Montaż instalacji na stałe w dziurze krok po kroku

Wideo prezentacje sprzętu, porady, tutoriale. Wszystko na Filmach.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Montaż instalacji na stałe w dziurze krok po kroku

Post autor: killer »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8brmEyx- ... re=related[/youtube]

Taka moja uwaga co do tego montażu, niepotrzebnie dał podkład od lakieru wokół rantu otworu przez co może mieć kiepskie połączenie z masą. Poza tym każdy początkujący powinien po obejrzeniu bez problemu zczaić jak to się robi.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Stare. Ale nie jest złe. Warte obejrzenia.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

Zero informacji o ważności masy, o tym, żeby sprawdzić czy czasem dach nie jest alu albo plastikowy, o wpływie miejsca montażu na dachu na kierunki promieniowanie anteny.
Stwierdzenie, że można wywalić bezpiecznik od radia i liczyć tylko na ten w instalacji - jednak wolałbym, w razie zwarcia wolałbym żeby radio dostało te 2A a nie 10A lub więcej.
Rzeźnickie polutowanie wtyczki antenowej i dorzeźbianie pilnikiem. Na koniec klasyczne "Mobilki jak mnie słychać" i to jeszcze wenątrz pomieszczenia ze stalowym dachem. Sprawdzenie SWR tylko na 20 kanale.

Lepiej jakby program trwał 10 sekund i podali by w tym czasie reklame CB-forum :D
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

pietreksz pisze:czy czasem dach nie jest alu
A to w czym przeszkadza, skoro robimy dziurę, a nie magnes?

BTW: prowadzący to dziechciarz.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

k0nr4d pisze:
pietreksz pisze:czy czasem dach nie jest alu
A to w czym przeszkadza, skoro robimy dziurę, a nie magnes?
Fakt, trochę się rozpędziłem ;)
Baza: Xiegu G90 + dipole.
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

Post autor: kajoj »

nie kładzie się kabla antenowego blisko wiązki elektrycznej,,,
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

I raczej nie składał bym tych wszystkich plastików przed sprawdzeniem masy i czy z kablem wszystko ok. ;-)
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
Veox
Posty: 172
Rejestracja: 2012-02-25, 16:36
Znak/ranga: 161CBF127
Lokalizacja: KO00UN / Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Veox »

Nie jest źle ale "antena magnetyczna" to zupełnie coś innego niż antena na podstawie magnetycznej panie prowadzący.

Moje drobne uwagi:
Po co jakieś uszczelnienia, które będą powodować problemy z masą...
Na ten wtyk można było żałożyć koszulkę termokurczliwą zamiast taśmy izolacyjnej.
Pilnik + lut = be. Można to polutować sprytniej.
Poza tym strojenie anteny zaraz przy metalowym hangarze haha gratulacje. No i zalecał bym najpierw stroić a dopiero testować odbiór/nadawanie i nie na kanale 19 :(
Nie wiedziałem że takie fury się trzymają na taśmie dwustronnej :shock:

Ogólnie prowadzący mówi że jest oczytany ale widać że na forum cb-forum.pl nie zaglądał :-P

Materiał oceniam na dobry i uważam że mądra osoba wyciągnie z tego dużo pozytywnych informacji.
Awatar użytkownika
kj9120
Posty: 392
Rejestracja: 2010-11-30, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 »

jak można ocenic to na dobry materiał, ktoś nieznający tematu zrobi krok po kroku jak jest na filmie i pozniej zaloguje się na forum i bedzie zadawał glupie pytania typu, ze slyszy jak mu migacz miga w glosniku radia...a jeszcze pewnie na dodatek podziurawi dach :mrgreen: dla mnie to nagranie jest całkowicie bezuzyteczne...
MAGNUM S-9 + RF Limited CR577 + SIRTEL SANTIAGO 1200 + NOKIA SP-3
Awatar użytkownika
ROMAN06
Posty: 953
Rejestracja: 2011-04-05, 17:40
Znak/ranga: 26GP013
Lokalizacja: HARASIUKI IO92VN

Post autor: ROMAN06 »

kj9120 pisze: dla mnie to nagranie jest całkowicie bezuzyteczne...
Jak wszystkie programy tego kolegi .Koleś powinien krowy pać a nie prowadzić program o majsterkowaniu. :lol: :lol: :lol:

Jak koleżanka w programie W trasie na TTV.
NAUCZYLIŚMY SIĘ LATAĆ JAK PTAKI PŁYWAĆ JAK RYBY ALE NIE POTRAFIMY ŻYĆ JAK BRACIA
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Koleżanka w programie ,, W trasie'' w TTV to mi sie podoba jako sympatyczny polski folklor :mrgreen:
Natomiast ten montaż do bani całkowicie . Tytuł powinien brzmieć : Jak lamerzy psują montaż anteny . :lol:
Jak już dziurawić to zgodnie ze sztuką tak jak powinno być , a nie półśrodki (kabel razem z wiązką , problematyczna masa anteny , i montaż w rogu kabiny) .
Awatar użytkownika
bubutm
Posty: 470
Rejestracja: 2008-11-11, 16:40
Znak/ranga: SQ7ACP
Lokalizacja: KO01am
Kontakt:

Post autor: bubutm »

Veox pisze:Nie jest źle ale "antena magnetyczna" to zupełnie coś innego niż antena na podstawie magnetycznej panie prowadzący.
Święta racja , jak już coś robi to niech chociaż wie o czym opowiada.
Baza:
TRX: Kenwood TS590s ; Icom 735 ; Icom 2820 ; Yaesu FT 60; Alan CT-145
CB: COBRA 75 WX ST + Siro AS 100
Anteny: FD 4 (na wysokości 6m)
Awatar użytkownika
Jake
Posty: 92
Rejestracja: 2012-05-19, 21:32
Znak/ranga: SP9RFT
Lokalizacja: Europa

Post autor: Jake »

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem CB, ale jednoczesnie krotkofalowcem, po obejrzeniu filmiku zwrocilo moja uwage kilka rzeczy.

1.Demontaz nita konstrukcyjnego - Po co oslabiac sobie konstrukcje dachu?

2. Montaz na rynience na skraju dachu - po pierwsze miejsce koszmarne pod wzgledem szczelnosci uchwytu i przylegania uszczelki do krzywej powierzchni. Po drugie zupelnie niesprzyjajce warunki pracy anteny, umieszczonej dokladnie nie tak jak powinna byc czyli wzglednie na srodku powierzchni blachy.

3. Zabezpiecznie antykorozyjne od strony zewnetrznej samochodu - jestem za, rdza na dachu w miejscu montazu jest zdecydowanie niesprzyjajaca.

4. Masowanie anteny, tak jak pisalem jestem za zabezpieczeniem antykorozyjnym, ale brak jakiejkolwiek informacji o koniecznosci elektrycznego polaczenia uchwytu anteny z masa samochodu - powinno byc to realizowane przez oczyszczona do golego metalu blache od wnetrza samochodu. - Zabezpieczyc antykorozyjnie na pow. styku mozna wazelina techniczna, natomiast nadmiar usunietego lakieru juz PO montazu podstawki warto zabezpieczyc farba podkladowa po uprzednim odtluszczeniu.

5. Test foniczny radiostacji PRZED pomiarem wspolczynnika SWR, jesli SWR w wyniku zlego montazu bylby duzy, mogl uszkodzic koncowke mocy radia.

6.Brak jakiegokolwiek dostrojenia anteny i lakoniczne podejscie do obslugi reflektometru. To ze SWR wyszedl w sensownych granicach na kanale 20, nie oznacza ze nie mozna zestoic anteny lepiej. Pozatym brak testu na kanale 1 i 40. W dodatku obsluge miernika SWR potraktował jak "prawde objawiona" i nie powiedzial ani slowo o tym po co i dlaczego sie to robi.

7. "FACHOWIEC" od CB. Celowo w cudzyslowiu, bo cos nie wierze w jego kwalifikacje. Powalil mnie na kolana tekst: "przelacznik AM/FM. AM to modulacja fal długich." Owszem w ten sposob modulowana jest radiodyfuzja w pasmie fal dlugich (czyli np. Radiowa Jedynka na 225 kHz), ale jaki to ma zwiazek z CB ktore pracuje w pasmie 27MHz? AM to sposób modulacji sygnału amplitudowo np. w transmisji A3E, nie ma zwiazku z czestotliwoscia. Moze rownie dobrze byc uzywane na fali kilometrowej (fale dlugie) jak i 11m (pasmo CB).

W zasadzie chyba tyle refleksji mi sie nasuneło, mam nadzieje ze komus one pomoga nie patrzec slepo i nie robic tego co ten "profesjonalista" na filmiku.
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Post autor: BigMonster »

Nie ma o czym mowic. Ja sie tylko ciesze ze zrobilem sobie dziurke zanim ten film wyszedl.
Chyba lepiej robic bez takich instrukcji...
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Jerzy Grzywka
Posty: 185
Rejestracja: 2012-09-04, 12:59
Lokalizacja: JO90SG

Post autor: Jerzy Grzywka »

Można wiedzieć co się stało z tym filmikiem? Można go jeszcze gdzieś zobaczyć?
Chętnie bym sobie zobaczył co pismaki z tvn'u wymyślili. Ha...ha...ha :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „CB RADIO FORUM TV”