Problem z odsłuchem na AT-92

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Eazy ja ma zrobione dwa rzędy odciagów po kwadracie
jeden rząd na wysokosci 2m trzyma główny maszt
drugi rząd 50cm ponizej cewki maszt z antena
w załzcniku zdjecie z dołu jak było z jednym rzędem, jutro wrzuce jak wygląda z dwoma

Kolego Ikar moje QTH to szczecin a dokładnie lokalizacja:
53.448155105562066, 14.550297260284423
IKAR

Post autor: IKAR »

wszystko wygląda na poprawne a mamy do siebie 670 km w lini prostej
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Masz bardzo duży kąt przy dolnych odciągach - myślę, że mógłbyś spokojnie podnieść maszt 2m w górę i założyć jeszcze jedne odciągi (albo użyć tych, które już masz pod cewką jako górne odciągi masztu). Wszystko zależy jak mocne masz punkty mocowania odciągów :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Eazy pisze:Masz bardzo duży kąt przy dolnych odciągach - myślę, że mógłbyś spokojnie podnieść maszt 2m w górę i założyć jeszcze jedne odciągi
to właśnie zrobiłem wczoraj i nic to nie dało
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Bax pisze:
Eazy pisze:Masz bardzo duży kąt przy dolnych odciągach - myślę, że mógłbyś spokojnie podnieść maszt 2m w górę i założyć jeszcze jedne odciągi
to właśnie zrobiłem wczoraj i nic to nie dało
No to lipa :-?
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Eazy tak wyglada to z dołu, ale robione telefonem
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Moim zdaniem mógłbyś dać maszt wyższy o 2m i dołożyć trzeci rząd odciągów :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Ale ten sposób co podałeś w tym linku to odpada, nie posiadam linki diaelektrycznej którą mógłbym zastosowac do założenia odciągów powyżej cewki.
A maszt podniosę jeszcze około 2m tak więc okaże sie czy nastąpi poprawa, drugi rząd odciagów bedzie wtedy około 1m ponizej cewki.

[ Dodano: 2012-01-04, 14:19 ]
No i trzeba bedzie dopasować jeszcze jakies izolatory na linki :->
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

na AM w dzień w granicach 4-5S w nocy 2-3S
na USB w dzień i w nocy w granicach 2S
u mnie na bazie z anteną Futura 5/8 miałem zakres zakłóceń 0-1 w porywach gdy jakis skuter koło domu przejechał... wtedy łącznośc na 100 km nie robiła wiekszych problemów w odpowiednich w warunkach, a antena na 5-6 metrach nad ziemią... nie myśl sobie że przy zakłóceniach 4 esy , a tym bardziej 2 esy w SSB usłyszysz stacje z przeciętnych nadajników z podobnego dystansu... możliwe, ale mało prawdopodobne...

obecnie na innym QTH mam mobilówke , postawiona w poziomie na płocie z blachy zbiera o 3 esy zakłóceń mniej...

Besserwisser wspominał o antenach poziomych, jeżeli ma to coś wspólnego z moja mobilówką, :mrgreen: to również i w moim przypadku rozwiązaniem może być antena kierunkowa...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Bax pisze:Fotkę wrzucę jutro dachu jak na górze wygląda.
Ale zastanawia mnie jedno koleżanki ze wschodu i kolegów im odpowiadajcych słysze bardzo mocno .
Koleżanki +30 kolegów tak na 7-9
czyli głucha nie jest, moze to takie poprostu miejsce i nie ma warunków.
Głucha nie jest. Po prostu nie słyszysz tego co masz poniżej poziomu zakłóceń. Cudów nie ma.
Bax pisze:tak więc proszę kolegów o inne sugestie rozwiazania problemu
Przenieść się na CW, tam to nie będzie tak dokuczliwe ;)
Masz przerypane. Dlatego nie mam anten w mieście bo się nie da.
Dla przykłądu ci napiszę, zę poziom szumów na 80m w miescie jest na 9 +20dB a tu gdzie mam anteny obecnie to s3 :)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Czyli wszystkiemu winne jest QTH, przynajmniej wiadomo że pozostała reszt jest o'k i to mnie cieszy. Niestety nie mam możliwości udac sie poza ścisły teren zurbanizowany wiec pozostaje pogodzić sie z tym stanem rzeczy. Podniosę tylko maszt i zobaczymy co z tego wyniknie. Ewentualnie jakiegoś dipolka zmontuje i drugim kabelkiem pociagnę do radyjka.i będzie porównanie czy warto inwestować w rotor i antenkę kierunkową. Dziękuje wszystkim za okzaną pomoc i cierpliwość w tym temacie . Mam nadzieje, że do usłychu -73
Łukasz8282
Posty: 77
Rejestracja: 2011-08-01, 23:05
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Łukasz8282 »

Bax mnie na wiosne czeka montaż at92 jak narazie jade z anteny 5/8 z 6 przeciwagami prawdopodobnie to masen.Zobaczymy czy będzie różnica w odbiorze i nadawaniu sam jestem ciekaw czy antena za 100 pare złotych czy antena za 400 czy to wogóle warte świeczki.Pozdrawiam i dalekich potwierdzonych:)
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Czterokrotnie lepiej to na pewno nie będzie :)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Młody

Post autor: Młody »

Bax po co Ci odciągi do anteny?
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Młody_Dąbrowa pisze:Bax po co Ci odciągi do anteny?
ogólnie do masztu ze względu na lokalizcję i bezpieczeństwo osób trzecich. A o linka diaelektrycnych wspomniałem w związku z linkiem do którego odesłał mnie Eazy na elektrodę czyli : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2060170.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”