Maszt a sprawa polska ;)

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
KubańczykCK
Posty: 337
Rejestracja: 2014-08-01, 20:31
Znak/ranga: SP7QBA
Lokalizacja: Kielce

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: KubańczykCK »

Jeśli mieszkanie jest własnościowe to:
Zgodnie z art. 3 ustawy z dn. 24.06.1994r. o własności lokali, w razie wyodrębnienia własności lokalu, właścicielowi lokalu przysługuje udział w nieruchomości wspólnej jako prawo związane z własnością lokalu, przy czym nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właściciela lokalu.


Zatem będąc właścicielem lokalu w budynku masz prawo do bezpośredniego korzystania z nieruchomości wspólnej, w tym z dachu przedmiotowego budynku, który w obecnym stanie prawnym nie stanowi wyłącznej własności spółdzielni.
Mobil: AnyTone AT6666 + Sigma PLC 1000
Baza CB: AnyTone AT5555N + Lemm AT-107
KF: Yaesu FT450D + Cobweb 20-6m
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: tarnus »

de Zoo pisze:Tarnus, mieszkanie jest własnościowe, bez ksiąg wieczystych. Jest własnościowe, a mimo to płacę za nie czynsz, to czy nie powiedzą mi, że z dachem jest tak samo?
Czynsz to nie jest opłata na rzecz spółdzielni za to że korzystasz z mieszkania, a dokładniej ujmując za to, że oni ci je wynajmują czy coś w tym stylu. A tu z dachem oni chcą sprawę potraktować tak, jakby był ich własnością, a nie jest. Jest wspólny proporcjonalnie dla każdego mieszkańca bloku. Równie dobrze mogliby zażądać opłaty w wysokości 100zł miesięcznie za korzystanie z klatki schodowej albo trawnika przed blokiem.
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: kedar1 »

szukajmy pozytywów ;-)

grunt że zgoda jest, umowę należy potraktować jako propozycję, punkt wyjściowy do negocjacji :->

z tego co kojarzę, to w przypadku spółdzielni prawo spółdzielcze jest ponad prawem
857d
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: tarnus »

Ja bym zamontował antenę, po czym ich poinformował, że zapis w umowie o opłacie jest niezgodny z prawem, gdyż chcą opłaty za coś co jest twoją współwłasnością, więc twoje żądanie jest by zmienić treść umowy, na co dajesz im jakiś tam ustawowy czas, po czym zakładasz sprawę w sądzie. Wcześniej udaj się jeszcze do jakiegoś pośrednika ubezpieczeniowego i ubezpiecz antenę. Jak spółdzielnia usunie antenę, to wskaż ubezpieczycielowi sprawcę, wtedy ubezpieczyciel spotka się z nimi w sądzie.
Awatar użytkownika
KubańczykCK
Posty: 337
Rejestracja: 2014-08-01, 20:31
Znak/ranga: SP7QBA
Lokalizacja: Kielce

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: KubańczykCK »

de Zoo rozmawiałem z prawnikiem i jest dokładnie tak jak wczoraj pisałem. W przypadku mieszkania własnościowego korzystanie z części wspólnej budynku należy Ci się jak psu buda. Pobieranie za to dodatkowych opłat jest niezgodne z prawem, łamie przepisy 'ustawy z dnia 24 czerwca 1994 o własności lokali'. Widziałem nawet wyrok sądu w Lublinie przyznający rację właścicielowi mieszkania. Czyli jak podpiszesz tą umowę, to zostaniesz przysłowiowo zrobiony w ... konia ;-)
Mobil: AnyTone AT6666 + Sigma PLC 1000
Baza CB: AnyTone AT5555N + Lemm AT-107
KF: Yaesu FT450D + Cobweb 20-6m
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: kedar1 »

najpierw niech postawi potem niech się wykłóca ;-)
857d
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: REDWHITE »

Jak ja załatwiałem zgodę , którą notabene mam to chwytając się brzytwy sam wspomniałem o opłacie "konserwacyjnej" .
Dostałem informację, że opłat żadnych nie będzie SM pobierała, gdyż właśnie należy mi się kawałek dachu.
Co prawda wydali mi takie warunki, że aby je spełnić to muszę ostro pogłówkować.
Jedyne co to w zapisie jest że ma być zrobione fachowo etc, po montażu mam zgłosić do nich w celu odbioru technicznego.
Jedynie za co mogą chcieć kasę to tylko i wyłącznie tak jak to w moim przypadku napisali - za uszkodzenie poszycia, gdyż podlega gwarancji firmy, która je wykonywała.
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
korni8808
Posty: 792
Rejestracja: 2013-08-01, 11:59
Lokalizacja: Jawor / JO81CB(42GL)

Re: Odp: Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: korni8808 »

kedar1 pisze: prawo spółdzielcze jest ponad prawem
Czyli będąc w spółdzielni, Konstytucją RP podcieramy tyłek albo rozpalamy grilla?
Obrazek


/mobil
3Z6Z
B: FT-2k + HexBeam + dipol 40m; IC-V8k + GP6E
M: IC-7k + Ampro 20/40
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: de Zoo »

Podpisałem umowę i dzisiaj złożyłem podanie o zrezygnowanie z pobierania opłaty (art. 3 ustawy z dn. 24.06.1994r) lub o zdecydowane jej obniżenie w przypadku jednorazowej opłaty.

Metrów nie chcę im wyliczać, bo, gdyby w przyszłości trzeba było zamontować coś więcej, to oni tez mogą mnie policzyć za to ;-) No i dlatego też, że ja nie montuję patyka, tylko kierunek. Mogłoby im się zachcieć naliczyć opłatę za przestrzeń powietrzną zajętą nad dachem :mrgreen:
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: tarnus »

Boisz sie ze policza ci za cien?
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: de Zoo »

Wiesz Pan, jak nie wiesz :lol:
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: olo_r »

ale jak to podpisałeś umowe i sie zgodziłes a teraz prosisz o anulowanie hahahahaha
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: de Zoo »

Proszę o zmianę warunków umowy.
skoti
Posty: 16
Rejestracja: 2009-06-28, 11:40
Lokalizacja: małopolska

Maszt a sprawa polska ;)

Post autor: skoti »

de Zoo, i co dalej jaką otrzymałeś odp?
Pytam z ciekawości bo ja też płacę 13 zł miesięcznie .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”