Uniden PC 68 TUNING KONEKTOR

Wideo prezentacje sprzętu, porady, tutoriale. Wszystko na Filmach.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Uniden PC 68 TUNING KONEKTOR

Post autor: Hasan-Łódź »

Zakres zmian:
- modyfikacja RF Gain (czułości odbiornika) - zwiększenie zakresu pracy - fabrycznie na godz. 12.00 jest już głucha cisza
- zwiększenie głębokości modulacji - z 70 do ponad 100% - dobra baza pod mikrofon ze wzmocnieniem
- wymiana filtra pośredniej na filtr ceramiczny muRata - poprawia to selektywność odbiornika
- montaż filtra typu HI CUT - aktywowany przełącznikiem CH9 - filtr obcina wysokie tony, mniej sopranów - dla ucha efekt "mniej szumów" - przydaje się na zatłoczonym kanale 19

http://www.youtube.com/watch?v=jiyfJCapSvQ

Jutro z rana postaram się nakręcić jeszcze jeden film w mniejszym natężeniu ruchu aut (a tym samym rozmów CB), skręcę też trochę VOL w radiu, bo tu momentami jest zbyt głośno.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Uniden PC 68 TUNING KONEKTOR

Post autor: Besserwisser »

Hasan-Łódź pisze:wymiana filtra pośredniej na filtr ceramiczny muRata - poprawia to selektywność odbiornika
To akurat poprawia tylko sampoczucie :)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Zależy od sztuki (radia) - o czym zresztą wspomniałem w nagraniu.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Nie ma takiej opcji. Filtr musiały mieć w paśmie zaporowym nie więcej jak 9kHz a ile ma ta Muratka? Obaj wiemy ile :)

Obrazek
Stopband jest krytyczny, a nie to, co masz na -6kHz i tyczy sie to filtru a nie radia, do którego jest wkładany.
Filtry ceramiczne, jakimi sa fabrycznie wkładane, czy te Muratki to sa budżetowe filterki przeznaczone do niskiej klasy i małej sprawności odbiorników.
Aby poczuć różnice nalezy zastosowac filtry z prawdziwego zdarzenia, ale one przekraczają wartośc rzeczonego ceberadyjka. I tu jest pies pogrzebany. CB nigdy nie bedzie miało dobrze pracującego odbiornika, bo nikt za to nie zapłaci poza małą grupą pasnojatów, którzy w swe radia wkładaja porządne filtry.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Nie tyle zależy to od radia co od samego filtra zamontowanego fabrycznego. Zdaża się, że nie trzymają one parametrów (chociaż najczęściej w wielolenich używkach niż w nowych sprzętach) i wtedy wymiana na muratę daje oczuwalną różnicę. Jeżeli filtr fabryczny jest w normie to nie odczuje się żadnych efektów zmiany jednego filtra na drugi :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Filtry w Presidentach Johnny Harry i Walker to granda . W ich przypadku wymiana na Muratę daje sporo . Nawet Jackson II w AM jest tak szeroki jak amerykańska autostrada . W tych radiach słychać wszystko podczas propagacji , wszystko oprócz kumpla 5 km od ciebie.
comatose
Posty: 59
Rejestracja: 2010-03-11, 12:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: comatose »

Założenie tego filtra pod szybką 9 to jaki koszt?
mobil (honda civic 5d mb3 d15z8): uniden pc-122 / astatic 636L / sigma plc 1000 / uniden esp 20

zapas: uniden pc-122 / sirio ml-145 / motorola rsn4001a
Damian_Łódź
Posty: 38
Rejestracja: 2010-06-18, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Damian_Łódź »

Super działa ten Hi-Cut, jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7798
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

comatose pisze:Założenie tego filtra pod szybką 9 to jaki koszt?
20zł
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
semp99
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-24, 12:07
Lokalizacja: wie

Post autor: semp99 »

Witam.
Kilka dni temu dostałem U68 XL po tuningu u Hasana. Szczególne wrażenie robi Hi-Cut. Mieszkam w spokojnej radiowo okolicy, ale można porównać działanie tego filtra. Radio mam podłączone pod zapalniczkę (benzyna z gazem) oraz Omegę na magnesie. Po włączeniu Hi-Cut na 19 ustawiłem: SQ - min, RF - max oraz Vol - 75%, a wtedy żona zapytała czy mam włączone radio :mrgreen: Lekki szumek był zagłuszany silnikiem. Po wyłączeniu Hi-Cut Vol trzeba był skręcić na jakieś 25-30%. Czyli różnica jest duża. Przy włączonym radiu FM Vol można puścić na 100%. Oczywiście filtr wycina rozmowy, ale na moim radiu i tak były one nie zrozumiałe(takie trzeszczenie w oddali). Dla mnie filtr rewelacja, daje spokój w samochodzie przy maksymalnej czułości radia.
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

a ja chętnie się dowiem o jakich to filtrach mówisz i jaki jest ich koszt oraz co by dały ??. Tylko napisz ludzkim językiem a nie bełkotem technicznym
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

magik29 pisze:a ja chętnie się dowiem o jakich to filtrach mówisz i jaki jest ich koszt oraz co by dały ??. Tylko napisz ludzkim językiem a nie bełkotem technicznym
On mówi o załączanym filtrze obcinania wysokich tonów na odbiorze. To wszystko.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Olo.

Post autor: Olo. »

On miał na myśli co pisałeś o pasjonatach.. ;-)
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Trzeba zdobyc filtr Cerad 455-6-60 i po włożeniu różnica w odbiorze jest kolosalna.
Koszt... widziałem i po 150zł i miały wzięcie. Taki filtr potem można przekłądać z radia do radia przy sprzedaży.
Inną propozycją są filtry Inrad, ale to koszt ponad 150$ za filtr :)
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
magik29
Posty: 188
Rejestracja: 2012-05-20, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: magik29 »

a kolega Hasan na życzenie takie coś wlutuje ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CB RADIO FORUM TV”