Citroen C4 2011 (nowy model)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

scifo
Posty: 40
Rejestracja: 2012-11-05, 20:22
Lokalizacja: Szczecin

Citroen C4 2011 (nowy model)

Post autor: scifo »

Niemalże całą zimę kombinowałem jak zamontować zestaw z poprzedniego auta do nowo zakupionej Cytryny. Miejsca na radio nie ma, dodatkowa dziura na antenę nie bardzo, nawet uchwytu nie ma gdzie sensownie zaczepić- tak wyprofilowane brzegi klapy. Jednocześnie nie interesował mnie "powierzchowny" montaż - radio na rzep, antena na magnes. Wiosna jednak mądrzejsza od zimy, wyższe temperatury - mniejsze ryzyko pękania plastykowych spinek przy rozbieraniu okładzin. I stało się jak następuje:
Radio wpuszczone skośnie w wycięty w półce w konsoli środkowej otwór. Idealne miejsce na Harrego III. Na szerokość zostało ok. 10 mm luzu. W razie razie demontażu otwór można zakryć wykładziną, którą i tak wyłożyłem zaraz po kupnie wszystkie schowki- także w drzwiach. Zasilanie podłączone poprzez złączkę pod przewody gniazda zapalniczki biegnące tuż obok.
Antena zamontowana w dziurze po fabrycznej FM/GPS. Łatwy dostęp, wystarczy wyjąć lampkę sufitową. Nieco gorzej z przeprowadzeniem kabla, ponieważ zdaje się że podsufitka jest klejona. Jedyne miejsce gdzie udało przecisnąć drut to odcinek antena - tylni lewy otwór po demontażu uchwytu nad głową pasażera. Dalej brzegiem podsufitki pod uszczelkami i deską rozdzielczą.
No tak, ale co z radiem FM i nawigacją? Na serwisie aukcyjnym można zakupić antenę GPS z wtyczką FAKRA - taka pasuje do mojej nawigacji. Zamontowana na środku deski rozdzielczej, w planie przeniesienie za osłonę nad lusterkiem wstecznym, by była niewidoczna. Współpracuje z nawigacją OK. Zamontowałem również zakupioną na tymże serwisie wewnętrzną antenę FM Blaupunkt. Montaż w/g instrukcji na środku szyby, lub w narożniku. I ta antena to najsłabszy punkt planu. Nie dość że przykleić do szyby trzeba dochodzące do niej z dwóch stron kilkudziesięcio centymetrowe paski z drucikiem w środku to jeszcze odbiera chimerycznie. W powtarzalnych zdawałoby się warunkach raz radio odbiera dobrze i łapie np. 33 stacje, innym razem szumi i trzeszczy łapiąc 3 stacje. Owych przyklejonych drucików na zdjęciu nie ma, ponieważ kłóciły się z moim elementarnym poczuciem estetyki i zostały wciśnięte pod podsufitkę. Działa tak samo. Docelowo to badziewie pójdzie do kosza, większe nadzieje wiąże ze spliterem antenowym, który idzie do mnie od Hasana.
Zastanawiam się jeszcze nad mocowaniem gruszki w pobliżu panelu nawiewu. Wiem jak, natomiast nie wiem czy jest sens.
Harry III
Turbo 1000/2000/3000 (black)
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

Bardzo ładny montaż.

Ja osobiście też mam zamiar montować antenę w dziurkę. Też mam dylemat czy wiercić nową dziurę czy wykorzystać dziurkę po FMce. W oko też wpadła mi ta antena Blaupunkta, jedyna firmowa. A tu niestety jak widać porażka.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
Młody

Post autor: Młody »

Ładnie się wkomponował ten Harry, schludny i poręczny montaż.
scifo
Posty: 40
Rejestracja: 2012-11-05, 20:22
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: scifo »

artega7 - ja z kolei czekam na tuning Harrego w Konektorze. Zapomniałem dodać fotki z anteną GPS.
Harry III
Turbo 1000/2000/3000 (black)
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

No i bardzo przyjemny montaż :-) ważne, że antena w dziurce. A radio, to tak sobie tam tylko leży, czy jakiś rzep, czy cuś?
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
scifo
Posty: 40
Rejestracja: 2012-11-05, 20:22
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: scifo »

Radyjko wsunięte, opiera się tyłem o wklejony w odpowiedniej odległości samoprzylepny pasek materiału izolacyjnego - twardsze niż gąbka, miększe niż pianka. Spasowane tak, że się nie rusza, siedzi pewnie, a jednocześnie łatwo wyjąć.
Harry III
Turbo 1000/2000/3000 (black)
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Montaż przemyślany w każdym szczególe. Gratki :bravo:
Co do anteny wewnętrznej FM, to ktoś polecał (nie pamiętam w którym temacie) taki wynalazek.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Ekstra miejsce na radio ;-) Tylko, że Harry III pod tym kątem ma raczej mało czytelny wyświetlacz.
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

DR-DM pisze:ktoś polecał (nie pamiętam w którym temacie) taki wynalazek.
:mrgreen:
u mnie działa bardzo dobrze ;-) i nie ma żadnych bocznych "drucików".
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Post autor: west »

a gdzie głośnik zewnętrzny? ;-)
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
scifo
Posty: 40
Rejestracja: 2012-11-05, 20:22
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: scifo »

Więc tak: głośnik zewnętrzny był przewidywany, lecz okazuje się że jest zbędny- po prostu słyszę radyjko bardzo dobrze. Chociaż korci mnie jakiś dobry głośniczek, by zmienić odsłuch tonalny Harrego. Wyświetlacz jest czytelny (drugie i trzecie zdjęcie zrobione mniej więcej z perspektywy kierowcy). Zauważ, że nie jest wsadzone pionowo, lecz skośnie. Zresztą tylko na takie ułożenie pozwala przestrzeń pod radiem. Sprawa tej antenki, którą wskazujecie faktycznie do przemyślenia jeżeli spliter nie da rady. Plusem to, że byłby niewidoczny. Kiedyś faktycznie trafiłem na ten post gdzie pisano o niej, później nie mogłem go odszukać.
Dzięki za cenne wskazówki i uwagi. Dodam, że radyjko oczekuje na rehabilitację w klinice Konektor, wraz z modem mikrofonu kolegi Major7.
Harry III
Turbo 1000/2000/3000 (black)
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

scifo pisze:Chociaż korci mnie jakiś dobry głośniczek, by zmienić odsłuch tonalny Harrego.
Polecam UNIDEN ESP-12 BEARCAT , odsłuch rewelka. Do niedawna miałem FARUN LS-150 i też wyrabiał, choć tu odsłuch był nieco zbyt sopranowy i przy dłuższych trasach z lekka męczący ;-) .
Koledzy polecają też satelitki od kina domowego lub głośniki komputerowe, ja w tym temacie nie mam doświadczenia.
Pozdrawiam
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Anomad
Posty: 30
Rejestracja: 2011-07-08, 08:53
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Post autor: Anomad »

Kolego scifo, powiedz jak sprawuje Ci się ta antena FM. Zamierzam coś takiego wsadzić do swojego Carnivala i nie wiem czy ta antena jest warta tyle ile sobie za nią życzą?
Mobil: CRE 8900 + Thunderpole Orbitor HD Centre Load + Uniden ESP-12 + Densei EC-2012 tuning
scifo
Posty: 40
Rejestracja: 2012-11-05, 20:22
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: scifo »

Przeco napisałem jak się (nie)sprawuje i nawet jak powinna wyglądać.
Harry III
Turbo 1000/2000/3000 (black)
Awatar użytkownika
Anomad
Posty: 30
Rejestracja: 2011-07-08, 08:53
Lokalizacja: Podkowa Leśna

Post autor: Anomad »

Wybacz, nie doczytałem zanim napisałem post. Mea Culpa.

Mam w terenówce aktywną antena za 25 zł i jestem zadowolony. Dziwi mnie trochę tak kiepski odbiór w tak drogiej antenie.
Mobil: CRE 8900 + Thunderpole Orbitor HD Centre Load + Uniden ESP-12 + Densei EC-2012 tuning
ODPOWIEDZ

Wróć do „Citroen”