Spot w Ostrowie Wielkopolskim 21 czerwiec 2008r.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Proszę oddać głos w/g opisu w pierwszym poście

Czas głosowania minął 2008-05-25, 05:38

Stanica ZHP nad zalewem
0
Brak głosów
Grill pod chmurką nad zalewem
2
22%
Bistro/Skansen pszczelarski nad zalewem
0
Brak głosów
Zajazd "Meduza"
1
11%
CICHO-SZA Gospodarstwo agroturystyczne/mini ZOO
6
67%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Spot w Ostrowie Wielkopolskim 21 czerwiec 2008r.

Post autor: ya1 »

Witam!

Po wielu perturbacjach udało mi się wreszcie znaleźć trochę czasu na ustalenie wszystkiego o możliwych miejscach spotkania.

Ze względu na zmiany i znalezione nowe miejsca proszę o ponowne głosowanie!

Wcześniejsze ustalenia mówią, że najbardziej pasuje wszystkim termin 14(teraz 21) VI 2008. Ograniczenie do tego jednego dnia ułatwi mi dokonanie rezerwacji.

Proszę o wypowiedzenie się gdzie komu pasuje.
Głosujemy tylko jeden raz: na miejsce spotkania.
Koniec głosowania ze względu na potrzebę rezerwacji w nocy z 25/26 maja.

1) Miejsce spotkania: Stanica ZHP położona wśród lasów tuż przy zalewie. Cisza, spokój. Miejsce na ognisko, jakiś poczęstunek typu grochówa i bigosik. Jest też jeden trzyosobowy pokoik lub rozstawią namiot dla chętnych na nocleg.

Niestety mały zonk... Za wynajęcie miejsca pod ognisko żądają 150 zł netto + VAT i do tego 80 zł netto + Vat za metr sześcienny drewna na opał. Zupa i bigos wyjdzie po ok. 5 zł za porcje, nocleg po ok. 10 zł za osobę...

Wychodzi na to, że impreza ze względu na koszty opłacalna tylko dla większej ilości osób.

Zakładając obecność dla ułatwienie 10 osób wyjdzie z poczęstunkiem ok. 40 zł na łebka nie licząc kiełbasek, napojów i ew. noclegu.

Trochę sporo uważam...


2) Miejsce ogólnodostępne nad samym zalewem. Są tam postawione kamienne grile na których można upiec kiełbaski zorganizowane we własnym zakresie. Są też drewniane ławy i stół przy którym zmieści się z 10 osób.

Wadą tego miejsca jest to, że samochód trzeba zostawić na parkingu kawałek dalej, poza zasięgiem widoczności. Trzeba też przywieźć ze sobą własne siedziska jeśli miałoby być więcej luda. No i wszelkie popitki i żarełko też trzeba zorganizować samemu.

Będzie też kłopot w razie deszczu.

Zalety: "lokal" jest nad samą wodą, nieco oddalony od ścieżki którą chodzą ludzie nad zalew. Byłby więc względny spokój zakłócony jedynie przez odgłosy zabawy z niedalekiej restauracji [imprezka pracowników PKP].

Ale za to całkowita darmocha ;-) pod warunkiem przywiezienia własnych wiktuałów.


3) Po drugiej stronie zalewu jest niewielkie bistro położone wśród drzew, z widokiem na wodę. Na zapleczu ma ogródek z zabudowanym miejscem na grill/ognisko na którym można upiec kiełbaski, stoły, ławy i namiot w razie niepogody. Do tego jest tam skansen pszczelarski.

Ogólnie bardzo fajne miejsce z przyjemnym właścicielem.

Koszty: 100 zł za udostępnienie miejsca w przypadku konsumpcji własnej lub 50 zł gdy będziemy korzystali z jego poczęstunków. Dania typu grochówa, bigos, kiełbaska [duża] po ok. 5 zł.

Samochody w zasięgu wzroku na parkingu. Myślę, że warto wziąć to miejsce pod uwagę.


4) Zajazd "Meduza" na wylocie z Ostrowa na Kalisz, Łódź, Warszawę.

Żarełko dość przyzwoite z nie najwyższymi cenami.

Wady: tuż przy trasie przelotowej ale w sobotę ruch nie powinien już być zbyt wielki.

Zalety: dość przyjemne miejsce, łatwe do znalezienia dla zamiejscowych, z miejscami w środku jak i pod parasolami.

Jeśli ktoś chciałby zostać na nocleg to musiałby szukać miejsca na własną rękę [ew. mogę pomóc po określeniu wymaganego standardu. Hoteli i hotelików parę jest w okolicy].


5) Gospodarstwo agroturystyczne CICHO-SZA. Gospodarze prowadzą Mini ZOO [mini to chyba tylko z nazwy - ich zwierzyńca i jego różnorodności nie powstydziłyby się niejedne prawdziwe ogrody zoologiczne!!!], oraz stadninkę z możliwością jazdy konnej [są też kucyki dla dzieci] oraz przejażdżki bryczką

Miejscowość Niedźwiedź. Na trasie nr "11" ok. 20 km od Ostrowa w kierunku Śląska.

Dojazd z Łodzi: w Błaszkach odbić w lewo na Grabów, dalej do Ostrzeszowa i w prawo na Ostrów. Po paru kilometrach jesteście na miejscu ;-) Odległość do pokonania, w ten sposób jest taka sama jak do Ostrowa.

Miejsce ślicznie położone na uboczu pod lasem, bardzo ładnie urządzone. Place zabaw dla dzieci, wspomniane ZOO, domki kempingowe, saloon [możliwość rozpalenia ogniska zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku! ], dwa stawy do kąpieli itd, itp...

Koszty:

- Wstęp 10 zł od łebka. W tym zwiedzanie ZOO, udostępnienie miejsca pod ognisko i całej infrastruktury ośrodka.

- Żarełko: albo własne, albo po ok. 5 zł za większość rzeczy jak w powyższych przykładach [zupka, bigosik, kiełbaski i parę innych rzeczy]

- Opał na ognisko: ok. 80 - 90 zł za kubik drewna lub dają siekierkę i zbierać za darmo chrust w lesie ;-) :mrgreen:

- Nocleg: 15 zł bez względu na standard [domek z łazienką jest droższy ale dla nas nie będzie różnicy. Normalnie łazienka i ubikacje są "zbiorowe" jak na campingach. Oczywiście prysznice i ciepła woda]

Ogólnie najlepsze miejsce z możliwych. A imprezkę można rozkręcić na sobotę i niedzielę :evil:
Ostatnio zmieniony 2008-05-26, 18:46 przez ya1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :!: :!: :!: :!: :!:
tragediaaaaaaaaaaaaaaa :!: :!: :!: :!:

Jarek nie mogę być 14.06.2008r :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Właśnie mi żona przypomniała , że jedziemy wtedy na wesele do znajomych :-(
Termin 21.06.2008r. też odpada :cry: :cry: -- dobrzy znajomi robią parapetówę w nowym domu ( informowali mnie o tym też wcześniej tylko zapomniałem - no ale to może się jeszcze zmieni ) :cry:

Dla mnie tylko pierwszy weekend czerwca lub ostatni wchodzi w grę :-/
Ale dla mnie specjalnie nie będziesz przestawiał całej imprezy :-?

Jarek zagłosowałem już , więc nie bierz jednego głosu pod uwagę :-( :-(

A chciałem się pochwalić swoja antenką 2,75 :-P do mobila .

Norbi Z. tak czy inaczej trzeba pogadać .

Coś mnie trafi :evil: :-( :cry:

Jarek , bardzo , bardzo Cie przepraszam , za zamieszanie z mojej strony .
Bardzo , bardzo żałuję , że nie spotkam osób z którymi miło spędziliśmy czas ostatnio a także osób ktróre chciałem spotkać :-(

Pozdrawiam wszystkich :-|
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Ponieważ prawie wszystko wskazuje na MiniZOO, znalazłem parę zdjęć robionych przypadkowo jakieś dwa lata temu. Niestety jakość jest fatalna bo z telefonu.

Od tego czasu sporo się zmieniło w zagospodarowaniu terenu, standardzie pomieszczeń, a w ZOO przybyło zwierząt. Ponoć są nawet małpy :-)

Warto przyjechać również z dziećmi. Jedno moje będzie na pewno, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby pojawić się z własnymi ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gospodarstwo prowadzi tez własną stronę internetową. Warto zajrzeć.
http://www.cicho-sza.com.pl/index.html
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Posty: 80
Rejestracja: 2007-11-29, 20:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: norbi »

Miejsce superek ;-)
Baza: Yaesu FT 450, Kenwood SP-31, Solarcon A-99, delta 80m
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

Jak się ktoś z nas nawali to będzie nocować z szopem :mrgreen: :mrgreen:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

norbi jeśli się wybierasz, to masz jak dojechać i wrócić?
Czy zorganizować Ci dojazd [albo nocleg - wtedy możesz przyjechać rowerem i następnego dnia wrócić, bo po nocy nie będziesz jeździł]?
Mam nadzieję, że Michał też będzie?

Dawajcie wszyscy znać kto się wybiera i jeśli ktoś chce zanocować [a myślę że warto] to proszę też mi to zgłosić czy z opcją noclegu na miejscu.

Prawdopodobnie ja też zostaję na następny dzień.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
migar
Posty: 236
Rejestracja: 2007-12-13, 21:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: migar »

ya1 pisze:Mam nadzieję, że Michał też będzie?

Jarek jeśli o mnie mowa 90% że będe ale wiesz jak to u mnie jest
:-?
Laguna TTi 770b+ sirtel s9 plus (zapas sirio AS100)
Obrazek
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

migar pisze:Jarek jeśli o mnie mowa
Mowa o koledze norbiego [tego pisanego z małej litery ;-) ] ale mam nadzieję, że ten z dużej jak i Ty sie pojawicie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
migar
Posty: 236
Rejestracja: 2007-12-13, 21:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: migar »

Aha to przepraszam za wcięcie się w temacik :evil:
Laguna TTi 770b+ sirtel s9 plus (zapas sirio AS100)
Obrazek
Awatar użytkownika
norbi
Posty: 80
Rejestracja: 2007-11-29, 20:29
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: norbi »

ya1, To zależy od pgody, jak będzie ładna to przyjadę z Michałem na rowerach i będziemy nocowali a jak nie to jakoś się dostaniemy samochodem. porozmawiam z nim i dam Ci znać jak najszybciej
Baza: Yaesu FT 450, Kenwood SP-31, Solarcon A-99, delta 80m
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

migar pisze:to przepraszam za wcięcie się w temacik
Ciebie też ten temat dotyczy, więc nie przepraszaj :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
norbi pisze:jakoś się dostaniemy samochodem
No właśnie... Najpierw myślałem, że może po Was w razie czego podskoczę - ale mogę nie mieć czasu zajęty organizacją wszystkiego.

Pogoda ma być ;-) Złożyłem zamówienie w najwyższych sferach :-P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

Ya1 a nie można byłoby ten termin spotu przełożyć na inny :?: :?:
Wiem że pare osób nie może przyjechać 14 czerwca.
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

nieśmiało dodam np. na 28.VI :oops: :oops:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

kgb14 pisze:nieśmiało dodam np. na 28.VI
Od kiedy ty jesteś nieśmiały kgb14 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Norbi_Zgierz pisze:Ya1 a nie można byłoby ten termin spotu przełożyć na inny :?: :?:
Wiem że pare osób nie może przyjechać 14 czerwca.
Ja problemu nie widzę ale najwięcej osób optowało za 14 VI. Termin musze znac wcześniej, bo jeśli robimy to u kogoś to trzeba zarezerwować żeby nie było zdziwienia przed terminem zjazdu.

Proszę pisać komu nie pasuje i na kiedy przełożyć. Prosze pamiętać, że im dalej w czasie tym trudniej o wolny termin.

14 wydaje się optymalnym pod tym względem, ale jeśliby miałoby być tylko parę osób to oczywiście trzeba przełożyć.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zloty i spotkania”