Mój pomysł na CB w Focus MK3

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

orzechinio
Posty: 6
Rejestracja: 2011-10-03, 19:54
Lokalizacja: Prabuty

Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: orzechinio »

W dwóch poprzednich autach CB siedziało wciśnięte między konsolą centralną a siedzeniami. Tym razem zdecydowałem się na coś bardziej ambitnego:

Jak wiadomo w Focusie 3 generacji trudno o dobre miejsce na radio:
W schowku po lewej stronie od kierowcy się nie mieści, bo schowek za wąski
Po prawej stronie konsoli centralnej - za daleko i nie byłoby widać radia
Kieszeni oraz popielniczki brak - nie ma gdzie zabudować.

Wybór padł po lewej stronie konsoli centralnej z uwagi na kilka zalet:
- widać wyświetlacz oraz bez problemu można bawić się pokrętłami - wszystko w zasięgu ręki
- odkryty głośnik - brak potrzeby dokładania zewnętrznego
- idealne miejsce na gruchę - jak na zdjęciu

Parę słów o montażu:
Yosan 120 przyczepiony na rzepy 3M - super się trzyma
Zasilanie wzięte z kostki montażowej zestawu głośnomówiącego - podpięte tak, że zasilanie jest po zapłonie - super przydatna rzecz. Odpalam auto i Cb razem z nim.

Kabel anteny pociągnięty pod plastikami progiem po prawej stronie do bagażnika zakończony beczką. Mam 2 anteny: Sirio ML145 i Pirata. Coś czuję, że Sirio długo poleży w garażu bo Pirat jest niezwykle wygodny. Auto z anteną na dachu mieści się do garażu i wszystkich parkingów w galeriach handlowych także antena praktycznie bezobsługowa.

Sprawdzałem zasięg mobil-mobil na 1. Sirio na 2. Pirat. Wyszło 8km na swobodną rozmowę - powyżej już zaczęło ucinać.

Czekam na propozycje upgrade'u. Może jakaś antena w dziurkę? Tyle że musi być krótka ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: SP9 »

taki sobie antymisiek .... radyjko przyzwoite
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Re: Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: Howling Mad »

No dobre i to, zwłaszcza ze w mk3 bez tego można dostać klaustrofobii ;)
215m.n.p.m.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: Speed »

Nie przeszkadza radio? Nogą nie wadzisz?
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: Ferbus »

Pirat do dobra antenka, niedoceniana... Można by nawet Pirata dać w dziurkę, nie ma do tego żadnych przeciwwskazań - na forum opisywałem co i jak... Jak nie chce Ci się bawić to t3-27, albo coś krótkiego górnocewkowego.
Montaż spoko, nic specjalnego, ale przynajmniej kable się nie walają pod nogami.
Pzdr.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
orzechinio
Posty: 6
Rejestracja: 2011-10-03, 19:54
Lokalizacja: Prabuty

Re: Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: orzechinio »

Speed pisze:Nie przeszkadza radio? Nogą nie wadzisz?
Fakt, nogą dotykam. Ale zamysł był taki, żeby zamontował w taki sposób, aby można było przesuwać fotel w pełnym zakresie.
Ferbus pisze:Montaż spoko, nic specjalnego, ale przynajmniej kable się nie walają pod nogami.
Taki był zamysł. Miało być schludnie i przede wszystkim wygodnie, stąd np. wybór anteny, podłączenie radia po zapłonie i montaż tak, aby było w zasięgu ręki.

Z anten górnocewkowych lepszy Solarcon Prowler 202, Wilson FGT-2 czy Firestik FS2?
Czy ktoś kto montował antenę w dziurce po FM poradził sobie potem z anteną radiową? Jak potem z odbiorem fal radiowych FM?
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: Ferbus »

Najpopularniejszy na forum jest chyba Solarcon.
Osobiście miałem Wilson`a FGT-4 (125cm) i pracował baaaardzo dobrze :-)
Wszystkie 3 anteny będą pracowały porównywalnie... 5cm różnicy, nie da się odczuć na ucho.
Co do splitera fm, to odbiór dostaje po tyłku... Nie ma co się okłamywać.
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: Slawo13 »

Z anten górnocewkowych lepszy Solarcon Prowler 202, Wilson FGT-2 czy Firestik FS2?

Wymienione anteny będą pracować podobnie ,jeżeli chodzi o różnice to strojenie, w solarconie trzeba
ciąć cewkę pozostałe anteny posiadają stroiki .
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
rokefeler27
Posty: 945
Rejestracja: 2013-08-11, 21:07
Znak/ranga: 161CBF152
Lokalizacja: JO90LE

Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: rokefeler27 »

orzechinio pisze:Czy ktoś kto montował antenę w dziurce po FM poradził sobie potem z anteną radiową? Jak potem z odbiorem fal radiowych FM?
Ja mam antenę FM zamontowaną w bagażniku przy szybie ( w astrze F i H ) tak to wygląda http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=147&t=24174" onclick="window.open(this.href);return false; ,na działanie nie narzekam,chodź czasem zgubi słabszą fale.Do astry H spliter nie pasuje ,a nie mam czasu na przerabianie końcówek.
Można też kupić jakąś antenę wewnętrzną http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... t-1-4-0907" onclick="window.open(this.href);return false;
CRE 8900 Konektor+ Konektor Mini 40/SG CB 1000/T 5000 + Maas KM 510 + nokia sp3
Było: Taylor III, Realistic Trc 474, Harry III i V2,Legend III,Anyton Smart,Walker,SS 3900N, Sunker Elite Three,Johnny II, ML-145,Solarcon A-108,Omega 27, AS 100, Turbo 3000 ktoś pożyczył i nie oddał
Awatar użytkownika
ejko
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-24, 14:36
Znak/ranga: skorpion
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Mój pomysł na CB w Focus MK3

Post autor: ejko »

Montaż przyzwoity, zwłaszcza w samochodzie z najbliższych lat. Rzadko który model ma miejsce gdzie można wrzucić sobie radyjko. Miałem wcześniej Lafayette Venus. Niby radio takie dla takich aut gdzie można wszystko schować. Tylko coś za coś. Tam był np squelsh skokowy a nie potencjometr. Co powodowało albo ciąłem dużo albo dużo szumów było. Nie było nic pośredniego.

Co do antenki to w zależności co kto lubi. Ja taką krótką na miasto potrzebuje by swojej np. nie składać non stop. Lepiej wjechać i już.

Tak radio też miałem montowane. Brakuje tego miejsca gdzie widać wyświetlacz. Jak człowiek nauczy się idealnie tego radia to git. Ale przejście czy dostosowanie ustawień podczas jazdy to wyższa szkoła jazdy.

Ważne że nie lata po samochodzie to radyjko.
Skoda Octavia II: Lafayette Zeus, Sirio Turbo 1000, Legend 4-tech, mikrofon FD 2060
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ford”