Maszt do anteny bazowej

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Jeden szkopuł. Stawiając taki maszt legalnie musisz przedstawić obliczenia wytrzymałościowe. Jeśli nie masz ich razem z masztem to powodzenia życzę w liczeniu. Maszt bez dokumentacje jest wart tyle, co na skupie złomu za niego dadzą.
Możesz oczywiście stawiać na dziko ale taka konstrukcja z pewnością sprowadzi takich, którym się to nie będzie podobało.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

No chyba masz rację ale jest to wersja przenośna ze szpilkami wkręcanymi do odciągów i można go składać w razie potrzeby.
Bo pozwolenie generalnie dotyczy budowli trwale związanych z gruntem czyli maszt "tymczasowy" by przeszedł.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Wóz Drzymały wiecznie żywy :-)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
IKAR

Post autor: IKAR »

Mayor7, 18 metrowy fajny i to na korbe ja mam 12 metrowy na powietrze ale go nie używam.Pisz kolego jak postawisz to może ja już bede na dużym maszcie to może sie łączność uda mamy do siebie około 170 km.ja bede stawiał na lanym fundamencie i nie dygam jak zkażą rozebrać to rozbiore
IKAR

Post autor: IKAR »

ja kiedys miałem taki maszt i stał ze 2 lata i nikt sie nie czepił a widac było go z kilku kilometrów miał wysokość 19 metrów
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Post autor: Mayor7 »

O kurde niezły hardkor :mrgreen:
Przy niesprzyjających warunkach to i maszty nam pewnie nie pomogą ale powinno się udać.
Najwyżej pożyczę piec 1kW to dolecę do ciebie :-D
W tym są przewidziane odciągi w czterech miejscach to bezpiecznie będzie sobie stał no i jak przyjdzie coś zrobić to sobie sam będę mógł opuścić na dół.
Też będzie to okazja do testów jak sygnał i SWR zmienał się będzie na różnych wysokościach.

W każdym razie będzie fajnie bo będzie to trzy razy wyższe od chałupy :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Mayor7 pisze:Najwyżej pożyczę piec 1kW to dolecę do ciebie :-D
Fider dobry też pożycz :mrgreen:
YIP YIP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”