BMW F31 dyskretny montaż cb radio/antena/wideorejestrator #2

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

BMW F31 dyskretny montaż cb radio/antena/wideorejestrator #2

Post autor: Hasan-Łódź »

Zakładam nowy wątek, żeby było czytelniej.

SUBTELNE ZMIANY NA SEZON 2018 ;-)

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Zmiana anteny na President Virginia:
http://konektor5000.pl/index.php?p2550, ... a-fm-super" onclick="window.open(this.href);return false;

Z rzeczy, których nie widać:
- kabel wymieniony na 6m
- zamontowane gniazdo SMA na kabel i wtyk SMA na RG-174 - zaraz przy dachu - wymiana anteny na inną nie wymaga już rozbierania wszystkiego; wystarczy nowa antena + wtyk SMA i po sprawie

Trzeba będzie wprowadzić jeszcze jedną poprawkę - muszę wymienić krótszą część kabla RG-174 w podstawie na jeszcze cieńszy TFL-316. RG-174 jest na styk!

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Zamiast Apollo Road Blues jest teraz President Barry V2:
http://konektor5000.pl/index.php?p3232, ... ary-bardzo" onclick="window.open(this.href);return false;

Dodatkowo nasz tuning i export mode.

Modulacja jest wyborna, ale przy tak krótkiej antenie entuzjazm jest umiarkowany ;-)

Dlaczego Barry a nie np. Harry III? Ano dlatego, że wg mnie znacznie lepiej działa Barry V2 od Harry III 12/24V. Jak już wspominałem - wersja 12V Harry'ego III jest znacznie lepsza w odbiorze od najnowszej 12/24V. RF Gain jest absolutnie zbyteczny przy tak krótkiej antenie jak Virginia, więc dylematu nie było.

Barry poszedł w półkę obok kierownicy. Miejsce bardzo fajne, ale półkę trzeba wyciąć, bo inaczej nie zmieścimy tam nic większego niż np. President Bill czy Yosan Micro.

Biorąc pod uwagę potencjalny serwis radio musi być szybko demontowalne (bez rozkręcania kokpitu). Do wnęki radio zamontowane jest na rzep 3M:
http://konektor5000.pl/index.php?p509,r ... e-cb-radia" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaraz za radiem na kablu zasilającym jest szybkozłącze:
http://konektor5000.pl/index.php?p3369, ... laczeniowa" onclick="window.open(this.href);return false;

Przewód antenowy, głośnikowy, zasilający i mikrofonowy są razem spięte, żeby łatwo można rozłączać i podłączać radio bez obawy, że jakiś kabel wpadnie do środka i trzeba będzie znów rozbierać kokpit.

Radio zainstalowane jest tak, że dostaje prąd dopiero po włączeniu zapłonu. Domyślnie jest włączone na potencjometrze i nie ma sytuacji kiedy zapominam włączać CB (a ze 4 lata temu tak mi przyszło zapłacić mandat).

Jak zaraz zobaczycie przy takim montażu jest problem z mikrofonem - zamontowaliśmy gniazdo na kablu z tyłu radia. Półka zamyka się bez problemu, a mikrofon jest w wygodnym miejscu koło hamulca ręcznego :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście przy tak zamontowanym radiu głośnik wewnętrzny jest bezużyteczny.

W F30/F31 jest idealne miejsce na Albrecht CB-250:
http://konektor5000.pl/index.php?p10,gl ... hilippines" onclick="window.open(this.href);return false;

Nic większego tam nie wejdzie, ale to nie szkodzi: gra pięknie i w ogóle go nie widać. Przy okazji dzieci i pasażer słyszą nieco mniej wymiany uprzejmości na #19 ;-)

Przy montażu głośnika z elektryczną regulację zawsze zwracajcie uwagę na to czy nic nie przeszkadza. Siłowniki i stelaże do foteli w nowszych autach to nie są tanie rzeczy.

Obrazek

W aucie mam też zamontowany DVR BlackVue DR750S-2CH:
http://konektor5000.pl/index.php?p3305, ... ejestrator" onclick="window.open(this.href);return false;

oraz Power Magic Pro ddo trybu parkingowego:
http://konektor5000.pl/index.php?p2831, ... r-blackvue" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do Power Magic - stwierdziłem na początku, że nie potrzebuję. Do momentu kiedy pojechałem drugim autem na 5-dniowy wypad i rozładowałem akumulator do końca (wstał po 2 dniach ładowania, 90Ah). Także polecam to tym, którzy tak jak ja jeżdżą głównie po mieście krótkie odcinki. Gdyby auto jeździło non stop po trasie to Magic Box nie byłby potrzebny.

BlackVue DR750 ma dwie wielkie zalety dla mnie:
- jakość nagrań jest po prostu świetna i nie ma sensu tego porównywać do DVR za 500zł
- da się to dyskretnie zamontować co mam nadzieję uchwyciłem na fotkach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W BMW F31 jest fajna opcja uchylania samej szyby (nie trzeba otwierać całej klapy) - trzeba to wziąć pod uwagę przy montażu okablowania:

Obrazek

Obrazek

Yanosik GTR został na starym miejscu, ale mam na niego pewien plan ;-)

Obrazek
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

BMW F31 dyskretny montaż cb radio/antena/wideorejestrator #2

Post autor: myszaty »

Super :-) montaż na najwyższym poziomie...
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
Awatar użytkownika
JayJay
Posty: 488
Rejestracja: 2012-06-27, 14:32
Lokalizacja: Białystok KO13ND

BMW F31 dyskretny montaż cb radio/antena/wideorejestrator #2

Post autor: JayJay »

Trochę pracy to kosztowało :shock:
Efekt jest :bravo: Dla mnie super.
CRE 8900 knktr v.2; 575m6; RM KL 405; T5000; RSN4001A
AT-6666 knktr v.2; EC-2018 Turbo; HP 4000; RSN4001A
JFK II knktr v.2; CR577; B300p; T5000; CB-250
SMART knktr v.2; B150; MW4000; CB-250
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

BMW F31 dyskretny montaż cb radio/antena/wideorejestrator #2

Post autor: mcichu »

Hasan, zdecydowales sie na Barrego z podcinaniem półeczki aniżeli Yosana Micro bez podcinania ? A moze Jc-850 albo jc- 2205 z podcięciem. Czyzby na Barrym najlepiej dzialal asq ? W antymisku i na krótkiej antenie to chyba ta funkcja pełni najważniejszą rolę więc stąd wybór padł na Barrego ?
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

BMW F31 dyskretny montaż cb radio/antena/wideorejestrator #2

Post autor: Hasan-Łódź »

W gabarytach, które umożliwiają montaż w tym miejscu Barry V2 mi najbardziej odpowiada. Yosan 2205 czy 850 nie mieszczą się.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

BMW F31 dyskretny montaż cb radio/antena/wideorejestrator #2

Post autor: mcichu »

Jak sie Virginia sprawuje ? Daje rade na antymiska oraz do omijania korkow ? Mam Omege 27 na cienkim kablu i myslalem sie przesiasc ze wzgledow estetycznych na Virginie z tym, ze nie wiem jak ona bedzie nadawczo smigac bo odbiorczo to moze podobnie jak mini snake 27 albo nawet Omega 27
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

BMW F31 dyskretny montaż cb radio/antena/wideorejestrator #2

Post autor: Hasan-Łódź »

Daje radę, ale osiągów Omegi 27 to Ty nie oczekuj :-) Dyzio marzyciel ;-)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

BMW F31 dyskretny montaż cb radio/antena/wideorejestrator #2

Post autor: Mati43 »

Autko zacne i montaż także. :bravo:
Baza: Yaesu Ft DX1200 + Mantova sigma Turbo 5/8
Mobil MB: Kenwood TS 480+sirio Megawat 4000
Mobil G.Vitara:At 6666 + Wa 27
Mobil Jeep YJ: At6666+Wa 27
ODPOWIEDZ

Wróć do „BMW”