galaxy MK II dyskretny montaż

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
1912michal
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-23, 16:02
Lokalizacja: Poznań

galaxy MK II dyskretny montaż

Post autor: 1912michal »

Witam wszystkich to mój pierwszy temat i zarazem wpis na forum :mrgreen:
Założenia montażu kompletu odbiorczo - nadawczego:
1. CB ma być pod ręką, a wyświetlacz czytelny bez gimnastyki. (bezpieczeństwo !)
2. Ma być tak umiejscowione by nie rzucało się w oczy.
3. Antena w otworze dachu w centralnym punkcie (obecnie president indiana i inne dv).
4. Brak kabli na wierzchu.
5. Podsufitka bez demontażu.
6. Obróbka plastyczna (cięcie itp) wnętrza samochodu zminimalizowana.
Tak to wyszło wizualnie :oops: :

Obrazek

Obrazek

Technicznie zabieg był prosty. Zacznę od otworu w dachu. Wypięcie oświetlenia pasażerów środkowego rzędu foteli, które jest w centralnym punkcie dachu, dalej brutalna czynność wiercenia. Zdjęcie uszczelek tylko od góry i na słupku z zawiasami tylnych drzwi, sztywny drut przeciągnął kabel antenowy od strony drzwi do otworu po oświetleniu do główki anteny :-P Dalej wiadomo kabel (ok 4 m) upchnięty gdzie się da pod tapicerkę i plastiki oraz dywaniki i ostatecznie doprowadzony do tunelu.
Radio zamontowane na oryginalnym uchwycie, gdybym nie chciał mieć radia zamaskowanego wystarczyło uchwyt przykręcić śrubami mocującymi tunel (rozstaw pasuje idealnie pod fasolki w fabrycznym uchwycie ja zrobiłem zabieg, że radio jest cofnięte i można je przykryć oryginalną pokrywą popielniczki.
Taki montaż z cofnięciem radia i bez cofnięcia wymagał jedynie wycięcia jednej ze ścianek grodziowych pokrywy tunelu, a to widać jedynie po zdjęci pokrywy. Przy P. Harry III i jemu podobnych szerokością po tym zabiegu popielniczkę idzie jeszcze zamontować w zatrzaskach. Szersze radia wymagają radykalniejszych cięć i montaż wypadnie trochę bardziej skomplikowany jest to jednak do wykonania. ( pokrywę zapasową do sprzedaży autka można kupić na aledrogo za około 20 do 40 zł). Radio podpięte pod oryginalne gniazdo samochodowej zapalniczki na wtyku (wszystko ukryte w tunelu) . Miejsca za radiem mam jeszcze sporo. Gruszka lata luzem bez mocowania :-P.
Minus tego sposobu nie mam popielniczki :mrgreen:
Postaram się jeszcze pokazać na fotkach jak to wygląda od kuchni po zdjęciu pokrywy tunelu jeśli będzie zainteresowanie :sluch:
bobik

Post autor: bobik »

Swietna instalacja. Brak popielniczki to znikomy minus. jesli nie palisz strsta zadna, jesli jednak.... rzucisz;) Skarbonke na drobniaki gdzie indziej mozna ulokowac takze slusznosc montazu jest uzasadniona wieksza idea! Bardzo fajnie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Super montaż - mój ideał - w zaparkowanym aucie nie widać że jest radio. Żałuję że w moim aucie nie ma takich schowków. Gratulacje!
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Bardzo fajny montaż. Kartki.
Komfort i ergonomia to podstawa, walory estetyczne też ważne - tu wszystko jest.
bobik pisze:jesli jednak.... rzucisz;)
E tam... Ja zawsze palę na postoju. I w aucie nie śmierdzi, i bezpieczniej
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

Super instalacja :->
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Bardzo ładnie, czysto i prosto
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Montaż miód malina :bravo:
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Alczan
Posty: 87
Rejestracja: 2012-06-17, 08:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Alczan »

bardzo mi się to podoba :evill:
Mobil: Scooper MKY-550e + Densei EC 2002 + Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

gratki. instalacja schludna. gorzej gdyby gabaryty radia były większe ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
1912michal
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-23, 16:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: 1912michal »

Dzięki koledzy cieszę się, że się podoba :hopla:
cassiopeia pisze:gratki. instalacja schludna. gorzej gdyby gabaryty radia były większe ;-)
Prawda, że to radyjko wpisuje się w otwór po popielniczce jeszcze z zapasem miejsca na szerokość, wysokość i długość. Szersze CB jest szansa umieszczenia w tym miejscu, ale już maskowanie oryginalną pokrywką popielniczki jest raczej niewykonalne. Gdybym miał większe CB też bym je tam umieścił, najzwyczajniej w świecie wyciąłbym w przykrywce tunelu odpowiednie miejsce radio :mrgreen: Maskowanie na postoju ręczniczkiem lub czymś podobnym może mniej estetycznie, ale skutecznie.
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Super,super ;-) podoba mi się :-)
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Pełna profeska :-) bardzo ładna instalacja. Aż miło popatrzeć :-D jeszcze tylko WA27 brakuje :-P
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Olo.

Post autor: Olo. »

Gratulacje.
Awatar użytkownika
1912michal
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-23, 16:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: 1912michal »

:hopla:
Ferbus pisze: jeszcze tylko WA27 brakuje :-P
Myślałem o niej, ale Indiana i tak zbiera mi odległe komunikaty nadawanie również wypada dobrze (około 15 km jest czytelnie dalsze też docierają).
Bat 2 metrowy na tym samochodzie :mrgreen: Galaxy jest wysoki Indiana już wygląda imponująco :evi:.
Zamiennie instaluję SIRIO T3 27 jak ją przetestuję dłużej z Harrym to się podzielę wrażeniami. Obecnie zdecydowanie wygrywa Indiana która w czasie jazdy gra względnie przyjemnym świstem , a Sirio gwiżdże niemiłosiernie i to już przy niskich prędkościach 60-70 km/h :-/ .
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

T3-27 możesz "poprawić" by była cichsza - na forum niedawno jeden z kolegów zamieścił swoją wersję poprawki przy użyciu sznurka i termokurcza. T3-27 jest wygodna na miasto, warto mieć ją w zapasie.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”