Nie wszyscy lubią CB

Wideo prezentacje sprzętu, porady, tutoriale. Wszystko na Filmach.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
dawidekxd92
Posty: 70
Rejestracja: 2010-02-11, 02:03
Lokalizacja: Wrocław

Nie wszyscy lubią CB

Post autor: dawidekxd92 »

Mobil : Legend II mod + Densei 2002 + Alaska mag
Baza: Jackson I + EC 2002/RCI 2950 + FD2060 + RM KL 203P + Sirio 2012 Alan 37
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Ciekawe czemu wyłączył dodawanie komentarzy pod filmem, skoro to taki obciach ...
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

januwojt pisze:Ciekawe czemu wyłączył dodawanie komentarzy pod filmem, skoro to taki obciach ...
Przestań się tym interesować.
Weź telefon komórkowy i w "prymitywny" sposób skomunikuj się z kimś :mrgreen:
No bo co robić gdy nie ma się znajomych w realu :-P
Awatar użytkownika
dawidekxd92
Posty: 70
Rejestracja: 2010-02-11, 02:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dawidekxd92 »

Wydaje mi się że jakiś operator musiał go kiedyś skrzywdzić dlatego tak się odgrywa
Mobil : Legend II mod + Densei 2002 + Alaska mag
Baza: Jackson I + EC 2002/RCI 2950 + FD2060 + RM KL 203P + Sirio 2012 Alan 37
AdamB

Post autor: AdamB »

Najśmieszniejsze jest to, że cały ten "clip", który mówi o CB, to o samym CB, jest tylko do 15 sekundy, a dalej ... to są stacje KF i inny sprzęt do prowadzenia łączności, ale nie CB (począwszy od rozczochranego gościa przy stacji KF).
Pajac nie pojęcia, co pokazuje w filmie, a takie parówy, zawsze się gdzieś znajdą ... życie.
To właśnie dla takich, gdy pytają "jak mnie słychać", to zawsze odpowiadam ... " w miejscu takim lub takim, na częstotliwości 27.180 MHz, modulacji AM, słychać Cię "Radio ?/Santiago ?" lub np. "5/8" (oczywiście zależnie od jakości i mocy sygnału). Nigdy nie dostałem odpowiedzi, że "dzięki" lub coś w tym stylu, bo dupek nie wiedział o czym mówię. Ciekawym faktem jest to, że nigdy nikt nie odpowiada ... nawet z przypadkowych słuchających .... i to mnie najbardziej martwi. Wychodzi, że jakieś 95% użytkowników CB, to "analfabeci radiowi"!!!!!!
Tu także, niestety, mamy przykład niedokształconego i mało inteligentnego przedstawiciela "homo sapiens", który edukacyjnie, zatrzymał się bardzo dawno temu, a wydaje mu się, że jak prawdopodobnie obiecano mu telefon komórkowy na święta, to błysnął teraz czymś odkrywczym i niesamowitym. To jest gość typu "córkę za komórkę" i nie ma co tego roztrząsać.
Szkoda, że autor filmu na YT, wstawił scenę z Bruce-m Willis-em, bez pokazania dalszego/finalnego sensu tej wypowiedzi. Okazało się przecież, że w całej tej "zadymie informatycznej", gdzie wszystko było zablokowane, to tylko dzięki CB radiu, akcja potoczyła się inaczej, co zaowocowało pozytywnym zakończeniem, a nawet słowa wypowiedziane w pokazanej scenie, też miały inne znaczenie, niż można to wywnioskować z kilku klatek filmu ...
Podobnie było w filmie "Dzień Niepodległości", gdzie łączność, pomiędzy krajami, gdzie wszystko było zrujnowane, zapewniły zwykłe stacje, nadające "titawą".
Adam
karolmail
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-26, 14:43
Lokalizacja: CBY

Post autor: karolmail »

W ogóle nie czaje klimatu:) CB czy KF stacjonarne czy mobilowe łączności traktuję jako swego rodzaju hobby/zainteresowanie. Przy okazji ułatwiające nocne podróże czy uniknięcie fotografów czy misiaków. Nie wiem czy np. zbieranie znaczków, składanie modeli samolotów itp są bardziej nowoczesne, twórcze, pożyteczne niż CB/KF? No ale jak się nie ma przyjaciół w realu to i czas na takie pseudo filmy będące kompilacją zdjęć ma się czas.
AdamB

Post autor: AdamB »

karolmail pisze:W ogóle nie czaje klimatu:) CB czy KF stacjonarne czy mobilowe łączności traktuję jako swego rodzaju hobby/zainteresowanie.
Pewnie jak każdy, kto zawitał na to Forum (no może nie każdy, ale większość).
Ja, na początku poprzedniego postu, chciałem jedynie wykazać, że "ktoś", kto najeżdża na CB, wstawia zdjęcia/robi film, które to nie pokazują tego, o czym chciał się wypowiedzieć "producent" filmu. Świadczy to tylko o tym, że ... no cienki bolek jest i nie ma pojęcia o co chodzi.
Ja nie widzę "większej ważności", pomiędzy CB a typowym KF, bo na każdym paśmie można sobie pogadać (sam siedzę na CB, bo nie mam papierów KF i ... dobrze mi z tym), ale piosenka mówi jasno o CB, a zdjęcia ... no cóż.
To tak, jakby mówił o burakach, a pokazał zdjęcia ogórków kiszonych. Jedno i drugie, to warzywo, ale ...

Adam.
master2991

Post autor: master2991 »

Idioci... nigdy nie odkryli co jest w tym pięknego ...
Że ktoś tam z drugiej strony odbiera słyszy, że ta fale latają, że docierają.... Dla mnie to kiedyś była magia ale może tylko dlatego że wychowałem się przy zapachu kalafonii i dźwiękach z przemiennika :)
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

master2991 pisze:Idioci... nigdy nie odkryli co jest w tym pięknego ...
Że ktoś tam z drugiej strony odbiera słyszy, że ta fale latają, że docierają.... Dla mnie to kiedyś była magia ale może tylko dlatego że wychowałem się przy zapachu kalafonii i dźwiękach z przemiennika :)
jak wyżej, ale bez słowa "idioci"
oni o nas też tak mogą powiedzieć...
tolerancja i wzajemny szacunek są naprawdę ważne ...
Awatar użytkownika
drail
Posty: 280
Rejestracja: 2011-11-02, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: drail »

Chętnie bym sobie z gościem porozmawiał na żywca.
Jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego.
master2991

Post autor: master2991 »

Ciekawe kim ten facet jest z zawodu ?
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

Ten gość który tak bardzo neguje tematykę cb , dobrze zna ten temat, w jego głowie wytworzył się duży problem psychiczny , być może miał stację bazową i rodzice , żona....itp postanowili mu to skończyć bo np. poświęcał za dużo czasu swoim zainteresowaniom lub płacił duże rachunki za prąd. Może to być też osoba z wrodzonym upośledzeniem psychicznym która np. jak to często słychać uparła się na kanał 19 i działa tak jak słychać ostatni czasy w łodzi "Radio Maryja, Radio Maryja najlepsze radio w Polsce" ktoś go przyłapał dostał brzydko mówiąc wpierdol psychika ucierpiała i zostało mu dręczenie ludzi w internecie.
W każdym bądź razie osobnik ten dla własnego dobra powinien być natychmiastowo objęty opieką psychiatry , uwłasnowolniony i zamknięty w odpowiednim ośrodku.
ML145 +DNT Strato FM
Filar
Posty: 311
Rejestracja: 2012-11-11, 07:54
Lokalizacja: Kal

Post autor: Filar »

Jedni lubią, a inni nie. To wolny kraj.

Myślę, że analizowanie psychiki, kierowanie do psychiatry, czy sugerowanie upośledzenia umysłowego autorowi tego nagrania to przegięcie.

drail - i co byś mu zrobił/powiedział?
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

i co byś mu zrobił/powiedział?
Dzień dobry, yyyy ładne radio.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

no i się zaczyna :-/ wielka tolerancja zaraz tu wejdzie. Jak ci ktoś napluje w twarz to trzeba powiedzieć deszcz pada :!: :!: :!: bo inaczej można obrazić tego co pluje.
ML145 +DNT Strato FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „CB RADIO FORUM TV”