Jaką antenę dobrać do dachu metalowego (foto)?

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Jaką antenę dobrać do dachu metalowego (foto)?

Post autor: 8850 »

Potrzebuję zainstalować bazę na dachu na ok. pół roku. Antena będzie robiona (żadna kupiona nie wchodzi w grę mój znajomy zrobi na zamowienie każdą antenę), zależy mi na prostej konstrukcji najlepiej bez przeciwag, musi być jak najmniej widoczna. W załączniku przedstawiam dach który jest pokryty grubą blachą - falówka. Mam problem ponieważ dach nie posiada podstawek pod stopy i nie da się na niego normalnie wyjść, ma tylko właz mniej więcej w połowie wysokości i na tym się ślad urywa. Kominiarze nie chodzą po dachu, czyszczą wyciory na terenie strychu.

Jak to zamontować np. od środka? Jest nawet problem z przewierceniem się bo na strychu nie ma gniazdka trzeba pociągnąć prąd z puszki, poza tym przewiercając taką blachę na takiej powierzchni będzie ogromny świst więc nie chciałbym aby się spokojni sąsiedzi tym interesowali. Najlepiej byłoby wrzucić antenę na szczyt dachu, ale nie bardzo wiem jak tam podejść.

I kolejna sprawa: dach ma na jednym krancu anteny TV ze wzmacniaczami, na drugim końcu ich brak. Będzie zakłócało? Obok jest kilka takich bloków i wszystkie kominy obstawione antenami siatkowymi.

Wasze propozycje na to ochydne przydactwo budowlane?
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

jakoś te anteny tv dało się zamontować więc na dach da się wejść.
nie polecam wiercenia w kominie a tym bardziej w poszyciu dachu!. powinno montować się obejmami.
zakłócać możesz ale nie musisz. nie ma reguły a stara antena z kiepskim wzmacniaczem zbierze wszystko. założysz to się dowiesz :-P
! HAM I AM !
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Na pół roku postaw ML-ke na parapecie. Skoro nie ma możliwości wyjścia na dach to jak chcesz to zrobić?
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

piękne kominy :mrgreen: a może dipol
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

Jakąkolwiek antenę CB postawisz - stawiaj ją jak najdalej od anten TV, na pewno nie przed nimi, z boku może być, a najlepiej z tyłu za nimi. To jeśli chodzi o niezakłócanie odbioru TV.
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Odpowiem na pytanie w tytule.
Byle jaką.
Żeby antena pracowała poprawnie musiałby być zainstalowana 1/2 fali ponad dachem. Dlatego nie ma znaczenia co postawisz.
Przy antenie bez przeciwwag do tego dojdzie jeszcze common mode na koncentryku i hulające po blaszanym dachu w.cz.
Współczuję. Sąsiedzi będą szaleć.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
8850
Posty: 179
Rejestracja: 2013-01-27, 20:03
Lokalizacja: ((((|))))

Post autor: 8850 »

Ja będę przeszkadzał sąsiadom w TV czy oni mnie? Siatki TV napewno mają wzmacniacze.
Ostatnio zmieniony 2013-02-27, 21:17 przez 8850, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

8850 pisze:Ja będę przeszkadzał sąsiadom w TV czy oni mnie?
Będą cię oślepiać niebieskim blaskiem kineskopów.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Byłem jeszcze małym bajtlem jak mój sąsiad - wieczny KFowiec gadał mi w telewizorze :)

Wtedy nie miał za bardzo wyboru bo 2 kanały TV ale słyszałęm jak coś tam bleblał. Potem się kapnąłem, że to on a wcześniej myślałem, że to jacyś wojskowi.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”