu badziewne radio, może źle nadające inne radia).


Radio porównano do Intek M-150, Intek M-790 i U520, z antenami ML-145, ML-100 i President Ohio, w dwóch samochodach (teoretycznie trzech), w lokalizacjach w mieście, przedmieściach, na trasie, autostradzie i poza miastem. W zgodnej ocenie nawet Intek M-150 kupiony za 100 zł ogólnie sprawował się lepiej niż SS120.

Ode mnie negatyw. Dwóch innych użytkowników niniejszego forum, o ile wiem, też negatyw dla tego radia. Jeden, w innym wątku, po oddaniu swojego radia do serwisu i przestrojeniu go/skalibrowaniu, pisze, że da się go używać na trasie bodaj do 8-9 km. Mnie na tyle samo działa M150 bez wizyty w serwisie.

Po porównaniu z M150, M790 i U520... , w związku z moim brakiem innych doświadczeń, Superstar 120 jest u mnie w pamięci wzorcowym szumofonem, do którego będę porównywał inne radia, dopóki nie trafię na coś bardziej uciążliwego.

Po 7 km z SS120 żona do mnie:
- Masz sobie do tego czegoś kupić słuchawki.

I tyle. Na szersze rozpisywanie się brak w tej chwili czasu.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

smaj pisze:
Besserwisser pisze:Do częstościomiarki. Frequency Counter.
A radio to szrot straszny, za darmo bym nie wziął.
A czemu to taki szrot straszny? Można prosić o szczegóły?
Denne brzmienie modulacji niezależnie od użytego mikrofonu, szum odbiornika oscylujący w okolicach 2-3s zaraz po podłączeniu anteny - niezależnie od anteny i lokalizacji.
Nie idzie ani z tego czegoś nadawać ani słuchać. Totalny złom za spore bądź co bądź pieniadze.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Post autor: kajoj »

było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

A co to ma wspólnego z SS120?
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”