BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: Hasan-Łódź »

Przedstawiam moje aktualne oczko w głowie ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Krótki klip z tego jak wyszło:
https://youtu.be/taU6aynKgwQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Założenia przy montażu:
1. Dyskretny wygląd. Antena ma być możliwie mało widoczna i "grać" z designem auta. Całość ma być zwyczajnie maksymalnie estetyczna na ile to jest możliwe przy sprzęcie CB.
2. Długość anteny nie dłuższa niż 70cm - żeby nie trzeba było jej zdejmować przed wjazdem do garażu.
3. Montaż anteny na podstawie magnetycznej. Nie ma możliwości zamontowania anteny wysoko na uchwycie (chociaż bardzo bym tego chciał...). Magnes musi być mocny i dawać radę do ogranicznika prędkości ;-)
4. CB dyskretne, z możliwością szybkiego schowania (parkuje się czasem w dziwnych miejscach a amatorów cudzej własności nie brakuje).

Zacznijmy od instalacji antenowej.

Nie dłuższa niż 70cm - zwyczajnie nie chce mi się zdejmować anteny przed wjazdem do garażu. Nie interesuje mnie też już szczególnie duży zasięg - od tego mam instalację bazowa :)

Chciałem Presidenta Virginię - tak jak w poprzednim aucie (BMW E91). Niestety nie ma tyle miejsca za "płetwą rekina" - Virginia się nie mieści. Zamontowana obok - wygląda nieco dziwnie.

Całkiem niedawno pojawiła się antena President Florida UP - z całkiem nową podstawą magnetyczną. Przypasowała świetnie. Do tego montaż M6, czyli na długą trasę bez problemu mogę sobie zamontować np. Sirio Snake M6 115cm albo długiego Pirata 130cm :) O Piracie jeszcze napiszę, bardzo ciekawa konstrukcja.

Magnes musi być bardzo mocny :) Z wiadomych względów. Auto ma tyle KM na ile wygląda ;)

Antena musi być z cienkim przewodem - standardowy RG58 nie mieści się między elementami, dodatkowo grubszy przewód sprawia, że nie działa automatyczna otwieranie i zamykanie klapy.

Kabel też musiał być odpowiednio ułożony z powodu czujników - nie w każdej kombinacji klapa działa. Źle ułożony - klapa się nie domyka. Taka technika.

Samo pochowanie kabla pod uszczelkami - dość łatwa (cienki kabel łatwo się chowa i super układa), ale czasochłonna robota, żeby nic nie było widać.

CB radio

W poprzednim aucie - ten sam model, ale w sedanie był zamontowany President Taylor w schowku od strony drzwi kierowcy. Działał wyśmienicie, ale niestety lekko wystawał. Z punktu widzenia czysto estetycznego nie bardzo też pasował do nowego auta. Miałem jeszcze koncepcję montażu Taylora w schowku na rękawiczki + bezprzewodowy mikrofon Liberty Mic, ale ostatecznie odpuściłem (świadom tego, że Road Blues nijak się ma do Taylora).

Stanęło na AnyTone Apollo Road Blues V2.5 - wg mnie w tej chwili najlepsze CB do dyskretnego montażu obok Yosana Micro.

Na razie poprawiona jest w nim modulacja (bardzo ładnie plumka i jest rezerwa na więcej). Radio ma 3 kolory podświetlenia, w tym bursztynowy. Bursztynowy pasuje... ale wymyśliłem coś dużo lepszego :)

Negatywowy wyświetlacz. Wygląda 10 razy lepiej, idealnie się komponuje, w nocy nie oślepia wcale.

Montaż pod siedzeniem kierowcy - jest miejsce.

Trzeba było zamontować dodatkowy głośnik - stanęło na sprawdzonym Albrecht CB-250 :) Montaż pod siedzeniem kierowcy obok bazy. Niebo a ziemia względem piskliwego głośniczka w mikrofonie Road Blues. Słychać nieźle, polecam to rozwiązanie :) Głośnika wcale nie widać, a kabel jest tak pochowany, że nie będzie przycięty przez szynę przy regulacji fotela. Tu też zaznaczę, że w tym aucie montaż pod siedzeniem nie wpływa na możliwości regulacji - jest pełen zakres (nie w każdym aucie jest tak różowo).

W nowych BMW serii F jest też dość ciekawa sprawa z zasilaniem. W gniazdach zapalniczki odcinane jest dopiero po 15 minutach. Radio ma funkcję wyłączania radia po utracie zasilania (i odwrotnie)... ale w tym aucie dopiero po 15 minutach, więc trochę słabo.

Przerobiliśmy zasilanie (podpięcie w zupełnie inne miejsce) - po zgaszeniu auta Road Blues wyłącza się po 3 sekundach. Dojście jak to zrobić zajęło po godzinę i powiem szczerze, że przy aucie Klienta bym się tego nie podjął. Teraz już jest patent na względnie nowe BMW po gwarancji :)

Jeśli chodzi o montaż mikrofonu - najpierw był luzem za ręcznym. Widoczność fajna, ale mało wygodne jak trzeba coś powiedzieć. Dodatkowo trochę rysowało. Wieszak w mikrofonie został zdemontowany, ale rysował nadal.

Sprawdziłem kilka uchwytów magnetycznych i wreszcie trafiłem na taki, który utrzyma dość ciężki mikrofon na dziurach i przyspieszaniu. Tetrax XWAY jak coś. Chyba wezmę do oferty :)

Mikro jest teraz zamontowane w kratce od strony pasażera. Niczego nie rysuje. Łatwy dostęp, ładnie wygląda. Jestem kontent.

Całości dopełnia najnowszy Yanosik GTR zamontowany w lewym rogu.

Reasumując: zestaw antymisio zamontowany tak jak chciałem.

Czas montażu i przeróbek: 6h. Trochę się nauczyliśmy i kolejne takie auto da się zrobić w ok. 2h :)

Lista gratów:
http://konektor5000.pl/index.php?p1248, ... mikrofonie" onclick="window.open(this.href);return false;
http://konektor5000.pl/index.php?p1198, ... przedluzka" onclick="window.open(this.href);return false;
http://konektor5000.pl/index.php?p2273, ... m-kabel-4m" onclick="window.open(this.href);return false;
http://konektor5000.pl/index.php?p942,p ... 90mm-folia" onclick="window.open(this.href);return false;
http://konektor5000.pl/index.php?p10,gl ... hilippines" onclick="window.open(this.href);return false;
http://konektor5000.pl/index.php?p2256, ... brukowa-16" onclick="window.open(this.href);return false;
http://konektor5000.pl/index.php?p1347, ... brukowa-16" onclick="window.open(this.href);return false;
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: Olo.. »

Super fura! Bo to był przekaz tematu. 8-)
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
kevak
Posty: 114
Rejestracja: 2010-04-07, 13:13
Znak/ranga: SP3OLI
Lokalizacja: Przepastne lasy nad rzeką koło Nowego Miasta N/Wartą
Kontakt:

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: kevak »

Gratuluję.Autko pikne, aż mi serce zadrżało. Niestety w moich leśnych odstępach auto musi miec napęd 4x4 i głebokośc brodzenia nie mniej niż 30 cm, a prześwit minimum 21 cm. Dlatego też serce wróciło do zdrowia. A poważniej, nie mógłbyś Przemku zamieścić przy okazji filmu z pracy tego zestawu, jak się spisuje, jak wyglada negatyw ekranu wieczorową porą? Z pewnością byłaby to ekonomicznie uzasadniona produkcja filmowa. :-)
Radia: baza -AT6666 KNKTR,AT 5555N ver.2 KNTR, mobil : Magnum One ,CRE 8900 KNKTR, JFK II KNKTR , Było kilkanaście innych, wspaniałych i takich sobie :)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: Hasan-Łódź »

Postaram się coś nagrać tylko nie wiem czy wyświetlacz będzie czytelny na nagraniu telefonem
Olo.. pisze:Super fura! Bo to był przekaz tematu. 8-)
Taki przekaz dnia, Olo ;-)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: kubaopp »

Zzwyczaj Jestem za długimi Antenami ale do tego auta długa antena źle by wyglądała , Jak na anty miśka Jest ok, samo radio też dobrze się komponuje .
Ps. Jaki tam masz motor ? ile KM w chwili obecnej to wygalopuje ?
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: Szpadyzor11 »

kubaopp, na antymiska wystarczy, yanosik dopełnia w pełni "opcji" antymiska.
Niestety DX-ow przez yanosika nie zrobisz ale co trzeba to sie wie. :-)
Hasan rzetelnie powie 6-10km zasięgu, znajomi sie chwala ze maja zasięg na Piracie ponad 20km :lol:
Wracając do tematu: Mimo ściany tekstu, montaż git majonez, poważne podejście do tematu!
Gicior. ;-)
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: kubaopp »

Szpadyzor11, bardziej chodziło mi o Konie Mechaniczne niż kilometry :lol:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: Szpadyzor11 »

Dokładnie, im więcej kuca tym krótsza antena ;-)
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: Lagunasnk16 »

Zestaw anty-miś super, montaż super, bryka super, wszystko super :bravo:
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: cassiopeia »

kubaopp pisze:Ps. Jaki tam masz motor ? ile KM w chwili obecnej to wygalopuje ?
wystarczy czytać ;-)
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... 76#p407576" onclick="window.open(this.href);return false;
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Re: BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/ante

Post autor: kubaopp »

cassiopeia pisze:
kubaopp pisze:Ps. Jaki tam masz motor ? ile KM w chwili obecnej to wygalopuje ?
wystarczy czytać ;-)
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f= ... 76#p407576" onclick="window.open(this.href);return false;
To było 11 Września :!: :!: :!:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: SP9 »

auto super :hopla: :bravo: .... instalacja.... nic spektakularnego :mrgreen:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: myszaty »

montaż wygląda bardzo dobrze :-) furka super...
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: Piotrek-Bytom »

Bez urazy ale nie podoba mi się :-> takie wynalazki nie są w moim guscie :roll:

Mam nadzieje że z powyższym nie stracę rabatu na zakupy w sklepie :rofl:
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

BMW serii 3 Touring (F31) dyskretny montaż cb radio/antena

Post autor: SP9 »

;-) już straciłeś...następnym krokiem będzie usunięcie z klubu za brak entuzjazmu i złamanie dyscypliny klubowej :mrgreen:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „BMW”