Montaż anteny w Opel Vectra C kombi

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
rsroka
Posty: 124
Rejestracja: 2010-01-20, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Montaż anteny w Opel Vectra C kombi

Post autor: rsroka »

Witam
Od pewnego czasu chodzi mi po głowie myśl wymiany mojej podróbki Floridy na nieco dłuższą antenkę ( ok. 60 cm), pod uwagę brałem dwie antenki heliakalne Pirata na magnes lub Sirio T3 na uchwyt. Samochód na którym ma to być zainstalowane to Opel Vectra C Kombi.
Co do montażu to preferowałbym uchwyt, magnes już był i chciałbym spróbować czegoś nowego a poza tym będzie możliwość podłączenia masy do anteny. Niestety oglądając samochód nie widzę jakiegoś sensownego miejsca montażu uchwytu. Na klapie bagażnika mam spojler i chyba nie da rady wcisną uchwytu na klapę.
Obrazek
Obrazek
Na środku klapy też raczej nie da rady bo brzeg klapy po otwarciu chowa się do środka.
Obrazek
Relingi też są jakieś dziwne, a pyzatym czytałem gdzieś na forum że parametry anteny na relingu są gorsze od tych na uchwytach klapowych i magnesów.
Obrazek
Obrazek
Może wy coś wymyślicie jakiś sensowny sposobu zamontowania uchwytu.
Jak nic nie uda się wymyślić to pozostanie mi montaż na magnesik i antena Pirat.
Montażu anteny w dziurę nie biorę pod uwagę. Myślę że jeszcze nie dorosłem do tego typu montażu. Poza tym auto jest na gwarancji i nie wiem jak by się zapatrywali na to w Oplu.
Opel Vectra C: President Johnny III + Sirio T3-27+ Motorola RSN 4001
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Nic poza dziurą tutaj nie wymyślisz. Zmiana tej anteny na Pirata nie przyniesie jakiejś wielkiej poprawy. Albo zostawić to co jest, albo jeśli w ogóle zmieniać, to na antenę prętową od 1m w górę.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
rsroka
Posty: 124
Rejestracja: 2010-01-20, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rsroka »

Prętowa antenka już była Sirio AS100, chciałem krótszą której nie będę musiał ściągać przy wjeździe do garażu. Długość 62 cm jaką ma Pirat i T3 jest idealna.
Opel Vectra C: President Johnny III + Sirio T3-27+ Motorola RSN 4001
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Zamiast radiówki Sirio Omega lekko pochylona w tył i sobie możesz wjeżdżać.
A jak nie... to zostaw co jest, chyba że to badziew zmień na oryginalną Floridę.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”