Problem z odsłuchem na AT-92

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Nic nie zrobisz. Mieszkasz otoczony elektromagnetycznym smogiem. Najlepszym wyjsciem jest wynieśc sie z antenami za miasto co ja zrobiłem.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
IKAR

Post autor: IKAR »

4-5 S zakłóceń to masakra :shock:
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Mam taki sam poziom zakłóceń - 100m od nas jest stacja benzynowa.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Czyli co w takim wypadku wynikałoby , ze mam wszystko z instalacja o'k, tylko QTH do duszy.
Co więc proponujecie wykombinować - czy poprostu zwinąć majdan i po kłopocie.

[ Dodano: 2012-01-04, 10:38 ]
Ale ja nie lubię przegrywać :-(
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Jedyna rada to nie przejmować się sąsiadami i wynieść wyżej maszt (tak, jak pisał Bess).
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Bax, Ta klima oddalona od anteny 10m jak pisałeś chyba najbardziej Ci sieje. Inne pierdoły elektroniczne w okolicy z resztą też.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Eazy pisze:Jedyna rada to nie przejmować się sąsiadami i wynieść wyżej maszt (tak, jak pisał Bess).
wyższy maszt wymaga innego rozstawu odciągów i wtedy pojawia się kolejny problem załozenia kotw do linek. Obecnie maszt stoi centralnie na daszku i rozstaw do kotw wynosi 2,4m. Właściciel adaptacji strychu nie wyraza zgody na załozenie kotw na swoich wykuszach, wczoraj z nim rozmawiałem więc nie ma jak się bezpiecznie podnieść. :-(
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Zawsze jest jak się podnieść tylko niekoniecznie niskim kosztem :-|
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Eazy pisze:Zawsze jest jak się podnieść tylko niekoniecznie niskim kosztem
nieraz też rozsądek musi wziąść górę. daszek to deski 18mm pokryte papą a pod nimi 20-30cm wolnej przestrzeni i słomiany strop nad klatką - rok budowy 1923
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Do czego masz zaczepione odciągi? Czy po obwodzie odciągów (po trójkącie albo kwadracie) mógłbyś zbudować 'rusztowanie' na 2-3m wysokości i zakotwić je w miejscu, gdzie masz odciągi? Wtedy szczyt 'rusztowania' przeniósłby Ci mocowania odciągów o 2-3m wyżej. Koszt może być spory, efekt niekoniecznie taki, jakiego być oczekiwał ale jeżeli nie możesz odejść dalej z odciągami to trzeba podnieść punkty zaczepienia. Pytanie, czy gra warta świeczki...
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Eazy pisze:Pytanie, czy gra warta świeczki...
niestety gra nie warta świeczki bo :
wysoki koszt
brak gwarancji osiagniecia sukcesu
tak więc proszę kolegów o inne sugestie rozwiazania problemu
IKAR

Post autor: IKAR »

a czy byłaby mozliwość żebyś fotke dał bo na rysunku to ciężko coś wymyśleć
Bax
Posty: 237
Rejestracja: 2010-08-07, 16:42
Lokalizacja: 161ZFC011

Post autor: Bax »

Fotkę wrzucę jutro dachu jak na górze wygląda.
Ale zastanawia mnie jedno koleżanki ze wschodu i kolegów im odpowiadajcych słysze bardzo mocno .
Koleżanki +30 kolegów tak na 7-9
czyli głucha nie jest, moze to takie poprostu miejsce i nie ma warunków.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

A gdybyś podniósł maszt i zrobił w tych samych punktach mocowania drugi rząd odciągów, tylko umocował je 2-3m wyżej? Kąt będzie ostry ale będziesz miał dolny rząd trzymający maszt i ten górny tylko wspomagający do stabilizacji. Musiałbyś mieć tylko mocne miejsce kotwienia, żeby dobrze napiąć linki.

Chodzi mi o coś takiego jak na rysunku tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2060170.html

Wprawdzie temat dotyczył czegoś innego ale idea z odciągami byłaby taka jak na rysunku.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
IKAR

Post autor: IKAR »

mocno Ci te koleżanki wychodzą a jakie jest Twoje QTH
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”