DX

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Piotruś
Posty: 9
Rejestracja: 2012-01-09, 13:02
Lokalizacja: Poznań

DX

Post autor: Piotruś »

Witam Kolegów,

zastanawiam się jak wygląda kwestia DX-owania w paśmie od 26, a nawet 25,600 Mhz do 28,000 Mhz. Tzn. czy poza standardową czterdziestką pasmo jest nadzorowane czy też robi się DX bez problemów i ewentualnych konsekwencji. W szczególności jeśli chodzi o wstęgi (usb), ale nie tylko.
Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Póty dzban wodę nosi, póki ucho mu się nie urwie :)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Piotruś, nie wolno, masz legalnie dopuszczoną łączność na częstotkliwości 26.960 - 27.410 MHz z mocą do 4 W w AM i FM oraz 12 W w SSB. Jedynym odstępstwem jest tu chyba operator służby ratownictwa, gdzie może pracować z mocą do 12 W w AM i FM.

Powyżej lub poniżej tej częstotliwości oraz z mocą przekraczającą podany limit stajesz się piratem radiowym.

Zakresy częstotliwości i dopuszczalna moc niekoniecznie są takie same w innych krajach.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
pietreksz
Posty: 496
Rejestracja: 2009-09-18, 12:41
Znak/ranga: SQ2RCK
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pietreksz »

Piotruś, jeśli myślisz poważnie o DX'ach to może zorientuj się w okolicy gdzie masz jakiś klub krótkofalowców, spotkaj się z nimi i zobacz jak to wygląda. Jak Cię wciągnie to może licencje sobie zrobisz a się nie spodoba to zaoszczędzisz czas i pieniądze na sprzęt :). W Poznaniu jest pełno krótkofalowców, na pewno znajdą się chętni aby pokazać Ci co i jak.
Baza: Xiegu G90 + dipole.
Piotruś
Posty: 9
Rejestracja: 2012-01-09, 13:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Piotruś »

Witam,

dzięki za zmotywowanie. TaK już się zbieram w sobie od "kupy" lat, że by zrobić licencję. Byłem na kilku spotkaniach w SP3PSM dwa lata temu i coś mi podpowiada,że ponownie tam zawitam w najbliższym czasie. Czy można w chwili obecnej zdawać na licencję nie przynależąc do żadnego klubu bo chyba się coś w tym temacie zmieniło. Wiem, że kiedyś był taki obowiązek.
Gdzie znajdę aktualne kompendium wiedzy na egzamin?
Czy to prawda, że wycofano Mors'a?
Czy jest kolejność zdawania na kategorie?
Będę wdzięczny za wsparcie merytoryczne na nurtujące mnie pytania.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

MOzesz od razu machnąc najwyzszą kategorię bez znajomości CW.
10m obskoczysz z Cb anteny i CB radia mającego 10m a wiele takich jest. Propagacja na 10m jest wyśmienita, słychać cały swiat. Jak się wciągniesz, to masz wiele innych pasm do dyspozycji a i z kawałka drutu za oknem można postrzelać ciekawe kraje.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
pietreksz

Post autor: pietreksz »

[quote="Piotruś"]Witam,

dzięki za zmotywowanie. TaK już się zbieram w sobie od "kupy" lat, że by zrobić licencję. Byłem na kilku spotkaniach w SP3PSM dwa lata temu i coś mi podpowiada,że ponownie tam zawitam w najbliższym czasie. Czy można w chwili obecnej zdawać na licencję nie przynależąc do żadnego klubu bo chyba się coś w tym temacie zmieniło. Wiem, że kiedyś był taki obowiązek.
Gdzie znajdę aktualne kompendium wiedzy na egzamin?
Czy to prawda, że wycofano Mors'a?
Czy jest kolejność zdawania na kategorie?
Będę wdzięczny za wsparcie merytoryczne na nurtujące mnie pytania.
Pozdrawiam[/quote]

www.egzaminkf.pl
morse'a nie ma,
nie trzeba przynależeć do klubu
pytania z odpowiedziami na stronie UKE
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Przepraszam, że tak z butami w temat ale może autorowi też się przyda:

Czy ktoś ma pełen zestaw pytań ale bez podkreślonych odpowiedzi? Mam te ze strony UKE ale każde pytanie jest od razu z podkreśloną odpowiedzią :-?
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Dzięki LOHEN :shrek:

Widziałem te testy (nawet robiłem :-P ) ale chciałem coś do wydrukowania 'do poduszki' ;-) A tutaj są losowo pytania i niekoniecznie na wszystkie się trafi :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Największy matoł teraz zda. Wystarczy ZZZZ.
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Fakt, że testy są proste nie oznacza, że nie można poczytać i mimo wszystko się przygotować :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Besserwisser pisze:Największy matoł teraz zda.
Powtarzasz tę sekwencję jak mantrę gdzie się da i kiedy tylko się da. Znaczy się, że jesteś lepszy, bo zdawałeś w starych czasach, czy tylko chcesz dać pstryczka tym co nie ogarniają odpowiedzi??
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Trafiłem w czuły punkt Lohen? Przykro mi zatem.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

jak patrze na niektóre osoby ze znakiem i na poziom ich wiedzy to też przychylam sie do tego stwierdzenia. nie ubliżając nikomu oczywiście zwłaszcza osobom nie mającym pojęcia na przykład o elektronice i budowie transceiwerów. ale aby ogarnąć te pytania naprawde nie trzeba dużo
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Międzynarodowe”