Montaż pierwszej anteny bazowej

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Ja teraz eskperymentuje właśnie z dipolem potem GP potem kombinacje alpejskie i kierunkowo z barierki no i z tego dipola odstawionego od elewacji to kierunkowo i tak wychodzi. To juz lepiej chyba fabryke przypiąć do bariery tylko (boomerang ewentualnie keeper):

1. czy dalej nie będzi ekierunek i szkoda kasy a tylko odsłuch się zwiększy

2. czy mozna jakoś sterowac tym kierunkiem (radiator domowej roboty) i mieć faun bez analizatora

3. czy dół od anteny półfalowej z dopietym pionowym kablem na wędce może zdac egzamin

To sa eksperymenty na przetrzymanie zimy- jak przerobie wszystkie opcje to na wiosne ide na dach
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
LEON119
Posty: 11
Rejestracja: 2013-03-28, 12:31
Lokalizacja: WARCINO/AALBORG DK

Post autor: LEON119 »

może jednak ma ktoś jakieś pomysły jak zamontować antenę w moim przypadku?
Awatar użytkownika
KubaLu
Posty: 604
Rejestracja: 2013-01-22, 21:46
Lokalizacja: JO82KI

Post autor: KubaLu »

Leon, tak jak Ci koledzy wcześniej pisali. W tych warunkach albo wyniesiesz cewkę anteny ponad kalenice i komin albo kupuj bumeranga bo nic innego nie wymyślisz. z Signal Keeperem nie eksperymentuj bo on w moim przypadku stroi się prawidłowo dopiero 2m nad dachem.
Baza: FT-857 + end-feed 40-10m + 8el OWL 2m
Baza: IC-2725 + x50n
Mobil: 1/4 2m + uv-82

Obrazek
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Zobacz na moją antenkę http://www.cb-forum.pl/topics120/postaw ... 529,60.htm , potrzebowałbyś tylko dłuższych uchwytów do ściany - rura al 2m do niej maszt - też Alu i Gain master - dobrze sie spisuje , całość lekka, no i jak dobrze zabezpieczysz antenkę masz spokój na dłuższy czas - nie trzeba jej stroić
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
LEON119
Posty: 11
Rejestracja: 2013-03-28, 12:31
Lokalizacja: WARCINO/AALBORG DK

Post autor: LEON119 »

KubaLu pisze:Leon, tak jak Ci koledzy wcześniej pisali. W tych warunkach albo wyniesiesz cewkę anteny ponad kalenice i komin albo kupuj bumeranga bo nic innego nie wymyślisz. z Signal Keeperem nie eksperymentuj bo on w moim przypadku stroi się prawidłowo dopiero 2m nad dachem.
a jak bumerang będzie sprawował się jak wywieszę go za oknem na takim mini maszcie jak zaznaczyłem na fotce gdy zakładałem temat? Czy lepiej odpuścić i zamontować jakieś 5/8 na garażu tyle że dużo niżej maszt max 2 m?
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Jak antena ma sztuczna ziemię to i z podłogi poleci ale im wyżej tym lepiej. Na krótkim maszciee na garażu tez dobrze spisze się półfalówka. Kolega z balkonu z ostatniego piętra wyszedł dołem anteny półfalowej nad linie dachu i też gra gitara.. Oby tylko nie zasłaniać ani nie bawić się w odsłanianie tylko części anteny bo to para idzie w gwizdek a wtedy to se możesz boomeranga na balkonie "powiesić" i nie będzie o wiele gorzej.

Boomerang też potrzebuje dużego odstawienia od balustrady - ponad metr ale oczywiście na pograniczu bezpieczeństwa, to rozwija skrzydła (a w zasadzie jedno skrzydło :) )

A tak na pałę zupełnie- zaznaczam tylko na chwilę - przyklej magnesówke do tej nadbudówki - zestrój i zagadaj. Zobzaczysz czy komin za bardzo nie wpływa na jeden kierunek
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”