Opel Astra II by GuGi

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Pewnie będzie łatwiej. ale starą trzeba wyjąć i zamontować tę kupioną wyciętą. a to już chyba raczej mija się z celem. Bo i jedna i druga będzie wyjęta:)
Jakoś sobie poradzę. dzieki
McLeo
Posty: 13
Rejestracja: 2012-01-01, 16:59
Lokalizacja: Września/Swarzędz/Poznań

Post autor: McLeo »

Jesli chodzi o Astre F (tzw jedynke), to zamiast miejsca po zegarku duzo lepszym miejscem jest miejsce zapalniczki/popielniczki.

Za zegarkiem nie ma duzo miejsca - mniej wiecej polowa dlugosci radia cd.
Zamiast popielniczki jest za to duzo miejsca - kpo5000/intek5500 sie zmiesci. Ja obecnie mam tam u68 zamontowane i zostaje miejsce ;)
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

McLeo pisze:Jesli chodzi o Astre F (tzw jedynke), to zamiast miejsca po zegarku duzo lepszym miejscem jest miejsce zapalniczki/popielniczki.

Za zegarkiem nie ma duzo miejsca - mniej wiecej polowa dlugosci radia cd.
Zamiast popielniczki jest za to duzo miejsca - kpo5000/intek5500 sie zmiesci. Ja obecnie mam tam u68 zamontowane i zostaje miejsce ;)
Zrób fotki i pokaż jak masz. Bo ja bym musiał ciąć całą dolną konsole.
A za zegarem jest sporo miejsca bo ten otwór wypada juz nad rurami od nawiewu.
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

czas i u mnie na odświeżenie tematu ;)
długo chodził mi po głowie ten pomysł, aby przenieść antenę z klapy bagażnika na dach, bo przecież nie jest w pełni wykorzystywana, zasłonięta przez słupki a na dodatek 2m.... a ponad dach wystaje tyle co zwykła ML'ka...
Wyszukałem jakieś ogłoszenie w necie i jest...bagażnik dachowy z nissana, pojechałem przymierzyć, za dużo. . . eh. . . ale dla chcącego nic trudnego, przywiozłem go do domu, piłka do metalu w rękę, pilniki, szlifierka, odpadła garść zbędnych części i wyszło coś takiego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SWR rewelacja, bez ciecia - promiennik wsunięty ma maxa
ch1: 1.3
ch20: 1.1
ch40: 1.3

Osłuchowo jak i nadawczo jest zdecydowanie lepiej, teraz mnie słychać tu i tam, jak by nie było antena powędrowała 60 cm wyżej, a całkowita wysokość pojazdu to 3.60 m :evi: :evi:
Ostatnio zmieniony 2014-04-12, 07:42 przez GuGi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Też kiedyś tak chciałem zamontować antenę ale wątpiłem w oczekiwaną kierunkowość.

Z pewnością odsłuchowo jest teraz lepiej niż przedtem.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

W sumie jako przeciwwaga pracuje bagażnik - minus montażu - trzeba jeździć z bagażnikiem, który szumi. Zastawiałem się nad montażem na jednej takiej nodze od bagażnika anteny ale wtedy nie ma przeciwwagi dla anteny.
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

czy szumi ? nie słyszałem nic przy prędkości 100 km/h... sam byłem ciekawy czy antena będzie dużo lepiej pracować, poprawa jest i to znaczna, zostawiam jak jest. W weekend lecę w trasę do Krakowa to protestuje sprzęt i dam znać :-D
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Możesz wrzucić zdjęcie (zbliżenie) szczegółów montażu do belki :?:
Montaż wart rozważenia. Zawsze to jakaś opcja, gdy się nie chce wiercić dachu.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

DR-DM pisze:Możesz wrzucić zdjęcie (zbliżenie) szczegółów montażu do belki :?:
Montaż wart rozważenia. Zawsze to jakaś opcja, gdy się nie chce wiercić dachu.
pewnie ze tak, wrzuce jutro, a narazie opis:

w belce wywiercona dziura na śrubę 6'stkę, do zamontowania główki został użyty stary uchwyt AV400 bez tej płaskiej części przytwierdzającej do narożnika blachy, ponieważ wykorzystany uchwyt był obrotowy i oprócz śruby były pod nim takie "ząbki" (zabezpieczały obrót) postanowiłem pomiędzy belkę a właśnie te ząbki podłożyć podkładkę wcinającą - wzmocniła ona masę oraz dzięki mocnemu przykręceniu śruby, podkładka wcinając się właśnie te ząbki przytwierdziła porządnie uchwyt uniemożliwiając mu obrót.

nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem ale po zdjęciach widać gdzie dokladnie znajduje się podkładka.
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

DR-DM pisze:Możesz wrzucić zdjęcie (zbliżenie) szczegółów montażu do belki :?:
nie mogę już edytować poprzedniego postu, dodaje obiecane zdjęcia, nic nadzwyczajnego, żadnej filozofii. . .
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-04-12, 07:39 przez GuGi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Dzięki, teraz dokładnie widać :-)
Mam taki bagażnik, ale jednak takiego montażu nie zrobię, bo nie będe miał jak założyć uchwytów na narty :mrgreen:
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

jestem po trasie 400 km z nowym montażem anteny, powiem tak, warto było, odbiór rewelacja, nadawanie również, czuje różnice na +, jak do tej pory mobile jadący z przeciwka wywoływali mnie baaaardzo sporadycznie tak teraz chyba w końcu widać ze mam antenę i zagadują co ja to na tym dachu trzymam :mrgreen:
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

wczoraj byłem świadkiem jak ktoś na mieście podszedł i zrobił zdjęcie mojemu megawattowi na dachu...mam nadzieję ze nie ukaże się gdzieś w necie w dziale... "sprzedam" :mrgreen: :mrgreen:
Olo.

Post autor: Olo. »

Trze było go zapytać "za ile wystawi"? :mrgreen:
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

GuGi pisze:ktoś na mieście podszedł i zrobił zdjęcie mojemu megawattowi na dachu
hehehe, mnie ostatnio koleś jadący za mną robił zdjęcia :lol: ja na dachu miałem thundersticka :shrek:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”