• Dane propagacyjno-pogodowe
  • Mapa

"Testy Anten Polowych 2015" - spotkanie plenerowe Stary Sącz

"Testy Anten Polowych 2015" - spotkanie plenerowe Stary Sącz

Postprzez hasiok » 2015-04-28, 19:15

W dniach 1-2 maja 2015 zwołujemy plenerowe spotkanie krótkofalarskie pod hasłem "Testy Anten Polowych". Miejscem spotkania będzie camping w Starym Sączu przy rondzie łączącym drogi 87 i 969. Dokładna lokalizacja na mapie: http://ostol.pl/mapa-qth-lokatorow?qth=KN09HN86SP

Na miejscu jest możliwość rozwieszenia anten, postawienia masztu i instalacji dowolnej ilości urządzeń radiokomunikacyjnych (krótkofalarskich, CB, PMR i wszelkiego rodzaju odbiorników). Będziemy przeprowadzać eksperymenty wszelkiego rodzaju, nawiązywać łączności, prezentować sprzęt radiokomunikacyjny osobom postronnym, lutować i majstrować.

Planowane są następujące tematy:
- wieszanie i stawianie anten (zaraz po przybyciu),
- grillowanie
- międzykontynentalne łączności cyfrowe i foniczne na fali jonosferycznej,
- próbna emisja i odbiór obrazów SSTV czyli Slow Scan TV - "emisja z powolnym analizowaniem obrazu"
- odbiór map pogodowych
- próba nasłuchu sygnałów z satelitów amatorskich oraz stacji ISS (o ile zdobędziemy na czas odpowiednią antenę)

Będzie nas widać na krótkofalarskiej mapie systemu APRS (Automatic Position Reporting System) http://pl.aprs.fi/#!addr=KN09HN86TI

Planowany czas spotkania od godziny 12:00 w piątek do godziny 12:00 w sobotę (jest możliwość przedłużenia spotkania do niedzieli). My czyli "organizatorzy" (dwóch młodziaków w wieku 30 i 38 lat oraz wapniak w wieku około 60 lat) będziemy zajmować domek 6-cio osobowy więc mamy jeszcze w domku 3 wolne miejsca. Istnieje możliwość wynajęcia dodatkowego domku (około 150 zł na dobę od domku). Domek jest wyposażony w dużą łazienkę z prysznicem, ubikacją i umywalką. Można również nocować we własnym namiocie za opłatą na campingu.

Poprzednie spotkania wyglądały tak, iż 95% kolegów wracała do domów na noc do Nowego Sącza, a w domku zostawało 4-5 najwytrwalszych osób. Do późnych godzin nocnych siedzieliśmy przy radiach i rozmawialiśmy o wszystkim więc w przypadku dużego zainteresowania lepiej zaopatrzyć się w namiot i materac żeby rozbić go po prostu koło domku. Nie wiem ile domków będzie wolnych, nie wiem ile osób przybędzie. Może być 10 a może być 40. W każdym razie nie chcemy robić wokół siebie wielkiego szumu gdyż mamy z obsługa campingu stosunki bardzo dobre.

UWAGA!!! Osoby nie zameldowane na campingu niestety muszą go opuścić do godziny bodajże 20-tej ale rano mogą znowu przyjechać i dalej z nami bawić się w krótkofalarstwo. W przypadku chętnych możliwość przedłużenia pobytu na kolejną dobę czyli do niedzieli (z czego bylibyśmy bardzo zadowoleni).

Liczymy na bardzo koleżeńską atmosferę i długie rozmowy techniczno-filozoficzne o radiokomunikacji:-).

Na terenie campingu znajduje się plac zabaw dla dzieci. W okolicy campingu jest rzeka (okolica na spacery). Nie jest to klasyczne zadupie więc i sklepy spożywcze się znajdą. Wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy samochodami więc z podwózką nie ma problemu. Jeśli mieszkasz w NS, a nie masz auta może się z nami zabrać. Kontakt na priv lub na FB.

Spotykamy się bez względu na pogodę

Serdecznie zapraszamy!

Nasza grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/radions/
Nasza stronka na FB: https://www.facebook.com/radioamatorzy/
hasiok
Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-02-01, 20:30
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował : 0
Podziękowań: 0

"Testy Anten Polowych 2015" - spotkanie plenerowe Stary Sącz

Postprzez Bumelant » 2015-09-18, 10:34

Takie fajne rzeczy w moich rodzinnych okolicach się dzieją - a ja jakoś przeoczyłem ten temat wcześniej...
Bumelant
 


Powrót do Zloty i spotkania KF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości