Mazda 626gf

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Wiciu 1982

Mazda 626gf

Post autor: Wiciu 1982 »

Mazda 626GF nie grzeszy ilością miejsca szczególnie jeśli chodzi o duże radia dlatego też chciał bym się pochwalić moim montażem

Antena WA27 na uchwycie na klapie bagażnika, motylek zamieniony na śrubkę niekradkę, regulacja kąta anteny na uchwycie skontrowana nakrętką wszystko po to by lepkie ręce miały więcej roboty :) Kabel antenowy schowany w listwach przypodłogowych.

Głośnik zewnętrzny oraz wzmacniacz wciśnięty w schowek w tunelu przekładni zmiany biegów. Wszystko przykręcone na stałe.

Radio plus mikrofon przytwierdzone z boku , od strony pasażera. Aby radiem nie trząsało między radio a tunel zostały wciśnięte kawałki gumowego węża usztywniające i amortyzujące wstrząsy

Wzmacniasz podłączony bezpośrednio pod akumulator do radia natomiast wyprowadziłem od akumulatora dodatkowe gniazdo zapalniczki tak aby w każdej chwili z łatwością wymontować radio.

Wszystko pokazane tutaj: http://www.fotosik.pl/u/wiciu19/album/1725619/1#1725619" onclick="window.open(this.href);return false;

zdjęcia są może słabe jak trafi mi się lepszy aparat wrzucę coś lepszego :)
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Mazda 626gf

Post autor: kubaopp »

ładnie ładnie i grzałka jest nawet ;-) :bravo: :bravo: :bravo:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Mazda 626gf

Post autor: Piotrek-Bytom »

No fajnie fajnie ;-) mam kilka pytań:
Jakiej długości zastosowałeś kabel połączeniowy do wzmacniacza?
Jak spisuje Ci się przedwzmacniacz? mam osobiście wersję 203 P niebieską i spisuje się rewelacynie :-) o samym wzmacniaczy nie wspominając :-) znacznie na PLUS ;-)
Dałeś na kabel dodatkowy bezpiecznik do ''farelki'' ? co prawda jest już zamontowany w samym wzmaku bezpiecznik, ale nie zaszkodzi też dać dodatkowego :-)
Wiciu 1982

Mazda 626gf

Post autor: Wiciu 1982 »

przed wzmacniacz podbija odbiór i nadawanie czasem pomaga :) nie mam porównania z innym jednak odbiorcy mówią że ze zestawu słychać mnie bardzo dobrze i czysto kable pociągnąłem około 250cm dość grubego w porównaniu do oryginału plusy podłączone do akumulatora i pozakładane dodatkowe bezpieczniki na wzmacniaczu 10a na radiu 5a minusy podłączone do masy czyli do kasty :)
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Mazda 626gf

Post autor: Piotrek-Bytom »

Wiciu 1982, Miałem na myśli kabel koncentryczny połączeniowy :) wzmacniacz ->> RTX - ANT ->> Transceiver CB.
Wiciu 1982

Mazda 626gf

Post autor: Wiciu 1982 »

aaa:) około 60cm
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Re: Mazda 626gf

Post autor: Piotrek-Bytom »

Wiciu 1982 pisze:aaa:) około 60cm
A pali Ci skale przy nadawaniu do końca na każdym kanale? tzn: na całej 40-stce.Ja mam ok: 30 cm kabla połączeniowego, bo wcześniej miałem ok 50 cm fidra i nie paliło mi skali do końca od ok 35 do 40-stego czy też od 10-18-nastego - jakoś tak :-> skróciłem przewód do 30 cm i problem ustał ;-) btw. wcześniejszy kabel (50cm) był dobrze zalutowany z wtykami ANT - nie było zwarcia.Wydaje mi się że kabel bym nie dopasowany lekko :-/ na 30cm przewodu tego nie mam już.
Wiciu 1982

Mazda 626gf

Post autor: Wiciu 1982 »

no nie pali :) a co myślisz że to ma wpływ na nadawanie ??
Wiciu 1982

Mazda 626gf

Post autor: Wiciu 1982 »

jak co mam krótszy jak sięgnie to jutro sprawdzę :)
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Mazda 626gf

Post autor: Piotrek-Bytom »

Wiciu 1982, No jak Ci nie pali to nie dobrze...Spróbuj z krótszym kablem połączeniowym z 30cm.Antene stroiłeś do miejsca montażu? jaki SWR wyszedł? już kilka razy się spotkałem z tym, że kable połączeniowe do wzmacniaczy muszą być odpowiedniej długości, bo potem takie jaja się robią.
Czy to mam wpływ na nadawanie to nie wiem, ale jak się skala do końca nie zapala to nie ciekawie się robi :-/ jakieś niedopasowanie jest..Tak samo się robi zauważyłem jak jest coś nie tak z anteną, ale to wykluczyłem bo na samej antenie bez wzmaka było ok, czyli wina po kablu leżała cały czas :-/
Wiciu 1982

Mazda 626gf

Post autor: Wiciu 1982 »

swr na antenie 1,0 tak więc sprawdzę :) choć nie piszczę nie chwaszczę leci czysto
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Mazda 626gf

Post autor: Piotrek-Bytom »

Wiciu 1982, Czyli antena odpada ;-) sprawdz ten krótszy kabel tylko ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazda”