Problem z odsłuchem na AT-92

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Bax pisze: czy wyłożenie daszku klatki schodowej czyli pola pod anteną blachą mogłoby zmnieszyć wpływ zakłóceń na pracę anteny ?
w tym zakresie doświadczenia nie mam, ale na głupi chłopski rozum nic to nie da, gdyż wszelakie zakłócenia, jak to mówią potocznie "fruwają w powietrzu" :-/
Odnośnie radia, to J II ma za czuły odbiornik na bazę, K-PO spisuje się lepiej ale Lolek lub J I to klasa sama w sobie .......
Młody_Dąbrowa pisze:Żadne nowe radio już takie nie będzie.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Bax pisze:Kontynujac mój problem, czy wyłożenie daszku klatki schodowej czyli pola pod anteną blachą mogłoby zmnieszyć wpływ zakłóceń na pracę anteny ? - może ma ktoś w tym zakresie doświadczenie?
Pogorszy pracę anteny a na zakłócenia wpływu miało nie bedzie. Co innego, jakbyś włożył antenę w metalowy walec. Zaekranowałbyś ją skutecznie od zakłóceń.
Minusem jest to, że od użytecznego sygnału również ;)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Czyli z tego wniosek prosty : tylko do góry się piąć w miarę rozsądku.Może już jutro uda się jeszcze 1,5-2m podnieść o ile pogoda dopisze.
161pc329
Posty: 33
Rejestracja: 2009-01-03, 02:26
Znak/ranga: 161NT107
Lokalizacja: Mielec

Post autor: 161pc329 »

piąć się do góry bo to jest najważniejsze , ale powiedz mi czy dla wrony siedzącej na przeciwwadze twój nowy stroik będzie miał jakiekolwiek znaczenie ? tylko ona i ty będziecie wiedzieć że gorąca żyła ma mieć w tym miejscu kontakt z cewką a na pewno nie zauważą tego stroika dzieci bawiące się bezpiecznie na podwórku i przechodnie .Najważniejsze jest to aby kupić założyć i korzystać bo to jest naprawdę bardzo dobra i sprawdzona konstrukcyjnie antena.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

161pc329 pisze:ale powiedz mi czy dla wrony siedzącej na przeciwwadze twój nowy stroik będzie miał jakiekolwiek znaczenie
dla niej zapewne nie, ale dla mnie tak. Nie chodzi tu o estetykę ale połaczenie zarobionej końcówki kabelka od stroika z powierzchnią cewki. Końcówka miedziana, cewka aluminiowa, taśma zaciskowa nierdzewna. Po uzytkowaniu przez 3m-ce, całośc była zaśniedziała. Może zastosowanie podkładki kupalowej (sugestia Bess-a)połowicznie rozwiąże problem kontaktu i utleniania się w miejscu połączenia miedzi z aluminium.
161pc329
Posty: 33
Rejestracja: 2009-01-03, 02:26
Znak/ranga: 161NT107
Lokalizacja: Mielec

Post autor: 161pc329 »

ja ci powiem że w mojej antenie była końcówka zalótowna cyną
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Bax pisze:Czyli z tego wniosek prosty : tylko do góry się piąć w miarę rozsądku.Może już jutro uda się jeszcze 1,5-2m podnieść o ile pogoda dopisze.
I jak? Udało się?
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Czyli tak :
antenka dwa dni temu wylądowała na wysokości 1/2λ.
Ale wczoraj strasznie wiało i bujało nią niesamowicie, dzisiaj musiałem dociagnąc wszystkie cztery linki z drugiego rzędu odciągów.
Jeżeli chodzi o odsłuch to muszę posłuchać, bo zbyt krótki okres by się w tym zakresie wypowiedzieć a i warunki niezbyt sprzyjające. Jedyne co mogę powiedziec, znaczna poprawa na lokalu z bazami w zasiegu 10-15km rozmowa na poziomie GSM a nawet lepiej, mobile to różnie, ale odczuwa się róznice w odsłuchu tych co maja do swoich instalacji sentyment i tych dla których jest to typowy antymisiek i zasada jak Cie widze to Cie slyszę.
W ustawieniach radia daje sie zauważyć poprawa bo spokojnie mogę wyłaczyć filtry NB i ANL, jednak jeśli o szumy to wyraźnie jednak wzrosly. W tej chwili na rozkreconym na max RF-G i minimum SQ w AM FM na poziomie 5-7S a w USB około 1-2S.
Podniesienie anteny nie wpłyneło znacznie na obniżenie SWR-u, ale mam tu problem na odcinku miedzy przełacznikiem antenowym a radiem i czekam na nowy odcinek kabla z lepszej jakości złączkami UC-1.
Czyli reasumując szumy wzrosły , w nocy delikatnie spadają, ale mam zamiiar zastosować jeszcze filtr dolnoprzepustowy, może coś on poprawi w tym zakresie i czekam na feryty by załozyć je na kablu antenowymTak jak wcześniej napisałem wiało wczoraj nie miłosiernie i rozpatruje opcje wymiany na coś lzejszego z włókna szklanego - biorę tu pod uwagę bezpieczeństwo osób trzecich i swoja odpowiedzialność cywilną.

[ Dodano: 2012-01-13, 15:34 ]
a tak na tle całej facjaty budynku
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Pięknie to wygląda, szkoda że tak pięknie nie działa..
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Z szumami może się jeszcze uspokoi - warunki są chwilowo nieciekawe.

Wygląda dużo lepiej ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Tak wyglada horyzont widoczny z poziomu 2,5m nad daszkiem
Jakieś sugestie na szumy, już wyżej nie mogę,
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

5-7s szumu w AM to masakra. Szkoda, ze nic się nie polepszyło.
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Bes jakieś propozycje? pomysł co jeszcze?
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Wyprowadzka na inne lokum albo inne pasma.

Masz możliwość na chwilę wyłączyć światło w całym domu?
Jeśli okazałoby się że szum spadnie to zawęzi krąg poszukiwań.

U znajomego kiedyś śmieciła grzałka od akwarium u sąsiada.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Sprawa prosta,urządzenia na fale krótkie i aglomeracja miejska nie idą w parze.
Na zdjęciach nie widziałem instalacji odgromowej,połączenie z nią mogłoby wpłynąć na lepszy odbiór,na ile?Tego nie wiem,u mnie przy antenie typu dipol różnica przy odbiorze i nadawaniu widoczna.
Założyłeś kawał anteny,szkoda,że odbiór nie jest lepszy.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”