Montaż boomerang'a przy antenie sat

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

W takich warunkach stawiaj normalne 5/8 fali. Do tego KPO i masz stację bazową jak z nut :)
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Np. Santiago 1200?

[ Dodano: 2011-10-02, 21:21 ]
Czy samochodowe 5/8 nadają się na maszt?
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Etam. Weź sobie normalną antenę bazową. 1/2 fali albo nawet 5/8. Będzie kosztować tyle co bumerang a działać nieporównywalnie lepiej. Samochodowa to jest dobra do samochodu :-) Przecież skoro masz domek, to nic Cię nie ogranicza jeśli chodzi o wysokość anteny :-)
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Coś takiego może być: http://cbradio.abc24.pl/default.asp?kat ... pro=319583 ??? Nie znam się zupełnie na modelach bazowych :oops:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Bedzie bardzo dobra ta co pokazałeś z tym, że wejdź na allegro i porównaj ceny z artursss'em :mrgreen:
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

To podałem dla przykładu - kupiłem u niego parę rzeczy. Ceny nie są najniższe ale bardzo sympatyczny człowiek i nie naciąga na zakupy :-) Poza tym mam do niego stosunkowo blisko. Ale to tak OT.

Dzięki za poradę :-) Przynajmniej nie będę kupować 2 razy ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

U Hasana taką antenę dostaniesz za 160zł. I będzie bardzo dobra :-)

[ Dodano: 2011-10-02, 22:35 ]
viewtopic.php?t=12766
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Dzięki za info :-) Myślę, że 'nawiedzę' kolege Hasana jak już przygotuję listę sprzętu :mrgreen:

Antena wstępnie wybrana. Radyjko albo mój DX albo coś innego (jak DX to i tak do mobila będę musiał czegoś szukać). Do tego zasilacz, kabel, reflektometr. Czy potrzebuję coś więcej?
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Eazy pisze: Do tego zasilacz, kabel, reflektometr. Czy potrzebuję coś więcej?
nie :-) , jeżeli masz nawiedzić Przemka, to lista nie potrzebna ;-) bo pewnie i tak wyjedziesz od niego z czymś innym :-P
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Lista zawsze się przyda, żeby mieć orientację jak się finansowo przygotować do takiej imprezy :mrgreen:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

Eazy pisze:Lista zawsze się przyda, żeby mieć orientację jak się finansowo przygotować do takiej imprezy
cenowo przygotuj się jak byś kupował tu http://cbradio.abc24.pl/default.asp?kat ... pro=319583 a docelowo idź z kasą do Hasana a kupisz dużo więcej albo lepszy sprzęt niż planowałeś.
Eazy pisze:ale bardzo sympatyczny człowiek i nie naciąga na zakupy
na pierwszy i drugi rzut oka Przemek też jest sympatyczny :mrgreen: i nie spotkałem się z jego strony z naciąganiem, ewentualnie z trafnym doradzaniem możesz się spotkać. Postaraj się kupować tak żeby więcej do tematu nie wracać, czyli raz i porządnie.
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
miost
Posty: 174
Rejestracja: 2009-08-03, 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: miost »

kamil_lodz pisze:Etam. Weź sobie normalną antenę bazową. 1/2 fali albo nawet 5/8. Będzie kosztować tyle co bumerang a działać nieporównywalnie lepiej. Samochodowa to jest dobra do samochodu :-) Przecież skoro masz domek, to nic Cię nie ogranicza jeśli chodzi o wysokość anteny :-)
Prawo budowlane. Ogranicza.
Radio: YOSAN JC 2204
Antena: Sirio ML 145
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

miost pisze:Prawo budowlane. Ogranicza.
Nie do końca, jeśli całkowita wysokość przekroczy 3 m ponad szczyt dachu, wymagane jest zgłoszenie. Dokładnie nazywa się to Zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę.

To tylko formalność, którą zazwyczaj się nie stosuje olewając zgłoszenie i montując bez zgody właściwego urzędu.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

Eazy pisze:Czy potrzebuję coś więcej?
szczęścia... jeżeli masz mobilówkę to spróbuj ją dla testu gdześ w miare wysoko zamontować... po co? by sprawdzić czy masz zakłócenia... u mnie na wysokości 10 metrów nad ziemią są większe zakłócenia/szum niz antena jest 2 metry nad ziemią... wspominałeś o jakimś maszcie radiowym... żeby się nie okazało że postawisz antenę i masz 3-5 esó zakłóceń...
miost pisze:Prawo budowlane. Ogranicza.
3 metry masztu + urządzenie...

Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga... o czymś mówi... czy antena jest urządzeniem? jeżeli tak, to przykładowe 7 metrów + 1 metr masztu już nam robi 8 metrów "Urządzenia"?
marcin82w pisze:jeśli całkowita wysokość przekroczy 3 m ponad szczyt dachu
czy na pewno chodzi o "ponad szczyt dachu" czy o urządzenie o wysokości powyżej 3 m na obiektach budowlanych niezależnie czy na dachu czy na np. tarasie należącym w planie do budynku...?

dochodzi jeszcze aspekt środowiskowy i uciążliwosc dla terenów sąsiednich... o czym również zostałem poinformowany w urzędzie... generalnie to urząd najbardziej obawia się chyba sprzeciwu właścicieli sąsiednich działek... temat rzeka i zależnie od urzędy różnie jest to rozpatrywane jak się okazuje... mnie nieoficjalnie zezwolili zakładać... jeżeli ktoś złożył by do urzedu jakiś wniosek że komus przeszkadza to urząd wtedy dopiero wszczyna postępowanie, a kobitka w urzędzie niby powiedziała że w takim przypadku orzekają małą szkodliwość i mamy spokój...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

ja mam 400 metrów od siebie wieżę telefonii i żyjemy w zgodzie :-P nikt nikomu nie zakłóca :mrgreen:
ale tak jak mówi domino.pl, sprawdz... nigdy nie zaszkodzi a będziesz mieć pewność
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”