Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

To na pewno tam Cię widziałem. A co do cluster.dk, to puściłem tam maila, ale nawet nie odpowiedzieli :-P
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

Kueselken apgrejd i inne ciekawostki ;-)

Mikołaj zawitał już do boxa i z worka wyciągnął:
91 RA/DX
Obrazek

34 AT/S014
Obrazek
I następne. Z tyłu Wesoła Kompanija :lol:
Obrazek

56 HD 105 - Repe słyszę ostatnio dość często. Nadaje z mobila i zawsze wyrywa głośnik z radia. Teraz już wiem czemu ;-) Popatrzcie, co jest wpisane w dziale "Power" :pirat:
Obrazek

A poniżej kartka, która przyszła w pakiecie. Ktoś z kolegów innopasmowców miał już okazję wymienić się raportami z Kingiem? :-)
Obrazek

I na koniec trochę obrazu ruchomego z dźwiękiem. Złapany w ostatnią niedzielę Afganistan - 234 LR/0
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zCZSoKgzGLc[/youtube]

Po łączności...
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: kubaopp »

no ładnie ładnie gratulacje , ładnie 234 u ciebie na skyperze wychodzi , miałem z nim kilka razy QSO ale u mnie tak słodko nie było :mrgreen: no ale Repe to jak krzyknął to mi tynk ze ścian spadał :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2014-12-17, 20:54 przez kubaopp, łącznie zmieniany 1 raz.
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Francuz »

BRAWO !!!
Lincoln my love :!:
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Re: Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

Francuz pisze:BRAWO !!!
Lincoln my love :!:
19-letni dziadek wciąż daje radę :lol:
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: olo_r »

graty graty, a ten z Laponi to kurde musze do niego pisac bo mam z nim łączność pełną.

Ciekawe czy Repe jada Renifery :)??

I ciekawe czy On z tego mobila gada co ma nie tyle 2 konie mechaniczne co 2 renifery??
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

Lapland, to teren Świętego Mikiego 8-) Może tak być, że Repe, to właśnie on. Właściwie, to jego głos... :merygreen: :lol:
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: olo_r »

to jedyna stacja z północy, z którą miałem łączność z dipola a północ zasłonięta dlatego muszę bo się uduszę a QSL-ka fajna :hopla:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

Jakbyś potrzebował namiary, to daj cynę na PW :-)
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: olo_r »

a mam znalazłem na QRZ chyba ale poproszę
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

Portable w terenie. Obcym, choć nie do końca ;-)

Święta zaczęły się już w niedzielę :hopla: Z całą ekipą wyjechaliśmy do teściów i zostajemy tu do piątku. Nie, żebym był jakimś miłośnikiem teściowej (jakby co, to jest wporzo), ale pozwala rozbić szak w ogródku, to nie było w tym roku dyskusji, na jak długo śmigamy :mrgreen:
Zajechaliśmy po 15.00, dlatego też znowu instalacja masztu i anteny odbywała się po ciemku. Zanim skończyłem propagancja odeszła już w siną dal...

Dwa następne dni, od rana, wyglądają, niestety podobnie... D..y nie urywa. Właściwie można powiedzieć, że cisza, dopiero po południu zaczęło być ciekawiej.
W poniedziałek padły łupem takie stacje, jak (nie zapisałem wszystkich europejskich QSO's, ale wiele tego też nie było):
- 30 AQ 15, Andres - u niego jest 15 st. C. i mówi, że zimno... 8-)
- 115 KPI/DX, Saif z Kataru - wyskoczył nagle, jak Filip z konopii, wszedł gładko w Skajperka :mrgreen:
- 161 RC/A, Marcin 001 z Warszawy, Romeo Charlie Santa Claus Contest, wyszło na granicy szumów, ale się udało i literka "A" zaliczona :-)
- i na koniec: 9 BC 235, Marc z Kanady, Quebec - jeszcze nie miałem zaliczonego tego dywizjonu, słychać było na 4/4, nie chciał się wymienić papierem, ale może wyśle coś na e-mail.

Wtorek. Rano też cicho u mnie. Standardowo Wasilij na piątkach, Pepe z Hiszpanii i pojawił się El Comendante :lol: Nie siedziałem cały czas na radiu, bo święta, zakupy itd. Zresztą sami wiecie :merygreen:
Ciekawie zaczęło się dopiero po 14:00.
- na początek niespodziewanie wpadł: 3 RC/A, Luiz z Brazylii, w harmidrze na "piąkach" udało mi się usłyszeć, gdzie przechodzi i tam go słyszę na 3/3, bez rewelacji, ale spróbowałem i jakoś mnie usłyszał. I Brazylia w logu. Nowy DXCC :hopla:
Po 16:00 słychać było juz sporo stacji z USA, ale nie mogłem nikogo sie dowołać. Zaczęło się ściemniać i pomyślałem, że to koniec na dzisiaj, ale wstąpiłem jeszcze na podstawę i tam, w LSB, słychać było chyba całe Stany :-D Ja pierdziu, a na piątkach tylko kilku i ledwie dolatywali :shock: Wróciłem na "piątki" z silnym postanowieniem nie wracać bez Hamerykańca... I udało się :-D
- 2 OR 974, Steve z Nowej Anglii, Wschodnie Wybrzeże, poszedł za moim zawołaniem, raport 5/7, czasami lekkie QSB, ale ogólnie git! :-)
- potem na chwilę wpadł Michał 161 SD 261 z Wrocławia na krótką razgaworę,
- a na koniec 196 RC/Joker!!! Znalazłem info na fejsie, że nadaje i postanowiłem go poszukać... I znalazłem! :mrgreen: Nie szedł mocno, ale wyraźnie: 4/2. Nowy DXCC w mojej kolekcji.

Dzięki tym nowym krajom, które zaliczyłem uznaję te dwa dni za udane, mimo, że powinno 8-) być lepiej, skoro mam już więcej czasu na nasłuch :lol:

Zerknijcie jeszcze na dwa filmy.
Od niedzieli wieczorem wieje bardzo mocny wiatr. Momentami bardzo ostro szarpie anteną:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bFxe-3o ... e=youtu.be[/youtube]

I jeszcze co się działo na podstawowej czterdziestce, 27.385, 17:15 naszego czasu, LSB. Nie wiem, czy film odda, to co usłyszałem, ale było szaleństwo :lol:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kUTouzJ ... e=youtu.be[/youtube]

To tyle. Jutro, z wiadomych względów, nie będzie zbyt dużo czasu na DX-y, ale w pierwszy dzień świąt pewnie chwilę czasu się uda wykroić. Idę pakować prezenty, bo szkodniki juz poszły spać :merygreen:

Narka!
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Francuz »

Piknie Panie, piknie :mrgreen:
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: kubaopp »

Super Relacja jak zwykle, gratulację za nowe dywizjony, pięknie rządzisz tym skypperem :merygreen: , Wesołych świąt życzę tobie i całej twojej rodzinie, no i oczywiście udanych łączności w te święta i nie tylko :merygreen: :greengreen: .
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Marcin_AT159
Posty: 241
Rejestracja: 2012-03-26, 13:51
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: Marcin_AT159 »

"Wujce" uwielbiają się bawić w taki trash na ich kanale superbaaaaaaaaaaaaaawlllllllll :lol: :lol:
a że niektórzy mają warunki ku temu, to kto mocniejszy ten wygrywa :mrgreen:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=REzTs-AcSo0[/youtube]

ciekawe ile z tych łiski się w ciepło zamienia :merygreen:
Out I Turbo, IC7000+Performer 1000+Skypper<BAZY BRAK>
------------------------------------------------------
http://161at159.info
------------------------------------------------------
Xtreme Mobile Dxing
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Świat na wyciągnięcie ręki... Znowu! Ya ba da ba du ;D

Post autor: de Zoo »

Podsumowanie ostatnich dni roku 2014.

24.12.2014 Wigilia
Dzisiaj radio z doskoku i w ograniczonym mocno czasie. Lekko nie jest, ale widać tak być musi ;-)
To dzień uzupełniania literek w konteście Romeo Charlie Santa Claus. I do logu wpadły następujące literki:
161 RC/U Daniel
34 RC/A Paco
30 RC/S Juan
30 RC/L Daniel
91 RC/E Bruno
Szczęśliwie na koniec czuwania wigilijnego przy radiu spotkałem Jesusa też czuwającego przy radiu :mrgreen:
- 119 RC/AF014. Madera, to mój nowy DXCC! :hopla:
P.S. Jesus, czytaj Hesus :evi:

25.12.2014 Pierwszy dzień Świąt.
Dzisiaj czasu na DX-y właściwie zabrakło, bo rodzina, jedzenie, spotkania… itd. Niemniej jednak kilka QSO się odbyło. Najciekawsze dla mnie, to te z 31 div.
31 SD 122 Constantino
31 SD 017 Orlando
Już miałem parę razy kontakt z Portugalią, ale nie miałem jej jeszcze potwierdzonej. Teraz mam. Constantin potwierdził łączność via e-mail.

28.12.2014.
To już portejbl na moim właściwym QTH. Pobudka wcześnie rano, mróz nie taki jak u Francuza, ale i tak -8 potrafi zasiać wątpliwości ;) Rozkładam szaka:
ObrazekObrazek

Nie ma tłoku w eterze, ale to dobry dzień dla mnie. Zrobiłem trzy łączności.
Pierwsza – 153 RC/R. Jan z Tajlandii dał mi ostatnią literkę w konteście Romeo Charlie.
Druga – 44 KPI 059. Operator Thanie z Południowej Afryki. Wyłonił się nagle z ciszy :merygreen: Nowy dywizjon w kolekcji. Huuuraaa!!! :musik:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vrnLD5mLJFI[/youtube]

A trzecia łączność, to… Australia!!!! :-D 43 AU 161. Ktoś na Klastrze zostawił info, że słychać Jay’a. Poszedłem sprawdzić i rzeczywiście tam był. Sygnał falował, czasami słyszałem go na granicy szumów, ale postanowiłem być uparty 8-) Poczekałem aż się pożegna z kolegą z Danii i przypuściłem atak.
Australię słyszałem już parę razy, ale nigdy nie udało mi się dowołać. Dzisiaj jednak sznurki spięły się i po kilkukrotnym zawołaniu (słyszałem, że woła go sporo operatorów) usłyszałem, że wywołuje mój znak :-P Udało się przeprowadzić kilkuminutowe QSO i nowy kraj w kolekcji. I to jaki daleki... :greengreen:

Info koleselkowe.
Koniec roku postanowił rozpieścić mnie zapełniając boksik na poczcie :mrgreen:

31SD122 (ta dotarła via e-mail)
Obrazek

21SD105 (21AT105)
Obrazek

Obrazek

302SD505
Obrazek

50SD109 - Słynny Wasilij - wszędzie go pełno jak El Commendante i na tym się kończy porównanie, bo to niesamowicie sympatyczny gość. Nigdy nie odmawia QSO i nie udaje, że nie słyszy :-D
Obrazek

300RCU/DX
Obrazek

To już jest koniec... 2014 r.
Życzę wszystkim Udanego Nowego Roku 2015, dalekich i bliskich DX-ów ;-) i żeby się Wam fidery nie plątały i zawsze starczało mocy, żeby dolecieć tam gdzie chcecie... :mrgreen:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hXtAOfc ... e=youtu.be[/youtube]

Po łączności.........................
ODPOWIEDZ

Wróć do „Międzynarodowe”