Citroen C4

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
rafalp70
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-10, 17:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Citroen C4

Post autor: rafalp70 »

Alan 18 i AS100 w C4.
Radio zostanie na swoim miejscu, już jestem przyzwyczajony do takiego miejsca z poprzedniej
xantii.
Antena ma być docelowo w miejscu FM-ki, ale jeszcze mam kilka wątpliwości do rozwiania
i tu liczę na pomoc kolegów którzy to już w tym aucie przerobili :-)
Jaka jest średnica otworu po FM-ce?
Czy antena FM ma kabel w całości :-) ciągnięty aż do radia i trzeba go ucinać? Czy jest tam przy antenie gniazdo, które tylko trzeba rozłączyć?
C4GP - Alan18 + FD2020 + AS-145
Vito - Harry III + AS100
Awatar użytkownika
fikudoto
Posty: 260
Rejestracja: 2011-05-14, 14:57

Post autor: fikudoto »

topics134/citroen-xsara-18-8v-lpg-vt17051.htm zobacz to może nie wygląda ładnie, ale działa bez zarzutu :)
http://www.nowanadzieja.com.pl/podopiec ... awski.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Nie przekonuje mnie ten montaż :-/
Awatar użytkownika
rafalp70
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-10, 17:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: rafalp70 »

kudoto pisze:topics134/citroen-xsara-18-8v-lpg-vt17051.htm zobacz to może nie wygląda ładnie, ale działa bez zarzutu :)
W C4 jest szyba na klapie bagażnika, więc taki uchwyt odpada.
Jeszcze wchodzi w grę Twin Car, tylko czy to nie będzie zbyt komiczne.
C4GP - Alan18 + FD2020 + AS-145
Vito - Harry III + AS100
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Kolega balbi ma antenę w dziurze po fm w C4. Co do montażu radia wg mnie całkiem w porządku ;-) Idealnie wchodzi między próg a fotel, kierowca ma dobry dostęp do radia i nie widać radia z zewnątrz :-)
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Nie wiem, czy sam bym tak radio zamontował, to jednak montaż jest ciekawy. Antenę zamontuj w dziurce po FM-ce. Będzie wtedy full wypas :-)
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
AdamB

Post autor: AdamB »

PiotrekCBF pisze:Nie przekonuje mnie ten montaż :-/
Mnie także nie.
Choć życzę, Autorowi tematu, jak najlepiej, to mi, taki montaż radia, wcale się nie podoba. Zwykła ulewa, pierwsze otwarcie drzwi i ... :-(. No i brak wglądu na numer kanału i moc sygnału. To nie jest bezpieczne miejsce ... żeby zobaczyć cokolwiek, to trzeba, choć na kilka sekund, popatrzeć w dół, a potem znowu podnieść głowę i "dostroić" wzrok (zmiana położenia głowy i zmiana płaszczyzny patrzenia) ... sytuacja mogąca spowodować niebezpieczeństwo wypadku. Przykro mi, Kolego "rafalp70", ale to nie "po mojemu".

Adam
Awatar użytkownika
fikudoto
Posty: 260
Rejestracja: 2011-05-14, 14:57

Post autor: fikudoto »

PiotrekCBF pisze:Nie przekonuje mnie ten montaż :-/
coś więcej czy tylko tak sobie napisałeś ? Jak to ktoś wcześniej napisał to ma działać a nie przekonywać ( sorki za OT ). A jeśli chodzi o C4 myślałem że tam jest trochę miejsca (między szybą a karoserią ) tak jak u mnie w Xsarze. Przy okazji pozdrawiam Cytryniarza ;-)
http://www.nowanadzieja.com.pl/podopiec ... awski.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rafalp70
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-10, 17:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: rafalp70 »

Proste radio, dwa potencjometry do sporadycznej regulacji, nie wiem na co tam mam zaglądać, to nie telewizor tylko radio, ja mam go słyszeć a nie patrzeć na sygnał :-P
C4GP - Alan18 + FD2020 + AS-145
Vito - Harry III + AS100
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

kudoto pisze:
PiotrekCBF pisze:Nie przekonuje mnie ten montaż :-/
coś więcej czy tylko tak sobie napisałeś ? Jak to ktoś wcześniej napisał to ma działać a nie przekonywać ( sorki za OT ). A jeśli chodzi o C4 myślałem że tam jest trochę miejsca (między szybą a karoserią ) tak jak u mnie w Xsarze. Przy okazji pozdrawiam Cytryniarza ;-)
Zamontowane w tamtym miejscu radio to dla mnie jest komedia...Mam to samo na myśli co AdamB,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafalp70
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-10, 17:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: rafalp70 »

kudoto pisze:
PiotrekCBF pisze:Nie przekonuje mnie ten montaż :-/
coś więcej czy tylko tak sobie napisałeś ? Jak to ktoś wcześniej napisał to ma działać a nie przekonywać ( sorki za OT ). A jeśli chodzi o C4 myślałem że tam jest trochę miejsca (między szybą a karoserią ) tak jak u mnie w Xsarze. Przy okazji pozdrawiam Cytryniarza ;-)
Xara czy Xantia to jeszcze były auta projektowane przez inżynierów, C4 projektowali księgowi i jest to kupa delikatnej blachy, plastiku i szkła. Wolę nie ryzykować nic przy klapie i postawię antenę na dachu na stałe.
Magnes niby jest ok, ale ja nie ściągam anteny i mam obawy o lakier ;-)
C4GP - Alan18 + FD2020 + AS-145
Vito - Harry III + AS100
Awatar użytkownika
rafalp70
Posty: 23
Rejestracja: 2012-12-10, 17:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: rafalp70 »

Może i jest to komedia, ale w tym aucie nie ma sensownego miejsca na radio, tunel odpada bo jest to 3drzwiowa wersja i fotele się przesuwają, pod nogi nie zamontuję, bo zdrowie jest mi miłe jeszcze w razie W.
Jeżeli chcę mieć radio to muszę mieć komediowe :-)
C4GP - Alan18 + FD2020 + AS-145
Vito - Harry III + AS100
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

rafalp70 pisze:pod nogi nie zamontuję, bo zdrowie jest mi miłe jeszcze w razie W.
Dokładnie :-)
Skoro tylko używasz 19 # do łączności na drodze to ok, ale ja z tak zamontowanym radiem nie chciał bym jezdzić :-)
Dla mnie to jest niewygodne bo lubię grzebać w radiu :-) :mrgreen: i mieć je na oku :-)
Tyle ode mnie :-)
Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
drovid
Posty: 1413
Rejestracja: 2011-08-26, 22:39
Lokalizacja: UK / PL

Post autor: drovid »

Otwór po FMce jest kwadratowy nie trzeba nic wiercić tylko załorzyc główkę i po zawodach. Antena FM jest odpinana z tyłu także nie musisz nic odcinać, dodatkowo jest tam zasilanie od wzmacniacza antenowego, po prostu rozpinasz wtyczki i to wszystko. Doradzam tylko dociąć dodatkowy kawałek blachy pod dach jako wzmocnienie bo blacha z dachu bardzo cienka. Ja wyciąłem okrąg z nierdzewki o grubości 3mm :mrgreen: i średnicy 10cm. Powodzenia.
Mobil: President jackson 2 / Megawat 4000
Baza: President Lincoln / Sirio GejMajster
QTH : JO00DT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Citroen”