Super Star Lord

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

cezarus.b
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-27, 22:20
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: cezarus.b »

Ok więc radio, które kupiłem jest w stanie fabrycznym, nie było modyfikowane. Jedynym minusem jest (tak powiedziano mi u przedstawiciela) mikrofon z zastosowaną słabą wkładką dynamiczną z mikrofonem ze wzmocnieniem działa dożo lepiej, sprawdzone ze stacjami bazowymi. W Stolicy radio sprawuje się dość dobrze jak na sprzęt za 250 zł, asc działa też lepiej niż w Harrym III. Udało mi się jednak upolować Herberta I :mrgreen: jutro go odbiorę dokupiłem Sirtel Gammę II, która w przyszłym tygodniu trafi w dziurę w dachu i przy tym chyba zostanę....a lord na allegro, niech cieszy kogoś innego.
Reasumując:
radio godne polecenia jeśli ktoś szuka sprzętu z fabryczną gwarancją, homologacją i ASC do 300 lepszego nie ma.
Swoją drogą ciekawe co wyjdzie z radia po modyfikacji.
Pozdrawiam
cezarus-b

Post autor: cezarus-b »

No niestety Herbatnik okazał się złomem, ale nabyłem Teama TS-6M, Gamma poszła w "dziurkę" i jest bosko, ładnie to razem działa, co nie zmienia mojej opinii na temat SuperStar-a, który działał lepiej niż Herbert, którego kupiłem, całe szczęście odbierałem go osobiście więc straciłem tylko 4l gazu i zarobiłem negatywa.
Awatar użytkownika
Jader2
Posty: 116
Rejestracja: 2010-03-25, 07:15
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Jader2 »

właśnie radyjko kolegi cezarus-b jest w drodze do mnie... zaraz zakładam do auta i porównuje z (dla mnie niezrównanym) Taylorem I... potem pewnie trafi i tak do Przemka i porównam raz jeszcze :)...
m1 - AnyTone Apollo Road Blues v.2,5 (by KONEKTOR) + Hykker M-44
m2 - YOSAN JC-2204 TURBO (by KONEKTOR) + AT 1700
b - ALAN 8001s + EC 2002 mod. + GainMaster
http://www.youtube.com/watch?v=3bwHPeYgvgU" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
cezarus-b

Post autor: cezarus-b »

No i jak z modyfikacjami, ciekawy jestem co z tego wyszło
Awatar użytkownika
Jader2
Posty: 116
Rejestracja: 2010-03-25, 07:15
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Jader2 »

jeszcze nie dałem... musi czekać w kolejce :)... od mojego idealnego Taylora działa niestety gorzej i w nadawaniu i w odsłuchu... ale to było do przewidzenia :)... na pewno napisze co i jak kiedy wróci po modach :)
m1 - AnyTone Apollo Road Blues v.2,5 (by KONEKTOR) + Hykker M-44
m2 - YOSAN JC-2204 TURBO (by KONEKTOR) + AT 1700
b - ALAN 8001s + EC 2002 mod. + GainMaster
http://www.youtube.com/watch?v=3bwHPeYgvgU" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Ja juz od tych Lordów i innych klonów wolę Taylora III tylko z drugiej ręki za 250 PLN (bo cena sklepowa to czysta abstrakcja)


A Herbert to ikona i dla mnie taka pozostanie.

Amen
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
art2310
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-23, 23:58
Lokalizacja: Stare Bojanowo

Super Star Lord

Post autor: art2310 »

Trochę odświeżę temat.Mam okazje kupić Superstara Lorda za jakieś 120-140 zł tylko nie wiem czy ma obydwa filtry jak Farun Lord 2.Farun ma filtry na wyłączniku a Superstar z tego co widziałem na płycie jest wlutowana zworka ale czy ma ANL/NB czy tylko ANL nie wiem.Ciekawi mnie też dodatkowa płytka - umocowana do trafa.Co to jest?Zdjęcia płyt znalazłem tutaj Farun Lord2: http://forum.cb-centrum.pl/farun/cb-far ... 2a8511db05" onclick="window.open(this.href);return false; Superstar Lord2: http://forum.cb-centrum.pl/superstar/cb ... 2a8511db05" onclick="window.open(this.href);return false; :?: :?: :?:
Mobil:Eurocb Oceanic MK III + President Alaska
Rezerwa:Farun Lord 2+Farun FD2020
Awatar użytkownika
art2310
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-23, 23:58
Lokalizacja: Stare Bojanowo

Super Star Lord

Post autor: art2310 »

No i stało się kupiłem Faruna Lorda 2 używkę.Czekam teraz na przesyłkę.Mam prośbę do forumowiczów.Ma ktoś może czytelny schemat tego radia?Znalazłem schemat na innym forum ale poza połączeniami elemntów nic więcej nie idzie odczytać.Jak ma ktoś schemat to proszę o wiadomość na PW.Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Mobil:Eurocb Oceanic MK III + President Alaska
Rezerwa:Farun Lord 2+Farun FD2020
Awatar użytkownika
Łycha
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-27, 20:09
Lokalizacja: Jelenia Góra

Super Star Lord

Post autor: Łycha »

Odświeżam temacik...

Jako że mam SS Lorda fabrycznego ze znanymi jego wadami, powiedzcie czy opłaca się go poprawić i dorzucić RFG czy zamieniać na:

- Lafayette Atenę V2/Yosana 120 po tuningu,
- M-Tech Legend III po tuningu,
- TEAM TS-6m
- używanego HARRY III ASC fabrycznego
- używanego Alana 18/28 z dorobionym RFG
Obecnie Super Star Lord + Sirio ML-145 i Sirio AS-100
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Super Star Lord

Post autor: AntekPabianice »

Jeden temat już założyłeś: http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... 55#p360355" onclick="window.open(this.href);return false;
Po co zakładasz drugi, taki sam? :hym:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Łycha
Posty: 28
Rejestracja: 2014-11-27, 20:09
Lokalizacja: Jelenia Góra

Super Star Lord

Post autor: Łycha »

ale czuwają :)
Usuń, jeśli uważasz za niepotrzebne, tu chcę dostać konkretne info na temat SS.
Obecnie Super Star Lord + Sirio ML-145 i Sirio AS-100
Awatar użytkownika
art2310
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-23, 23:58
Lokalizacja: Stare Bojanowo

Super Star Lord

Post autor: art2310 »

@Łycha miałem ten sprzęt krótko bo jakieś 3 miesiące ale po poprawkach jest to całkiem fajne radyjko do mobila.Dobry odsłuch i nadawanie ale przede wszystkim filtry ANL/NB.Jak masz samochód-siewnik to to radyjko da radę.Co do RF-Gaina to nie dorabiałem ale miałem poprawione ASC i wystarczało.No chyba że np.w Poznaniu gdzie były naprawdę duże zakłócenia to zaciągałem ręcznie squelcha i było ok.Jak lubisz się bawić pokrętłami i przyciskami to zamień na inne ale wg. mnie do mobila w zupełności wystarczy. :hopla:
Mobil:Eurocb Oceanic MK III + President Alaska
Rezerwa:Farun Lord 2+Farun FD2020
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Super Star Lord

Post autor: AntekPabianice »

Łycha, czy to jest na temat SS Lord?
Łycha pisze:czy zamieniać na:

- Lafayette Atenę V2/Yosana 120 po tuningu,
- M-Tech Legend III po tuningu,
- TEAM TS-6m
- używanego HARRY III ASC fabrycznego
- używanego Alana 18/28 z dorobionym RFG
Proszę pisać na temat.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”