Pseudo "baza" w domu - pierwsze kroki.

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Pseudo "baza" w domu - pierwsze kroki.

Post autor: krakowiak »

Witam kolegów. Ponieważ CB coraz bardziej mnie fascynuje chciałbym zainstalować w domu małą bazę. Zanim napiszę dalej - prośba - nie miejcie pretensji o prostotę pytań. Przeglądnąłem forum, wiedzy jest nawet za dużo a to co chcę zrobić to na ten moment jest 100% pierwszymi amatorskimi krokami i wstępem do być może dalszego rozwoju tego tematu. Może też temat posłuży komuś do zainteresowania się tym chyba już nieco zakurzonym hobby.

OK, więc niebawem będę skakał po dachu u siebie w domu i montował antenę TV. Przy tej okazji zastanawiałem się nad zmontowaniem małej bazy a w zasadzie będzie to zestaw z mobila na dom. Zagadką jest montaż anteny. Antena miała by być to normalna główka DV zamocowana na jakimś uchwycie do tego samego uchwytu co antena sat/tv.
Czy i jak to uziemić? Uchwyt do odgromówki na dachu?
Co z przeciwwagą takiej anteny - czy ma to prawo działać czy w ogóle dać sobie spokój jeśli nie kupi się anteny bazowej?
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Pseudo "baza" w domu - pierwsze kroki.

Post autor: cassiopeia »

przeciwwaga takiej anteny będzie maszt. mobilówke daj na szczycie masztu od anteny telewizyjnej, która będzie przymocowana z boku masztu- tak się domyślam. uziemić? jak najbardziej. jak masz instalacje odgromowa na dachu to masz łatwiej. podpiąć sie pod istniejąca i z głowy. pamietaj tylko, że kabelkiem tego nie należy robić tylko odpowiedniej średnicy drutem stalowym bądź aluminiowym.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Pseudo "baza" w domu - pierwsze kroki.

Post autor: krakowiak »

cassiopeia, OK dzięki za odpowiedź. W najbliższym czasie działam, jak zmontuję to wrzucę foty dla potomnych.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Pseudo "baza" w domu - pierwsze kroki.

Post autor: SP9 »

pomysł prosty, tani i stary, wiele osób tak zaczynało, maszt - uziemić dla bezpieczeństwa, z przeciwwagami warto poeksperymentować, co do instalacji odgromowej - uziemić w najbliższym dostępnym punkcie i będzie OK
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”