Yosan 3031 Turbo (odsłuch z #19)

Wideo prezentacje sprzętu, porady, tutoriale. Wszystko na Filmach.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Yosan 3031 Turbo (odsłuch z #19)

Post autor: Hasan-Łódź »

SQ ustawiony na granicy szumów. ASQ wyłączone. Antena Sirio ML-145 zestrojona idealnie (SWR 1.1). Nagranie z kanału 19, lokalizacja Łódź. Nagrywane ok. 8 rano.

http://youtu.be/6JbkNFrm0lE

ASQ włączone (automatyczna blokada szumów). Antena Sirio ML-145 zestrojona idealnie (SWR 1.1). Nagranie z kanału 19, lokalizacja Łódź. Nagrywane ok. 8 rano.

http://youtu.be/MtHSb4xRu10
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

ASQ rwie w tym radiu niestety, ale przynajmniej wpuści więcej niż ASC w HIII.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Mi się wydaje, że ASQ jest zbędne, zwłaszcza, że SQ na graniczy szumów fajnie pracuje :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Nie wiem, czy to wina nagrania ale mam wrażenie, że odbiór jest strasznie 'kubłowaty' i mało zrozumiały :-|
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

W ogóle te ASQ/ASC/DSC to gadżet na dobrą sprawę, chociaż w Jacksonie II po poprawie działa zachwycająco, w HIII było zbyt ostre i dusiło wręcz odbiornik...
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Hasan a mógłbyś jeszcze nagrać z ustawieniem Local? Bo to nagranie rozumiem, że na DX było i jednak przy MLce dość dużo słychać. Ten Local to tak na oko jest RF-Gain skręcony do połowy czy mniej? A tak to fajnie pracuje to radio. Może jednak pomyślę nad zmianą swojego "Szwabo" 3001. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Local tnie bardzo dużo, za dużo nie będzie słychać nawet w mieście takim jak Łódź.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Gonzo

Post autor: Gonzo »

To po co producenci to montują? :lol: Da się to jakoś poprawić, żeby cięło tylko czułość odbiornika o połowę powiedzmy?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

To po co producenci to montują?

To dobre pytanie :-D Na ML-145 w mieście zasięg będzie na jakiś kilometr... Dla mnie mało, ale pewnie dla wielu osób więcej niż wystarczający w mieście.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Przy czym ucho będzie trzeba przyłożyć do radia żeby usłyszeć coś z tego kilometra.
karola44-81
Posty: 64
Rejestracja: 2010-12-06, 20:15
Lokalizacja: Połaniec

Post autor: karola44-81 »

Tak się zastanawiam nad tymi wszystkim ASQ, LOC, i innymi bajerami w nowych konstrukcjach. Ogólnie wychodzi na to, że spełnia to zadanie raczej marnie.
Ale!. Chodzi mi po głowie jedna sprawa. Czy znalazł by się ktoś, kto mógłby w jakiś sposób sprawdzić działanie tych radyjek, choćby i Yosana Pro 120, 3031, czy 110 z tymi wszystkimi bajerami ale w modulacji FM?
Zaraz podniosą się pewnie głosy, że po co , że FM bee.... Tylko zastanawia mnie jedno. Wiele radyjek w tym chyba i Turbo ma np roger beep , ale dostępny jedynie w FM. Podobnie kiedyś były informacje o TTI 880, czy 881 i jego DSC, że działa ale w modulacji FM.
Może problem nie polega na modeli i sprawności radyjka, a po prostu na modulacji w jakiej jest używane? Może inżynierowie projektują to wszystko z myślą nad FM?, a u nas ciągle AM i to do tego w zerach.
Hasan mógłbyś ustawić taki zestaw na FM i spróbować coś posłuchać? Może dało by to jakieś inne spostrzeżenia?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

A kogo mam posłuchać w tym FM? :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
karola44-81
Posty: 64
Rejestracja: 2010-12-06, 20:15
Lokalizacja: Połaniec

Post autor: karola44-81 »

No tak czekałem na to pytanie :)
I tu prośba do WAS. Może zorganizujecie jakiś teścik? Tak dla zabawy choćby, aby w rzeczywistości sprawdzić, czy aby to FM dla działania pewnych "udoskonaleń" rzeczywiście by nie działało tak jak powinno?
Ja jestem amatorem, ale Wy siedzicie w tym długie lata i zapewne macie większe możliwości sprawdzenia tych funkcji w zależności AM/FM.

W mojej okolicy nawet na "drogowym 19 " nie można z nikim normalnie pogadać, a o jakichkolwiek testach mogę pomarzyć.
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Eazy pisze:mam wrażenie, że odbiór jest strasznie 'kubłowaty' i mało zrozumiały :-|
To samo odczuwam. Pro 120 z nagrania ładniej gadał, bardziej sopranowo.
karola44-81 pisze:Wiele radyjek w tym chyba i Turbo ma np roger beep , ale dostępny jedynie w FM. Podobnie kiedyś były informacje o TTI 880, czy 881 i jego DSC, że działa ale w modulacji FM.
Co raz częściej na 19# słychać pojedyńcze roger beepy z jakiś nowych sprzętów, czyżby właśnie z yosanów turbo? Jeżeli tak to można wywnioskować że RB w AM też działa.

Podobnie tu. W TTi 881 pseudo ASC w modulacji AM również się aktywowało.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
waglik
Posty: 380
Rejestracja: 2010-04-24, 12:47
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: waglik »

Killer, po primo RB działa tylko na FM, a Turbo pracuje lepiej niż PRO-120 pod względem odsłuchu i działa idealnie SQ. Radio działa dobrze, tylko na załączonym filmiku idzie kubełkowo bo dostawiony do spodu, u mnie fajny sopran leci. Najwięcej odzywają się Ci którzy najwięcej mieli do czynienia z tymi radiami. Żenada.
Mobil - Yosan Turbo, FD2060, SIRIO ML-145
Mobil2- Yosan PRO-120, SIRIO ML-145
Baza - K-PO DX5000 V4, SIRIO GPE 27 5/8, zasilacz RM Italy 1050SPS 50A
ODPOWIEDZ

Wróć do „CB RADIO FORUM TV”