Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Francuz »

de Zoo pisze:Już mówiłem, że mój fon nie przyjmuje gada pod żadną postacią 8-)
gada to nawet najstarsi Francuzi nie używają....
Skype, tylko Skype - trzeba iść z duchem czasu :!:
Awatar użytkownika
Marcin_AT159
Posty: 241
Rejestracja: 2012-03-26, 13:51
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Re: Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Marcin_AT159 »

de Zoo pisze: Już mówiłem, że mój fon nie przyjmuje gada pod żadną postacią 8-)
to ten telefon to samo zło, spallllllllllll go jak najszybciej, licho tylko ognia się boi :rofl:

GG nie jest złe, w sumie to jakikolwiek komunikator to podstawa w telefonie wg mnie, może być skajpaj, viber albo inny pidgin :mrgreen:

Oprócz jedzenia żółtego śniegu warto wspomnieć o nie całowaniu dziękczynnym masztu na do widzenia przed złożeniem w takich warunkach pogodowych :mrgreen: :mrgreen:
Out I Turbo, IC7000+Performer 1000+Skypper<BAZY BRAK>
------------------------------------------------------
http://161at159.info
------------------------------------------------------
Xtreme Mobile Dxing
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

Okazało się, że telefon przyjął gada. Będę go montował tylko przez wyprawami :-) Jakoś nie lubię go i tyle. Ogólnie jakoś mam alergię na komunikatory w telefonach, który sam w sobie jest nim samym w jakimś sensie :lol:

Rzeczywiście zapomniałem o całowaniu masztu, a to ważne, bo czasami mam ochotę jakoś mu podziękować po dobrym dniu. A z masztem przyklejonym do języka mógłbym się nie zmieścić w "szoferce" :pirat: :lol:

Francuz: A co ze ślimakami?
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: kubaopp »

jak zwykle super relacja , gratulacje za nowe dywizjony :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Francuz »

de Zoo pisze:Francuz: A co ze ślimakami?
zastanawiałem się nad ich użyciem do zwijania dipola po pracy gdyż ponieważ pociągnięcie druta na mrozie skutkuje jego prawiezłamaniem przy próbie złożenia po zakończeniu pracy;
ostatnio antenę uratowałem, ale worek w którym ją umieszczam przed schowaniem do plecaka najzwyczajniej w świecie pękł na mrozie ...

Teraz ja mam pytanie: czy Korea Północna chodzi na freebandzie ?
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Re: Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

Francuz pisze:
de Zoo pisze:Francuz: A co ze ślimakami?
zastanawiałem się nad ich użyciem do zwijania dipola po pracy gdyż ponieważ pociągnięcie druta na mrozie skutkuje jego prawiezłamaniem przy próbie złożenia po zakończeniu pracy;
ostatnio antenę uratowałem, ale worek w którym ją umieszczam przed schowaniem do plecaka najzwyczajniej w świecie pękł na mrozie ...

Teraz ja mam pytanie: czy Korea Północna chodzi na freebandzie ?
To do zwijania dipola użyj ślimaka świderka. Będzie się lepiej drut układał.

A co do Korei Północnej, to wg. dxproof.com nikt nigdy nie potwierdził łączności z tym krajem. Pytasz, bo jedziesz? :-)
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Francuz »

de Zoo pisze:Pytasz, bo jedziesz? :-)
pytam bo na KFie jeszcze nie ustrzeliłem
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Besserwisser »

Szansa na zrobienie P5 była w 2002 roku: http://www.amsatnet.com/p5.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Re: Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

Besserwisser pisze:Szansa na zrobienie P5 była w 2002 roku: http://www.amsatnet.com/p5.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wrócił? Odesłał karty? ;-)
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: kubaopp »

Kiedy Nowa Relacja :?: :?:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Re: Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Besserwisser »

de Zoo pisze:
Besserwisser pisze:Szansa na zrobienie P5 była w 2002 roku: http://www.amsatnet.com/p5.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wrócił? Odesłał karty? ;-)
Na tamtej stronie wszystko jest napisane.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

W niedzielę, 11 stycznia 2015 r.

Dzisiejszy portejbl stał pod dużym znakiem zapytania. Wczoraj wiało i lało, deszcz padał w poziomie. Gdzie w takim przypadku spadają krople...? :shock:
W domu powiedziałem, że w przypadku złej pogody nigdzie się nie ruszam. I... nikt mi nie uwierzył :lol: Na szczęście rano okazało się, że jest spokój 8-)
Po zeszłotygodniowej zimie ani śladu, nie licząc kilku lekko zmrożonych kolein w polu. Szkoda, bo było zdecydowanie przyjemniej z białym podkładem wokół :-)

Pierwsze QSO, jakie dzisiaj zrobiłem, to 97 LC 5, czyli Juda (czyt. Dżuda) :mrgreen: Ucieszyłem się, gdy go usłyszałem, bo z nim właśnie miałem swoją pierwszą łączność po nawróceniu się :evi: Juda bardzo dobrze mówi w naszym języku, oczywiście poprosiłem go o potwierdzenie naszej łączności.
Juda słynie z tego, że miał łączności ze wszystkim na całym świecie, ale nikt jeszcze nie ma od niego potwierdzenia. Co jakiś czas, na różnch forach pojawiają się prośby o namiar na niego. Nigdy nie widziałem odpowiedzi na nie :lol: Zaproponowałem mu, żeby napisał do mnie maila, z krótkim info o naszym QSO. Ja na razie nie odpowiedział ;-)

Potem ryknąłem na Anatola 302 SU 302. Krótkie QSO z wymianą raportów, właściwie tylko dlatego, że Anatola jeszcze nie słyszałem.

I dalej:
- 164 AT 340, Marc z Republiki Togo. Pojawił się zupełnie niespodziewanie, bo nic innego z tamtego kierunku nie chodziło. To mój pierwszy kontakt z Togo :hopla:
- 30 LOM 496 i Antonio - takich łączności jest więcej zwykle, ale piszę tu o tym, bo Antonio jest z... Alicante 8-) Oczywiście powiedziałem mu, że jest QTH słynie z El Commendante. Było sporo śmiechu, Antonio przekonywał mnie, że są inne fajniejsze rzeczy, czyli plaże, upał, paella i dziewczyny :shrek:
- z Gruzji znowu wpadł z łomotem Vako 306 KK 306, nadal nie ma qslm...
- 109 HA 024, Zoli. Braci od chlania i bitki parę razy słyszałem, ale zwykle jako szum, bardziej czytałem z ruchu warg niż z głośnika ;-) Dzisiaj Zoli na krótka chwilę wszedł całkiem nieźle - 5/5, niestety po wymianie raportów, znaków itd. zniknął, tak jak się nagle pojawił...
- 34 RC/S006 - aktywacja wyspowa.
- 94 RC/ADI, czyli Abu Dhabi Island - na tę aktywację dzisiaj polowałem i dla niej właściwie rozkładałem sznurki :shrek: Na fejsie pojawiło się info, że o 11 start. Częstotliwość 26....MHz - częstotliwość nietypowa, bo zwykle aktywacje pracują na 27MHz. Już przed 11.00 na częstotliwości słychać pierwszych wywołujących :lol: Stacja zaczęła działalność parę sekund po godzinie "0" i zaczął się cyrk :pirat: Jednak na starcie, to 161 div., rozdzielał karty. Pogoniliśmy i Ruskich, i kolegów El Comendanta, i ludzi jedzących gady... Wszystkich :musik: Gratulacje dla RC 128 i RC 017 i innych, którzy dzisiaj walczyli.
Poniżej obraz i dźwięk z tej aktywacji:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jph-d6fsGt8[/youtube]

I mały update qsl-kowy
Obrazek

To tyle.
Pazdrawljaju serdecznie!
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: kubaopp »

Jak zwykle super relacja z wyprawy , gratulacje za wszystkie łączności :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Francuz »

No piknie panie, gratulacje !
Awatar użytkownika
KubańczykCK
Posty: 337
Rejestracja: 2014-08-01, 20:31
Znak/ranga: SP7QBA
Lokalizacja: Kielce

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: KubańczykCK »

Bardzo przyjemnie się czyta taki radiowy pamiętnik, dzięki de Zoo!
Mobil: AnyTone AT6666 + Sigma PLC 1000
Baza CB: AnyTone AT5555N + Lemm AT-107
KF: Yaesu FT450D + Cobweb 20-6m
ODPOWIEDZ

Wróć do „Międzynarodowe”