"Instalacja w Nissanie Micra K11"

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Olo.

Post autor: Olo. »

Widziałem też przyklejany uchwyt na majka... Prosty i fajny patent..
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Jeśli masz na myśli taki fluorescencyjny, to spokojnie możesz go sobie odpuścić. Spada pod wpływem ciężaru mikrofonu. Lepiej kupić typowy blaszak, odpowiednio wygiąć i wcisnąć między szpary w kokpicie.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Jak się oryginalną taśmę zmieni na rzep 3M to powinien się trzymać.
U mnie metalowy na takim rzepie spokojnie wytrzymywał ciężkie mikrofony.
Olo.

Post autor: Olo. »

Hasan-Łódź pisze:Jeśli masz na myśli taki fluorescencyjny, to spokojnie możesz go sobie odpuścić. Spada pod wpływem ciężaru mikrofonu. Lepiej kupić typowy blaszak, odpowiednio wygiąć i wcisnąć między szpary w kokpicie.
Osobiście nie testowałem.
Chmarski pisze:Jak się oryginalną taśmę zmieni na rzep 3M to powinien się trzymać.
U mnie metalowy na takim rzepie spokojnie wytrzymywał ciężkie mikrofony.
Dobra taśma dwustronna też da radę. Ja wykorzystałem mocowanie uchwytu na telefon komórkowy i do niego przykręciłem blaszany haczyk na majka...
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Hasan - najlepsze wyjście z możliwych. Ja powoli zaczynam żałować, że sito zrobiłem w Astrze...
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Mam w domu taką do klejenia luster. Nawet się kiedyś zastanawiałem czy nie spróbować. Szczęśliwie rzep zdał egzamin.

Ja nie mam miejsca na to by wcisnąć standardowy metalowy pomiędzy plastiki.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Hasan-Łódź pisze:Jeśli masz na myśli taki fluorescencyjny, to spokojnie możesz go sobie odpuścić. Spada pod wpływem ciężaru mikrofonu.
Jeśli mikrofon jest stosunkowo lekki, to jest szansa, że jednak utrzyma. Warunek: dobrze odtłuścić powierzchnię i odczekać przynajmniej 24 h zanim powiesimy mikrofon, żeby klej dobrze złapał.
Nie testowane z w/w mikrofonem, za to z metalowym krążkiem do mocowania nawigacji. Może tu być kwestia jakości kleju taśmy dwustronnej.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Denseia 2002 raczej nie utrzyma.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

No tak, nie zwróciłem uwagi, że kol. bub zmienił mikrofon :oops: . W pierwszej wersji był oryginał...
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Hasan-Łódź pisze:Lepiej kupić typowy blaszak, odpowiednio wygiąć i wcisnąć między szpary w kokpicie.
Potwierdzam. Mam tak od pół roku i nic nie spada.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
master2991

Post autor: master2991 »

Witam nowy jestem ale mam ten sam problem, mam zamiar zainstalować tti 880 w Nissanie Micrze i mam pytanie jak podpiąć kabel zasilania pod akumulator czyli jak dopchać się to tych przewodów ? Pod zapalniczkę jakoś tak nie za bardzo bo mi czasem to gniazdo potrzebne.
Awatar użytkownika
kj9120
Posty: 392
Rejestracja: 2010-11-30, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 »

poszukaj w ścianie grodziowej jakiegoś przejścia, masz takie czarne gumowe zaślepki, napewno już jakies kable tam idą :-) tylko załóż bezpiecznik zaraz za akumulatorem na przewodzie + :mrgreen:
MAGNUM S-9 + RF Limited CR577 + SIRTEL SANTIAGO 1200 + NOKIA SP-3
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

co jest grane z tymi uszczelkami tylnej szyby w tych micrach ?? mój teść ma i też ma tak przerwaną uszczelkę :?: :?: :?:
ML145 +DNT Strato FM
master2991

Post autor: master2991 »

Nie wiem ja tak już kupiłem ale prawdopodobnie uszczelka jest bardzo naciągnięta a ta łączka czy ten łącznik jest za słaby :)
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Post autor: bub »

co jest grane z tymi uszczelkami tylnej szyby w tych micrach ?? mój teść ma i też ma tak przerwaną uszczelkę :?: :?:
Mam na codzień styczność z kilkoma K11-stkami i w kazdej jest ten problem - na szczęście brzydko to wygląda ale w żadnej nie przecieka woda.
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nissan”