SIRIO Boomerang 27 A 275cm antena bazowa CB 1/4 fali

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
maniek8902
Posty: 15
Rejestracja: 2013-06-07, 07:29
Lokalizacja: Polska

SIRIO Boomerang 27 A 275cm antena bazowa CB 1/4 fali

Post autor: maniek8902 »

Na początku witam serdecznie i pozdrawiam.Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić,walczyłem cały dzień aż w końcu się poddałem.Opiszę mój problem od samego początku,a więc.

Posiadam radio CB President Teddy ASC,postanowiłem że do tego radyjka kupię antenę taką jak w temacie a mianowicie SIRIO Boomerang 27 A 275cm antena bazowa CB 1/4 fali SIRIO Boomerang Mieszkam w bloku na parterze,antenę przytwierdziłem do murku boku balkonu na wysokości około 5,6 metra od ziemi zrobiłem pomiary SWR i na 1 kanele miałem 1,4 na 20 kanale miałem 1,5 na 40 kanale miałem 1,6 Po dokonanych pomiarach odpaliłem radyjko ściągałem doskonale czyściutko ale co z tego jak ja nadawałem to nikt mnie nie słyszał,kombinowałem na rozmaite sposoby przeciwwagę kierowałem do góry i na dół antenę wyciągałem wyżej i niżej i bez rezultatu ja ściągałem bardzo czysto a mnie nikt nie słyszał w czasie nadawania.Radio jest nówka dopiero co z pudełka rozpakowane,przy kupnie było sprawdzane i było z niego nadawane i odbierane,gruszka też jest ok antena jest nówka zapomniałem dodać że oczywiście była uziemiona,więc o co chodzi ! Cy przyczyna może być taka że antena znajduje się zbyt nisko lub do o koła jest jakiś ekran? wieżowiec 11 sto piętrowy to jednak kupa żelastwa i zbrojenia do o koła kupę anten satelitarnych czyż to może być przyczyną że mnie nie słychać ale jednak jak już wspomniałem ja zbieram wyśmienicie,czyściutko.Nie wiem dokładnie jakie zadanie ma spełniać ta przeciwwaga ,wiem że promiennikiem mogę regulować SWR.Z moich doświadczeń przeciwwagą też mogłem regulować SWR bo jednak pomiary mi się zmieniały.Proszę o pomoc co byście mi doradzili zrobić jeszcze ,montowanie wyżej czyli na dachu odpada,u sąsiadów wyżej też odpada,konkretnie chodzi mi o to dlaczego inni mnie nie słyszą
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Nie ma co zawiele się spodziewać po takim zestawie, warunki też nie są dobre.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Najpierw trzeba by sprawdzić od początku . Czy z radia wychodzi modulacja , czy nie aby sama nośna . Skoro dobrze odbierasz , to mniej więcej tak powinieneś być słyszalny w otwartym kierunku . doradziłbym umówić się z kumplem , który ma CB w samochodzie na próby . Podmienić się na chwilę radiami . Próby zacząć od bardzo bliskiej odległości i jak będziesz słyszalny spod bloku , to wtedy niech kolega odjedzie kilka km w linii prostej . Musisz mieć pomoc kogoś z drugim radiem , bo jak nie sam nie dojdziesz czy to bezsprzecznie antena , czy radio.
Swoją drogą to co Wojtek powyżej napisał , radio (ten model) - powiem wprost mimo że President to jest najgorszy wybór na stacjonarkę.
Awatar użytkownika
maniek8902
Posty: 15
Rejestracja: 2013-06-07, 07:29
Lokalizacja: Polska

Post autor: maniek8902 »

januwojt pisze:Najpierw trzeba by sprawdzić od początku . Czy z radia wychodzi modulacja , czy nie aby sama nośna . Skoro dobrze odbierasz , to mniej więcej tak powinieneś być słyszalny w otwartym kierunku . doradziłbym umówić się z kumplem , który ma CB w samochodzie na próby . Podmienić się na chwilę radiami . Próby zacząć od bardzo bliskiej odległości i jak będziesz słyszalny spod bloku , to wtedy niech kolega odjedzie kilka km w linii prostej . Musisz mieć pomoc kogoś z drugim radiem , bo jak nie sam nie dojdziesz czy to bezsprzecznie antena , czy radio.
Swoją drogą to co Wojtek powyżej napisał , radio (ten model) - powiem wprost mimo że President to jest najgorszy wybór na stacjonarkę.
No tak ale jak kupowałem radyjko było sprawdzane i było wyjście i wejście ,gościu przy mnie rozmawiał z mojego radyjka tylko że była to otwarta przestrzeń a nie balkon,nadmienię jeszcze że próbowałem podłączyć magnesówkę antenkę ustawiłem ją na parapecie z tyłu bloku gdzie mam balkon i też to samo z przodu bloku natomiast byłem słyszany ale bardzo słabo ale tak jak wspomniałem to na magnesówce. To co napisałeś aby testować to już przerabiałem bo mam drugie radyjko w samochodzie ale President 3 i nadawałem sprzed bloku to ojciec mnie słyszał idealnie natomiast gdy on próbował nadawać to ja słyszałem tylko bbuu jak by zwarcie czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Czym zasilasz radio w domu ??
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

Dobre pytanie o zasilanie.Jeśli z akumulatora, który jest w niewielkim stopniu naładowany to nie będziemy słyszalni. Zaczynałem od akumulatora wiec wiem jak to jest.
Można podłączyć tez radiostacje na próbę w mobilu i od razu sprawdzić czy i jak nas odbierają.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

I co z tego, że SWR będzie 1,1 skoro nie są spełnione "warunki antenowe", czyli ogólnie mówiąc "horyzont radiowy". Równie dobrze możesz nadawać z piwnicy z poprawnie zestrojonej anteny. ;-)
Awatar użytkownika
maniek8902
Posty: 15
Rejestracja: 2013-06-07, 07:29
Lokalizacja: Polska

Post autor: maniek8902 »

Próbowałem z naładowanego aka i było to samo potem z zasilacza i też nic

Obrazek

Dziwi mnie tylko jedno dlaczego zbieram idealnie a nie jestem słyszany proszę to mi wytłumaczcie od czego to zależy? I jeszcze jedno czym się stroi tego Boomeranga czy promiennikiem czy przeciwwagą czy tym i tym.
Ostatnio zmieniony 2013-06-07, 13:00 przez maniek8902, łącznie zmieniany 1 raz.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

President Teddy-maks. pobór prądu (w czasie nadawania): 1,7 A
Twój zasilacz: 850 mA
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
maniek8902
Posty: 15
Rejestracja: 2013-06-07, 07:29
Lokalizacja: Polska

Post autor: maniek8902 »

Antek2000 pisze:President Teddy-maks. pobór prądu (w czasie nadawania): 1,7 A
Twój zasilacz: 850 mA
Czy to znaczy że za słabego zasilacza ożywam? mam jeszcze jeden zasilacz ale 1,5A 12V czy mogę na nim wypróbować? owy zasilacz mam od skanera czy nie za słaby?
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

maniek8902 pisze:Czy to znaczy że za słabego zasilacza ożywam?
Tak
maniek8902 pisze:mam jeszcze jeden zasilacz ale 1,5A 12V czy mogę na nim wypróbować? owy zasilacz mam od skanera czy nie za słaby?
Najlepszy zasilacz to transformatorowy, do tego z "zapasem prądu", tak gdzieś 2A.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Post autor: kajoj »

Stroisz przeciwwagą a ten zasilacz nie nadaje się do radia cb jeżeli chcesz prowadzić rozmowy,podczas nadawania radio pobiera ok 2A,a ten zasilacz tyle niema,do nasłuchu możesz używać.Zasilacz powinien mieć trochę zapasu więc proponujesz poszukać coś z 3-4A
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

maniek8902 pisze:Próbowałem z naładowanego aka i było to samo potem z zasilacza i też nic

[url=http://t.imgbox.com/acumfhWf.jpg]Obrazek[/URL]

Dziwi mnie tylko jedno dlaczego zbieram idealnie a nie jestem słyszany proszę to mi wytłumaczcie od czego to zależy? I jeszcze jedno czym się stroi tego Boomeranga czy promiennikiem czy przeciwwagą czy tym i tym.
Tym zasilaczem nic nie zwojujesz.... zacznij od zasilacza, jak wyżej kup coś z zapasem
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
maniek8902
Posty: 15
Rejestracja: 2013-06-07, 07:29
Lokalizacja: Polska

Post autor: maniek8902 »

kajoj pisze:Stroisz przeciwwagą a ten zasilacz nie nadaje się do radia cb jeżeli chcesz prowadzić rozmowy,podczas nadawania radio pobiera ok 2A,a ten zasilacz tyle niema,do nasłuchu możesz używać.Zasilacz powinien mieć trochę zapasu więc proponujesz poszukać coś z 3-4A
Tak dokładnie przetestowałem na zasilaczu 1,5A i już pięknie nawiązałem kontakt,polecono mi zasilacz 5A do anteny bazowej i taki zakupię,prawda jest jedna że gdyby nie wy to za chiny sam bym do tego nie doszedł,dla wszystkich klikam pomógł i jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :bravo:
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Sprawa się rypła :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”