tomek mobilek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

tomek mobilek

Post autor: KaeRZet »

Witam ponownie. Tym razem uzbroiłem swoje auto w dx98vhp i texas star dx1600.
miałem trochę zabawy z przerabianiem instalcji... chcialem wykorzystać istniejącą od audio, ale stwierdziłem iż należało by trochę przerobić , grubszy przewód zasilający od "fuse box" pod maską do bagażnika itp./ ale planuje przerobić jeszcze kilka rzeczy jak się ociepli... z racji na gabaryty radia, wylądowało ono z lewej strony pod kierwonicą - nie szkodzi tak bardzo przy wsiadaniu i wysiadaniu jakby się wydawało [audi samo w sobie jest niewygodne do wsiadania i wysiadania]... Radio jest zasilane z "fuse box" pod maską, bezpiecznik pod kolumną kierwnicy. w miejscu gdzie mam SWR/POWER meter , chiałem ulokować jakieś ssb radio, ale niestety za mało miejsca na cokolwiek miałem na stanie :-(
Antena sirio preformer/turbo 5000 - oczywiście dodatkowy kawałek blachy i przewód antenowy RG-214. Jakby ktoś się pytał po co blacha?- ostatnio moja "dupa" wjechała do garażu bez składania antenny :-x [no comment] ... Planuje jeszcze przerobić trochę zasilanie z 6Ga [było 8Ga] na coś około 4Ga, oraz dodać "remote control" do ampa, gdzieś blisko tego miernika SWR/POWER. Bateria z bagażnika może wyląduje w miejscu koła zapasowego [planuje dołozyć jeszcze extra bateryjki ale nie sądzę żebym robił tam "motormaul" - aczkolwiek zobaczymy co czas pokaże... ]
Prawie bym zapomniał dodać że audio z "cb" radia wędruje do Alpine, tam mogę sobie ustawić audio na tyle ile radio pozwoli -bass itp. :/ odsłuch na wszystkie głośniki ;-) zamiast słuchać disko polo z iPod'a będę słuchać CB Radia ;-)
SWR - jest jaki jest - poniżej 2.0 :-P wszystko poniżej 2 będzie mi pasować, a faktycznie to jest około 1.4 / 1.5 na podstawie sprawdzając analizerem... zaś to co radio , czy ten Radioshack meter pokazuje to blisko 1.1 - postanowiłem nie zagłębiać się w szczegóły i zostawić jak jest , bez żadnych dodatkowych "pętli masowych"...
To chyba na tyle ...
:arrow: Pozdrawiam i do następnego... 73 :hopla:
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

czy muszę to sobie wszystko wyobrażać :?:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
KubaLu
Posty: 604
Rejestracja: 2013-01-22, 21:46
Lokalizacja: JO82KI

Post autor: KubaLu »

Pięknie :-) komputer Ci nie warjuje podczas nadawania :-D ?
KaeRZet pisze: Jakby ktoś się pytał po co blacha?- ostatnio moja "dupa" wjechała do garażu bez składania antenny :-x [no comment] ...
- mam nadzieję że obyło się bez lakiernika :-)

Co do przewodów to koniecznie zmień na 4Ga. 6Ga przy dłuższej modulacji może się stopić.
Baza: FT-857 + end-feed 40-10m + 8el OWL 2m
Baza: IC-2725 + x50n
Mobil: 1/4 2m + uv-82

Obrazek
Awatar użytkownika
KaeRZet
Posty: 484
Rejestracja: 2011-03-25, 17:47
Lokalizacja: USA

Post autor: KaeRZet »

http://tinypic.com/a/2uq8m/3

tutaj wgrałem obrazki ... jak będzie problem z otwieraniem obrazków, będę kombinować w jakiś inny sposób to przedstawić ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi”