Opel Zafira B 1.9CDTI (Panorama) by Maroks123

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Scenariusz już masz :merygreen:
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Maroks123
Posty: 166
Rejestracja: 2012-05-22, 14:42
Lokalizacja: Jędrzejów/ KO00DP

Post autor: Maroks123 »

Taa, 1% z tego filmu przekażę na rzecz CBF :mrgreen:
A resztę wydam na bebechy u Hasana :-D
W planach jest zewnętrzny głośnik, chociaż ten w Cobrze też daje radę. Myślałem nad Nokią HFS-12 albo Unidenem ESP-12. Ostatnio była też na giełdzie forumowej fajna sztuka Motoroli RSN 4001A ale szybko zeszła za małe pieniądze.
Cobra 29 NW LTD, Sirtel Santiago 1200

If you think that life is easy to be wrong...
73 !
AdamB

Re: Opel Zafira B 1.9CDTI (Panorama) by Maroks123

Post autor: AdamB »

Maroks123 pisze:Witajcie,
Chciałbym Wam przedstawić mój montaż cb-radia w aucie Opel Zafira B z silnikiem diesla 1.9CDTI z panoramą.

Było ciężko wymyślić w jaki sposób zamontować antenę w tym autku z panoramą przez co narobiłem dużo zamieszania na forum pod wcześniejszym nickiem Colsman123 za co przepraszam.
I te obecne posty, czyta się całkiem inaczej. Teraz Kolega jest zdecydowany oraz działa pewnie i bez zbędnych pytań.
Montaż anteny ładny, mało inwazyjny i aż chce się zapytać ... "a czy nikt nie wspominał, że na relingu będzie dobrze"?
No gdzie, na takim aucie, dokonywać profanacji lakieru jakimiś uchwytami typu "SyF"??!!??!!

Miejsce, na radio, bardzo fajne i wygodne. Widziałem gdzieś takie czarne pianki (trochę jak gąbka, ale deczko sztywniejsze i łatwe do obróbki), z których można by wykonać ładne i trwałe usztywnienie/zabudowanie radia w tej komorze.

Ładne wykonanie montażu anteny i ciekawe miejsce na radio ... tylko gratulować decyzji i wykonania.
Do usłyszenia.

Adam
Awatar użytkownika
Maroks123
Posty: 166
Rejestracja: 2012-05-22, 14:42
Lokalizacja: Jędrzejów/ KO00DP

Post autor: Maroks123 »

Dzięki, widziałem też gdzieś taki pianki, może i mam je gdzieś w garażu. W każdym bądź razie poszukam, dzięki za sugestie.
Cobra 29 NW LTD, Sirtel Santiago 1200

If you think that life is easy to be wrong...
73 !
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Montaż anteny do mnie nie przemawia, jak to mówią "w oczach się rozpada". Czy na śruby nie działa zbyt duża siła, która je gnie na boki i z czasem się całość poluzuje? Jakiej twardości śruby zastosowałeś?
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
AdamB

Post autor: AdamB »

k0nr4d pisze:Czy na śruby nie działa zbyt duża siła, która je gnie na boki i z czasem się całość poluzuje?
Z tym się zgodzę. Choć montaż wygląda ładnie, to ... "przelotówka", przez połówki uchwytu i reling, by się przydała. Z czasem, nawet najlepsze uchwyty, które są zamontowane "na ścisk", jednak się naddają i oby to nie było w czasie jazdy. Wiem, że nie będzie to chętnie przyjęte przez autora tematu, ale choć jeden otworek, przez reling, by się przydał. Wystarczy otworek pod M5 i śruba z A2 (taka na "imbusa"), ale nawet jeżeli uchwyt puści, to śruba przytrzyma całość.

Adam
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

k0nr4d pisze:Jakiej twardości śruby zastosowałeś?
Konrad skąd do głowy przychodzą ci takie pytania :?: myśliciel z ciebie :mrgreen:
Dał chłopak radę a jak pokrzywią się śruby to sobie je wymieni np. na nierdzewne.
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Takie zboczenie przeniesione z tematyki śrub do przykręcania kół do dystansów itd :-P Niby tutaj sił ścinających nie ma, ale jednak antena swoje waży i bujaniem z czasem pewnie odkształci śruby :-)
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Alczan
Posty: 87
Rejestracja: 2012-06-17, 08:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Alczan »

porządny sprzęt oraz montaż ;-)
Mobil: Scooper MKY-550e + Densei EC 2002 + Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
kajdan
Posty: 558
Rejestracja: 2011-10-23, 10:13
Znak/ranga: 161CBF122

Post autor: kajdan »

Ostatnio była też na giełdzie forumowej fajna sztuka Motoroli RSN 4001A ale szybko zeszła za małe pieniądze.
Nie powiem. Chodzi ładnie :-) [/quote]
161CBF122
Awatar użytkownika
Maroks123
Posty: 166
Rejestracja: 2012-05-22, 14:42
Lokalizacja: Jędrzejów/ KO00DP

Post autor: Maroks123 »

k0nr4d pisze:Montaż anteny do mnie nie przemawia, jak to mówią "w oczach się rozpada". Czy na śruby nie działa zbyt duża siła, która je gnie na boki i z czasem się całość poluzuje? Jakiej twardości śruby zastosowałeś?
No i zepsułeś mi humor :-(
Jak się poluzuje to dokręcę, chociaż wątpię trzyma się to jak skała, ale przetestujemy w praktyce.
Na drugie pytanie ci nie odpowiem ale śruby są solidne.
Z drugiej strony uchwytu, wkręciłem śrubkę aby uchwyt w razie czego nie przesuwał się po całym relingu.
Nawet jakbym chciał wywiercić to nie mam jak, ponieważ reling znajduje się przy samej karoserii i główka od wiertarki tam nie podejdzie, albo podejdzie i popsuje karoserię albo dach.
Uchwyt jak i śrubki są ze stali nierdzewnej.
Powiem wam że jest to dosyć solidny uchwyt jak i śruby i nie powinno być takich problemów.
Cobra 29 NW LTD, Sirtel Santiago 1200

If you think that life is easy to be wrong...
73 !
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Maroks123 pisze:Nawet jakbym chciał wywiercić to nie mam jak, ponieważ reling znajduje się przy samej karoserii i główka od wiertarki tam nie podejdzie, albo podejdzie i popsuje karoserię albo dach.
a dłuższych wierteł nie ma?
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Maroks123
Posty: 166
Rejestracja: 2012-05-22, 14:42
Lokalizacja: Jędrzejów/ KO00DP

Post autor: Maroks123 »

katapultion pisze:
Maroks123 pisze:Nawet jakbym chciał wywiercić to nie mam jak, ponieważ reling znajduje się przy samej karoserii i główka od wiertarki tam nie podejdzie, albo podejdzie i popsuje karoserię albo dach.
a dłuższych wierteł nie ma?
A jesteś pewny że się poluzuje ? Mówię że zobaczę w praktyce, czy jak pojeżdżę trochę to czy się poluzują te śruby, jak tak to coś się wymyśli, ale wątpię.
Cobra 29 NW LTD, Sirtel Santiago 1200

If you think that life is easy to be wrong...
73 !
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Ja jestem pewien, że po jakimś czasie się poluzuje przy tak ciężkiej antenie.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Maroks123
Posty: 166
Rejestracja: 2012-05-22, 14:42
Lokalizacja: Jędrzejów/ KO00DP

Post autor: Maroks123 »

Konrad, zobaczymy, zobaczymy. Jest szklany dach to co jakiś czas będę zerkał czy jeszcze jest antena na dachu :-D . Ale ogólnie jestem zadowolony, fajnie to wyszło. Chyba lepsze już to niż montaż w połowie klapy ?
Cobra 29 NW LTD, Sirtel Santiago 1200

If you think that life is easy to be wrong...
73 !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”