Pytanie o nowa mazde 6

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Istreed
Posty: 80
Rejestracja: 2013-11-28, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Odp: Pytanie o nowa mazde 6

Post autor: Istreed »

Zdejmij, to mało roboty.
Z tym że musisz też doły zdjąć.
No i dokładnie zobaczysz jak kurtyna idzie.

Jesteś pewien że gra warta świeczki z tym wierceniem ?
To mobil a nie baza...

Tylko się nie zdziw bo ta podsufitka cienka jest i nie ma nad nią jakoś szczególnie dużo miejsca.
CRE8900 + Dominator 2500 + Tank Whip
H III + SS1200
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Pytanie o nowa mazde 6

Post autor: BigMonster »

Najwazniejsze info dla mnie to ze sie da bez jakichs specjalnych akrobacji za co dziekuje.
A co do tego czy warto. Dla jednego nia a dla drugiego tak. Ja po dziurce w poprzednim mobilu juz inaczej nie chce. Po prostu za bardzo mi pasuje solidny montaz bez placzacych sie kabli. Ostatnio tez mialem male wybrzuszenie na srodku podsufitki ale to jest z dala od czyjejmolwiek glowy wiec nie przeszkadza :)

Najbardziej sie zastanawiam nad tym przednim slupkiem...
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
Istreed
Posty: 80
Rejestracja: 2013-11-28, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Odp: Pytanie o nowa mazde 6

Post autor: Istreed »

Jak by co to tylny i w progu po prawej jest bardzo fajnie.

Ja mam w miejsce fabrycznej anteny i nie wiem jaki będziesz miał przyrost o te 0.5 m w przód.
CRE8900 + Dominator 2500 + Tank Whip
H III + SS1200
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Pytanie o nowa mazde 6

Post autor: BigMonster »

Mi w dziurce najbardziej pasuje wygoda, a na srodku i lepiej to wyglada i lepiej mi bedzie polozyc moja ss1200. No i radio fm bedzie normalnie dzialac. Jak rozbiore to podejme ostateczna decyzje.

Jak juz mowilem to najwazniejsze ze nie trzeba nic specjalnego kombinowac z jakims klejem czy dziwnymi zatrzaskami.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
Istreed
Posty: 80
Rejestracja: 2013-11-28, 22:09
Lokalizacja: Katowice

Re: Odp: Pytanie o nowa mazde 6

Post autor: Istreed »

BigMonster pisze:Mi w dziurce najbardziej pasuje wygoda, a na srodku i lepiej to wyglada i lepiej mi bedzie polozyc moja ss1200. No i radio fm bedzie normalnie dzialac. Jak rozbiore to podejme ostateczna decyzje.

Jak juz mowilem to najwazniejsze ze nie trzeba nic specjalnego kombinowac z jakims klejem czy dziwnymi zatrzaskami.
Nie, są zwykłe spinki i takie z metalu klipsy.
Tylko kolejność zachowaj, nie szarp itd :P
CRE8900 + Dominator 2500 + Tank Whip
H III + SS1200
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Pytanie o nowa mazde 6

Post autor: BigMonster »

Jak by ktos kiedys czytal watek to powiem jak teraz jest. Mazda 6 rok 2006 (maly blad w pierwszym poscie), 2.0 bezyna, kombi 100tys km.

Radio JFK II poki co pod zapalniczke. Antena na magnesie a ostatnio w dziurze, ss1200 na zmiane z sirio t3 27. Bez anteny brak jakichkolwiek zaklucen, z antena slychac delikatny terkot zaplonu w tle przy maksymalnie rozkreconym sq (0s) ale wlaczenie filtra anl calkowicie go usuwa. Poza tym zadnych innych zaklucen czy to z wycieraczek swiatel czy innych wiec mimo opini o Mazdach jako najwiekszych siewnikach trafil mi sie dobry egzemplaz. Na pewno JFK II tez ma tu znaczenie.
Co do rozbiorki to z jednej strony uwielbiam to auto za to jak wszystko jest na zatrzaski i jak wszystkie panele do siebie pasuja, odkrecilem chyba 4 srubki zeby rozebrac cala podsufitke... Z drugiej strony palce spuchniete i kciuki mam gladkie na opuszkach.
Moze komus pomoze moja kolejnosc:
Najpierw usuwamy wszystkie gadzety z sufitu jakie sie da, 3 plastikowe nity z tylu (podwazyc srodek),
raczki u wszystkich pasazerow (plaski srubokret z boku zeby uniesc plastikowy slupek rozpierajacy zatrzask).
Oslony od slonca (po jednej srubce i wciskanie zatrzaskow plaskim srubokretem zeby wyszly).
Wszystkie lampki wychodza po podwazeniu palcami i odpieciu wtyczki.
Spokojnie mozna wyjac cala podsufitke rozbierajac slupki tylko z jednej strony.
Przedni slupek, wpychamy palce az odskoczy na centymetr a potem lekko do gory.
Srodkowy slupek. Palcami odrywamy oslone suwaka pasow na tyle zeby sie dostac do nakretki, odkrecamy, podwazamy caly panel slupka.
Tylny slupek/panel odskakuje pociagniety rekami.
Jeszcze tylko odpiac wtyczke z tylu i wezyk z tylu i przodu i mozna wyciagac.
Podsufitka ma na prawde maly margines pod uszczelkami i slupkami wiec latwo ja teraz wyciagnac tylem.

W calej operacji nie ma nic skomplikowanego ani trudnego, robilem to pierwszy raz w tej marce i nic nie peklo, nie zgubilo sie i wszystko pasuje jak bylo. Odrobina cierpliwosci i ostroznosci do zrobienia.
Konsola jest banalna do rozebrania, polecam poszukac na yt "mazda center consol". Jeszcze tylko musze znalezc przelot z kabiny do akumulatora i bedzie cacy :)
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
tery
Posty: 217
Rejestracja: 2010-11-08, 22:38
Lokalizacja: z laptopa

Pytanie o nowa mazde 6

Post autor: tery »

Tak sobie myślę, że gdyby ten post był z 2008 roku to tytuł wątku byłby ok. Od 2008 do 2012 produkowano następną wersję Mazdy 6 a od 2012 na chwilę obecną najnowszą.
Patrz http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewforu ... 4360aa7b5b" onclick="window.open(this.href);return false;
Madzia 6 z 2007 nie jest już nowa ;-)

Wracając do instalacji. BM masz jakieś zdjęcia?
pozdrawiam
tery
President Harry III by Konektor, Farun Omega II, Cobra 25LTD, President Johny II ASC
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Pytanie o nowa mazde 6

Post autor: BigMonster »

Praca praca i nie mialem czasu. Przepraszam i wlasnie wrzucam forki.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazda”