Instalacja masztu i anteny.

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Kierowca 1996
Posty: 48
Rejestracja: 2012-12-29, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kierowca 1996 »

Ale jakiś kary za takie postawienie anteny są czy coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

jak odpukać coś się stanie to pewnie tak. za samo postawienie anteny nie.
! HAM I AM !
Kierowca 1996
Posty: 48
Rejestracja: 2012-12-29, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kierowca 1996 »

A czyli by było trzeba ją jakoś ustawić żeby nic nie przeciekało, a wysokość anteny jaka może? I czy potrzebuje masztu do zamocowania anteny?
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

Kierowca 1996, poczytaj kącik prawny na forum znajdziesz tam wszystko :)
! HAM I AM !
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Kierowca 1996 pisze:A czyli by było trzeba ją jakoś ustawić żeby nic nie przeciekało, a wysokość anteny jaka może? I czy potrzebuje masztu do zamocowania anteny?
Przejrzyj sobie tematy o bazach, znajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje.

Działanie bez zgody odradzam bo jak trafisz na sztywnych formalistów, którzy zobaczą nielegalnie postawioną antenę to mało tego, że każą Ci ją zdjąć to już nigdy zgody nie dostaniesz.
Lepiej pójść do administracji i pogadać zanim cokolwiek zaczniesz wypisywać.
To nie boli, a możesz zjednać sobie ludzi, ale najpierw przestudiuj temat bo widzę, że na razie to nie do końca wiesz jak należy zrobić to ci Ci jest potrzebne i jeśli taki poziom "wiedzy" zaprezentujesz w administracji to na sukces końcowy raczej nie licz.
Kierowca 1996
Posty: 48
Rejestracja: 2012-12-29, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kierowca 1996 »

Panowie a co myślicie o zamontowaniu anteny CB na samej górze takiego masztu :-)
Jest to wysokość 358,55 metrów, a masy 260 ton ;-)
Moim zdaniem idealne miejsce na antenę od CB :-P
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Pomarzyć każdy może, aczkolwiek zejdź na ziemię i pomyśl o bardziej przyziemnych rzeczach.

PS. Spróbuj najpierw tam wejść, potem myśl o reszcie. Obejrzyj sobie ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=RyilT_xdp8k i powiedz czy dałbyś radę. Co prawda tu jest niższy maszt, ale przyjrzyj się jak na szczycie wygląda widok - odważyłbyś się tam pracować ?
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Kierowca 1996
Posty: 48
Rejestracja: 2012-12-29, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Kierowca 1996 »

Pokazałem to w ramach żartu a nie że chcę tam montować antenę CB.
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

A ja w ramach żartu skomentowałem, wyobraź sobie że musisz wejść na szczyt po by dokonać konserwacji anteny. Ja mam bardziej przyziemne pomysły, ostatnio w ramach żartu łapałem dzikiego kota metodą na wróbla pod skrzyknę, ale ten żart kiepsko się dla mnie skończył, bo ów złapany kot pogryzł mnie.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
FIRE
Posty: 19
Rejestracja: 2014-03-04, 01:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: FIRE »

Kierowca 1996 pisze:Panowie a co myślicie o zamontowaniu anteny CB na samej górze takiego masztu :-)
Jest to wysokość 358,55 metrów, a masy 260 ton ;-)
Moim zdaniem idealne miejsce na antenę od CB :-P
Obrazek
Że tak sobie pozwolę odświeżyć temat ;) .... przy czymś takim na kabel byś majątek wydał hehehehe

...mnie czeka teraz przeprawa z sp-nią tyle że ja mieszkam na 4p. (ostatnim) i maszt mogę spokojnie poprowadzić po filarze nie ingerując w strukturę budynku itd, tyle że też słownie póki co usłyszałem może nie "nie", ale dano do zrozumienia wprost, że będą kłopoty i kłody pod nogi.
Awatar użytkownika
M_W
Posty: 72
Rejestracja: 2018-05-29, 16:49
Lokalizacja: Wrocław

Instalacja masztu i anteny.

Post autor: M_W »

Witam serdecznie
To i ja się podepnę do tematu - jeśli mam wykupione mieszkanie i jeszcze jeden sąsiad a sąsiadka nie ma wykupu zebrałem podpisy że zgadzają się bym założył maszt 7 m wkopany w ziemie na nim antena 5/8 od najwyższego puntu na dachu będzie wyższa o około 2m . Czy ktoś załatwiał w takiej sprawie już pozwolenie? gdzie mam o takowe pozwolenie się zgłosić do zarządcy domu? lub innej instytucji?
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Instalacja masztu i anteny.

Post autor: AntekPabianice »

Na taki maszt (trwałe związany z gruntem) potrzebne jest raczej pozwolenie budowlane. Ciężka sprawa.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
M_W
Posty: 72
Rejestracja: 2018-05-29, 16:49
Lokalizacja: Wrocław

Instalacja masztu i anteny.

Post autor: M_W »

to nie będzie trwałe bo nie będzie nic murowane po prostu wbity w ziemie nic więcej że w każdej chwili w ciągu 20 minut będę mógł przenieść go w inne miejsce
m201
Posty: 488
Rejestracja: 2013-09-14, 10:51

Re: Instalacja masztu i anteny.

Post autor: m201 »

AntekPabianice pisze:….(trwałe związany z gruntem) …..
M_W pisze:….po prostu wbity w ziemie ….
Rozumisz ?

I następne punkty wiązania - szpile od odciągów - tak pewno 2 metrowe by musiały być żeby 7 metrów masztu utrzymało (krótsze jak zabetonowane).
Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: Instalacja masztu i anteny.

Post autor: Almighty »

M_W pisze:Czy ktoś załatwiał w takiej sprawie już pozwolenie? gdzie mam o takowe pozwolenie się zgłosić do zarządcy domu? lub innej instytucji?
Tak, nie ważne, czy masz wbity w ziemię czy wmurowany. Wyjątek stanowi maszt na przyczepce, ale.... Najlepiej postawić 3m lekkiego, teleskopowego masztu (3 szerokie rury aluminiowe) na dachu + lekką półfalówkę (aluminium albo włókno, wg uznania). Efekt i osiągi lepsze niż antena 5/8 2m nad dachem, taniej o maszt i przepychanki z administracją / sąsiadami / nadzorem budowlanym.

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”