Corsa C - Bartek048

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Corsa C - Bartek048

Post autor: Bartek048 »

Kilka zmian, w międzyczasie była
- New Delta 27, bardzo fajna antena, jednak dla mnie ciut za długa do codziennej jazdy. Jeździło mi się z nią lepiej niż z WA-27, nie gwizdała mimo że to helikal. Polecam szczerze.
- ML 145, w porównaniu do Delty porażka, do tego miękki promiennik no i sprężyna, WA-27 w porownaniu z nią to mało się gibała. Nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii na jej temat. Nie polecam.
- Super Carbonium 27, czarny promiennik, stosunkowo sztywny, fajniejsza antena od ML145. Ja jednak anten 1.5m nie uznaję, albo coś do metra albo 2m.
- Virginia, bardzo dobra dyskretna antena, gdybym nie miał dziury w dachu to na pewno bym sobie zostawił, do podstawowej komunikacji na drodze wystarczy.
- Konektor MINI 40 - najkrótsza antena na PL, działa jak Virginia wg mnie, nie rzuca się w oczy, jak ktoś nie przygląda się szczególnie to nie zauważy że na aucie mam 2 anteny, długością porownywalna do anten od radia samochodowego. Polecam, mam w dwóch mobilach w domu.

Opisuje tu anteny które miałem przez dłuższy czas, każda po około 1000km, w międzyczasie była jeszcze T5000 i MW4000 ale zbyt krótko żeby coś o nich napisać. Teraz planuję zrobić sobie hybryde T5000 z promiennikiem od MW4000, żeby mieć pochylanie i miękki promiennik co by nie uszkodzić dachu.

Z nowości to w dachu główka PL Sirio i zamiast CRT Mike'a wpadł Uniden 68 tuning Konektor plus Densei 2002 Konektor. Głośnik zewnętrzny pochodzi od mojego pierwszego zestawu CB i jest to Lafayette SP-118, zamontowany pod podłokietnikiem. Ubot jeździ z ciągle włączonym Hi-Cutem i w takiej opcji SP-118 brzmi lepiej niż Nokia SP3. SQ max, Hi-Cut on i regulacja jedynie RFG, nawet RFG na 12 nie ucina zbyt zasięgu, jest cisza i wpadają jedynie mocne komunikaty. Często mam też RFG max i jak nie ma pasażerów to mi ten delikatny szum nie przeszkadza, lepszego radia do tej pory nie miałem, poluje na drugie takie do drugiego mobila, aczkolwiek musi być ono dłubnięte, RFG działa bardzo płynnie i do tego Hi-Cut, bajka. Mój egzemplarz ma jeszcze folię na ekranie i z Denseiem wyszedł mnie około 280zł. W tej cenie Herberta w dobrym stanie wizualnym ciężko dostać, nie mówiąc o majku ze wzmocnieniem także myślę że ciężko o coś lepszego w takim budżecie. No i nigdy więcej ASC, radio z dobrym, płynnym RFG w zupełności wystarcza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i tutaj widać montaż głośnika zewnętrznego. NIe widać go i bardzo dobrze słychać.
Obrazek
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Corsa C - Bartek048

Post autor: Bartek048 »

Obrazek

Nowosci, zaczynam sie do niego przekonywac choc wydawal mi sie gluchy. Mialem dylemat jednak toUniden trafi na gielde :-)
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Corsa C - Bartek048

Post autor: poweredge »

Ooo To ten słynny Herbert :-)

Jak nie potrzebujesz używać ANL to nie będzie taki głuchy . Filtry w Herbercie potrafią sporo wyciąć . Pobaw się na postoju to zobaczysz
....
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Corsa C - Bartek048

Post autor: Bartek048 »

Na ANL mam terkot także trzeba używać, NB znowu zauważyłem że wycina mi siejące samochody obok i skutery także też włączony. Jeszcze HiCuta muszę poprawić bo wyszło że tam 0/5 siedzi. Przypasował mi, chyba poszukam drugiego do drugiego mobilka :-D
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Corsa C - Bartek048

Post autor: poweredge »

No domyślam się sam miałem Opla . Jak będziesz stał na wyłączonym silniku to sobie zobacz . Ogólnie dla mnie najfajniejsze radio na 19 kanał . Miałem dwa i żałuje że obecnie nie mam gdzie go upchać
....
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Corsa C - Bartek048

Post autor: Bartek048 »

To prawda, jest duże. Ja mam w Corsie dużą wnękę tam gdzie Ubot siedział i wchodzi, mimo że cm szersze od U68. W Corolli upchać takiego będzie problem ale musi się udać bo naprawdę zaczynam go lubić :D
A słynny egzemplarz na forum, to fakt :D Trzeba przyznać że wizualnie jest perfekt, naprawdę szybka wyświetlacza jak nowa.
Ogólnie to przy Ubocie myślałem że już znalazłem to czego szukałem, jednak ciągle czytalem o tym wspaniałym najlepszym do mobila Herbercie, mnóstwo pochwał w jego stronę także jak ogłoszenie wpadło, zobaczyłem jaki stan, cena no i szybka decyzja. Lipa wyszła tylko z tym HiCutem ale i tak miał lecieć na przegląd i zgranie modulacji z Denseiem to się zrobi przy okazji HiCuta.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Corsa C - Bartek048

Post autor: Olo.. »

Bo ubot nawet nie leżał przy herbercie....
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Corsa C - Bartek048

Post autor: electronic334 »

Cieszę się,że wszystko hula :-) nie miałem okazji go ani razu użyć.A czyściłem ta obudowę dniami i nocami :evill: .Szybka wyświetlacza jak nowa bo też pięknie wyczyszczona(ostrożnie displexem) i jak salon 8-) a wcale taka nie była :-). Każden jeden przycisk odtłuszczony :-) szczoteczką do zębów :-)

oby służył :evill: miałem już wersję 6 pin też byłem wniebowzięty jak terkotu nie było..ale ta gałgologia mnie wykańczała :-)
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Corsa C - Bartek048

Post autor: Bartek048 »

Na biurku właśnie leży ;) Wg. mnie w Ubocie po modach Konektora fajniej chodzi RFG no i zdecydowanie więcej słyszy. Jakbym nie jeździł po Warszawie dzień w dzień to zmiana byłaby nieodczuwalna bo Ubot poza Warszawą na ciut skręconym samym RFG daje cisze. Po Warszawie znowu Herbert dużo dużo spokojniejszy.

No stan wizualny jest na prawdę na 6, nie zauważyłem ani jednej ryski na wyświetlaczu, obudowa w nowym malowaniu także też ideał, napisy niewytarte, potencjometry bez luzów, naprawdę fajny egzemplarz także dzięki za taką dbałość o szczegóły! :-D
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Corsa C - Bartek048

Post autor: Sahim »

Jak dla mnie to kolega electronic334 może tylko żałować sprzedania takiego radia. Jedyną wadą Herberta są w dzisiejszych czasach są jego wymiary. Gdyby ktoś zrobił radio które tak działa ale jest małe - zgarnął by 99% rynku CB. Bartek048 gratuluję zakupu ładnego egzemplarza!
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Corsa C - Bartek048

Post autor: electronic334 »

Powiem tak.Miałem już Herbatniaka.Po włączeniu filtru NB i ANL cisza 0 terkotu.Rf max w prawo SQ prawie max w lewo i jazda na trasie.W mieście nie wiedziałem czym kręcić.Sprawa kolejna wydawało się,że Herbatnik u mnie sprawdza się idealnie bo filtry całkowicie usunęły terkot..ale tylko podczas jazdy i gazowania.Jeśli ktoś z dalsza nadawał to modulacja wlatywała z terkotem.. nie jakimś dużym ale był.Tak samo jadąc bez ANL i NB terkot był niemiłosierny.. ale jak ktoś z bliska nadawał to modulacja była bez terkotu mimo,że ANL i NB wyłączony.. a z dalsza z terkotem.Tak samo każde inne już radio się zachowywało.Np Taylor III normalnie podczas jazdy terkotał..ale jak ktoś z bliska nadawał to modulacja bez grama terkotu a z dalsza terkotem.Wiec podsumowując Herbert u mnie był dobry tylko podczas jazdy i bez modulacji to była cisza.Z modulacją leciało już jak na pozostałych radyjkach

+ u mnie

NB i ANL skutecznie wycięło terkotanie na postoju i podczas jazdy


-
Terkot wchodził z modulacją z dalsza
kręcenie gałkami

Przerobiłem już radyjek trochę a mianowicie:Yosana 2204 po tuningu i bez.3031 dwa po tuningu V3,Taylor III po tuningu,2x Herbert.Najlepiej sprawował się tylko Yosan 2204 :-)

tak więc teraz pora na Harrego i mam nadzieję,że już nie będe zmieniał.Jeśli nie odbiegnie filtrami od Yosana 2204 to już zostanie :-)
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Corsa C - Bartek048

Post autor: Sahim »

electronic334 pisze:.Jeśli nie odbiegnie filtrami od Yosana 2204 to już zostanie :-)
Niestety. Odbiegnie.
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Re: Corsa C - Bartek048

Post autor: electronic334 »

Sahim pisze:
electronic334 pisze:.Jeśli nie odbiegnie filtrami od Yosana 2204 to już zostanie :-)
Niestety. Odbiegnie.

Nie pocieszyłeś mnie :-) ale.. miałem już 2 yosany 2204 i szczerze na 90% nie chce do tego wracać.Wkurzało mnie najbardziej to,że w każdym z pozostałych radii jak były szumy to były szumy z głośnika.A w Yosanie 2204 u mnie były szumy takie ''charczące'' jak ktoś coś powiedział to nawet nie raz go nie rozumiało się.. nie wiem co to się działo.Na dwóch tak miałem.Zaś na 3031 już nie ale większy terkot.W Yosanie 2204 wydawalo się,że terkot mniejszy bo był przykryty szumami.Ok nie ma co zaśmiecać koledze tematu.Potestuje Harrego
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Corsa C - Bartek048

Post autor: Bartek048 »

Dziś po myciu w miarę widać jak Konektor wygląda na dachu

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Herbert też sie zadomowił, ma tam dobre miejsce. Podświetlenie nie pasuje ale przerabiać Herberta nie wypada ;-) Głośnik zewnętrzny pod podłokietnikiem.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Corsa C - Bartek048

Post autor: cassiopeia »

tło takie że zbytnio nie widać ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”