Dodge RAM 1500 K-PO DX 5000 + Sirio Turbo 5000

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Dodge RAM 1500 K-PO DX 5000 + Sirio Turbo 5000

Post autor: Eazy »

Przejaśniło się na chwilę i ustrzeliłem kilka zdjęć :-)

Mocowanie radyjka tymczasowe - docelowo wyląduje na bazie a do auta trafi coś mniejszego (najlepiej w kieszeń pod radiem FM).

Większy rozmiar po kliknięciu na miniaturkę.

Turbo w dziurce:

Obrazek

Z przodu:

Obrazek

Obrazek

Mocowanie w środku na wysokości środkowego fotela (na zdjęciu złożony jako podłokietnik):

Obrazek

A tak to wygląda w środku:

Obrazek

Obrazek

Tutaj mocowanie radia - stalowa płyta pod mocowanie środkowego fotela + dwa zawiasy do bramy przykręcone do fabrycznego mocowania :shrek:

Obrazek

A tutaj kabelki zasilające podpięte bezpośrednio pod akumulator (czerwony i czarny :shrek:).

Obrazek

Tak to wygląda na ten moment :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
ivo
Posty: 518
Rejestracja: 2010-01-11, 18:43
Lokalizacja: KO11ME

Post autor: ivo »

Fajne auto,fajny montaż .W środku jest tyle miejsca ,że K-PO wygląda jak małe radyjko :mrgreen:
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania.
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

ładna instalacja radyjko też fajnie zainstalowane
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

dla mnie bomba :-D
Faktycznie mocowanie radia nie ułatwia jego obsługi ...chyba , że na postoju ...
No gratulacje za odwagę ,,dziurki'' ..... to nie boli a wygląda i profesjonalnie i estetycznie i nie ma kłopotów ze ściąganiem anteny , chowaniem itp. .

Jeszcze raz - garatki za montaż .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Dzięki za pozytywne opinie ;-)

Miałem trochę obaw co do dziurawienia dachu ale w sumie jestem zadowolony :-)
kgb14 pisze:Faktycznie mocowanie radia nie ułatwia jego obsługi ...chyba , że na postoju ...
Właśnie, że obsługa jest bardzo wygodna :-) Ponieważ to automat to prawą rękę mam przeważnie opartą na podłokietniku i dłoń mam dokładnie nad pokrętłami :-) Nie muszę nawet ręką ruszać - wszystko w zasięgu nadgarstka :-)

To jednak tymczasowe rozwiązanie. Radyjko docelowo ma powędrować na bazę a CB pod radio FM.

Nie wiem tylko, czy znajdę coś o wymiarach 33 x 170mm innego niż U520 :-P Tzn. na szerokość na pewno ale z wysokością ciasno... Wolałbym nie kroić deski :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Ale może popraw sobie wtyczkę antenową przy radiu, bo tam kupa oplotu wyłazi postrzępiona i wygląda jakby się miała zaraz urwać..
Ech, chciałbym mieć tyle miejsca na radio w aucie ;-)
Młody

Post autor: Młody »

Faktycznie uc1 mógłbyś poprawić, montaż fajny, jeśli nie przeszkadza Ci zerkanie na Nie w tym miejscu montażu to ok.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Hehe - zostało trochę oplotu do obcięcia :-) Dzięki za przypomnienie bo bym tak pewnie jeździł :mrgreen: Jak się rozwidni to się z nim rozprawię bo wyleciało mi z głowy z tej całej ekscytacji dziurką :-P

Patrzenie nie przeszkadza. W aucie siedzi się dosyć wysoko, więc na radyjko patrzę z góry :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

Eazy pisze:zostało trochę oplotu do obcięcia
prosi się o termokurczliwą :mrgreen:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Lech pisze:
Eazy pisze:zostało trochę oplotu do obcięcia
prosi się o termokurczliwą :mrgreen:
Coś się wymyśli ;-) Mam gdzieś jeszcze kilka koszulek :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

A gdzie jest bezpiecznik przy akumulatorze?
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

k0nr4d pisze:A gdzie jest bezpiecznik przy akumulatorze?
Jeszcze nie ma ;-) Między innymi też po to na Wolumen jutro jadę bo mój serwis CB nie posiadał takich wynalazków :-) Na razie siedzi 10A przed radyjkiem. Kable pochowane w progu, więc nie ma opcji, żeby coś się zwarło ;-) Ale bezpiecznik i tak założę :-) I kilka dławików ferrytowych na instalację CB i na gazową (bo zakłóca jak cholera). Do tego jeszcze będzie dodatkowo filtr na zasilanie - tak na wszelki wypadek ;-)

Do tego jak ferryty nie pomogą to będę jutro z folią aluminiową wojował :hopla:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Na taki gruby kabel to chyba tylko oprawka AGU jak do CarAudio.

Serwis nie miał bezpieczników? To jak oni robią instalację?
Ah... przepraszam. przecież każdy podłącza radio do zapalniczki :lol:
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

To jest chyba kabel 6mm^2. Można trafić do takich obudowy hermetyczne na bezpieczniki samochodowe. Jednak naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamontować oprawkę AGU, czy nawet ANL, jak przyjdzie ochota :-P
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Mobil-Zasada pisze:Na taki gruby kabel to chyba tylko oprawka AGU jak do CarAudio.

Serwis nie miał bezpieczników? To jak oni robią instalację?
Ah... przepraszam. przecież każdy podłącza radio do zapalniczki :lol:
Bezpieczniki do CB mieli - te zamykane w białej, plastikowej tubce. Ja potrzebuję szczelnie zamykany bezpiecznik, żeby mi nie korodował pod maską :-)

Coś takiego (do wlutowania):

Obrazek

Chociaż oprawka AGU ładniej by wyglądała ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „inne”