DOMINO.PL - Opel Kadett

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Norbert_PB pisze:Hjeniu owszem są, jednak CB w mobilu służy wg mnie do tego, aby korzystać z informacji drogowych - nie jako antyradar, ale np. korki, utrudnienia, ewentualnie pomoc, gdy zgubię sięw obcym mieście. Do długich rozmów preferowałbym dobrą bazę w domu.
jesteś w błędzie . Posiadając radio z ssb a nawet tylko z z AM w mobilu i dłłłłuuugą antenę można sobie długo rozmawiać jadąc w różnych kierunkach .
Mało tego a co ze stacjami bazowymi ... nie porozmawiasz z nimi zbyt długo posiadając krótka antenkę .
Poza tym wszystkim my lubimy długie anteny bo dają po prostu komfort odsłuchu i możliwości słuchania z bardzo daleka - co też jest przydatne jako anty , anty .
Wielokrotnie mi sie zdarzyło , ze ze ja odpowiedź na pytania słyszałem a inni mnie prosili abym powtórzył co tam gdzieś sie dzieje bo oni nie słyszą .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Norbert_PB
Posty: 50
Rejestracja: 2010-08-23, 09:14
Lokalizacja: Białystok/Ostrołęka

Post autor: Norbert_PB »

Kgb, ale najpierw muszę kupić radio ze wstęgami, a wtedy dopiero zastanawiać się jaką antene wybrać, aby wykorzystać możliwości sprzętowe. Z AM owszem można, ale...czy to jest naprawdę takie konieczne?

Z bazami owszem, nie porozmawia się, jednak nie mam w zwyczaju wchodzić w jakieś długie konwersacje podczas jazdy. Z reguły jest to krótka rozmowa, nie tylko o tym co na drodze. A co do anty, anty...wiadomo, że mamy tylu użytkowników CB obecnie, że można smiało stwierdzić, że informacja jest przenoszona za każdym razem dalej i dalej. Taka swoista fala nośna;p Po co mi wiedzieć teraz, że za 20km stoja miśki, skoro to samo dowiem się będąc ok. 10km od nich, a przez te kilkanaście minut oni mogą się przenieść.

Dlatego tutaj dochodzą właśnie wymagania użytkownika, do czego i jak zamierza eksploatować radio. Ja dokładnie tak jak to opisałem nieco wyżej. I nie mogę krytykować kogoś, że ma bata na dachu, ale jedynie stwierdzić, że ja tego u siebie nie widzę, bo jest to jak dla mnie mało praktyczne z ogólnego punktu widzenia i co tu dużo mówić nie wydaje mi się to estetyczne. Jeszcze czerwoną chorągiewkę trójkątną na końcu anteny i mamy rzeczywistych rozmiarów zdalnie sterowane autko.;p
Mobilkowy: Alan 109 / Hustler IC-100

Mały i tani, ale jak na razie nie zawiódł nigdy. Wołaj mnie Norbert na #19.
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

Hej aaaaaalllllllllleeeeeeeeeee zajebioszcza antena , gdzie moge nabyć takie 2,5 m z chęcią wkręcę do seata :mrgreen:
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Domino a to własna konstrukcja jest czy czyiś produkt.
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

A ja jak jadę gdzieś dalej to sprawdzam czy można sobie pogadać na innych kanałach, ostatnio 33 km z bazą. 19 owszem przydaje się ale starczy mi jak wejdę raz i sie podpytam a później na inne kanały jak coś się dzieje :mrgreen:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Dla mnie rewelacja - bardzo mi się podoba :-)

I przychylam się do wypowiedzi użytkowników powyżej, CB to nie tylko #19, pokręć gałą jak zakupisz antenę a nie to coś co masz i wtedy zobaczysz co się dzieje w eterze i poznasz ludzi z którymi można porozmawiać, czas szybciej płynie, a i rozmowa umila czas, a do rozmów nie koniecznie trzeba wstążki, można i na am/fm ciekawie pogadać na ~30 km bez problemu.

Pozdrawiam
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
przemO7716
Posty: 331
Rejestracja: 2009-08-02, 10:12
Lokalizacja: Górki koło Łosic

Post autor: przemO7716 »

Ale badyl :mrgreen: ja chcę takiego też :-P pogratulować sprzętu ;-) znaczy nie! o jej ale masz długą antenę.... kup sobie lepiej hustlera bo jest fajny i nie szpeci... :shock: i dowiesz się o wszystkim na 19 :evi: żal :evill: aby tak dalej chłopie :-P ps moje santago by wpadło w kompleksy przy Twoim ,,baciku" :mrgreen:
łłeeedit a co to za marka antenki? i ile milionów kosztuje? gdzie można dostać takie cudo? :roll:

Dzięki Bartek za trop :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2010-11-14, 22:53 przez przemO7716, łącznie zmieniany 1 raz.
superstar 120 + santiago 1200 + Astatic Road Devil w e36 + lemm at 231
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Polecam przejrzeć temat o 1/4 fali lub stonę thunderpole...
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

uuuuułłłaaaa ale temat ożył... :mrgreen:

Norbert_PB, rozbawiłeś mnie do łez... Obrazek czy to jest forum mody i elegancji ? Obrazek
czy ty myślisz że tutaj są tylko "mobilki" ?

Gdy pozwala na to czas rozmawiam ze znajomym na radiu i jestem częściej na 16 kanale niż na 19... :!:

dla ciebie normalna jest długosć 1 metr i wygląd auta... przykładowo: kupujesz ładny ciuszek, buty Nike i błyszczysz bo jesteś modny , łał ...

a dla pasjonatów CB i łączności wyglad schodzi na dalszy plan... dziś jak jechałem trasą jeden się zaśmiał a dwóch pytało, a co za antena, nie widziałem takiej , a jaki masz zasięg, a jak daleko cię słychać... i nawet reklama cb-forum.pl poleciała w eter...

Norbert_PB, sprawdź w dziale instalacji bazowych czy mam Bazówkę, bo nie pamiętam :evill:

do ambitniejszych ;-) :

antena to już drugi taki Oryginalnej produkcji okaz w moim posiadaniu... (pomijając samoróbkę z rórek) poprzednią SIRTEL 2.60 metra sprzedałem dawno kiedy byłem młody i głupi... też była łączona w połowie , ale miała stroik na górze... teraz będąc stary i mądry docenię jej walory...

obecna nie ma stroika na górze, po prostu się zwęża jak np, President Super Florida.

opisów brak - czy to sirio czy sirtel... obstawiam że SIRTEL...

Dziś były małe testy, niestety tylko ode mnie Gruba onwa po małej modyfikacji modulacji ale :

gołe radio doleciało do dwóch bazówek oddalonych ok 55 km i 85 na ;

na dopale 100/200 watt ( w am na pewno 100 nie było )
ale oczywiście sygnał wyższy i mod stabilniejsza...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

przemO7716 pisze: i ile milionów kosztuje? gdzie można dostać takie cudo?
30 milionów dolaróweuro na pchlim targu z rupciami z Niemiec...
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

zdaje sie , że Sławek (venon666) ma do sprzedania oryginalną astatica , nie jest łączona . Wygląda super . Jak bym miał wolne środki to sam bym kupił .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jarkar »

domino.pl pisze:
przemO7716 pisze: i ile milionów kosztuje? gdzie można dostać takie cudo?
30 milionów dolaróweuro na pchlim targu z rupciami z Niemiec...
w Kutnie?
Było: PC78LTW + AT-71 + EC-2002
Jest: Atena po tuningu w KONEKTORze
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Post autor: domino.pl »

jarkar, potwierdzam
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Awatar użytkownika
Ace1985
Posty: 165
Rejestracja: 2009-09-15, 13:45
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Ace1985 »

Fajne te rupiecie z niemiec mają:) 85km bez dopały, no nieźle
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

Taki bat, plus witamina to efekt musi być :mrgreen:


Sorry za OT.
Norbert_PB pisze:jednak nie mam w zwyczaju wchodzić w jakieś długie konwersacje podczas jazdy.
A ja mam wrażenie, że to inne stacje z Tobą nie chcą się wdawać w dłuższe konwersacje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”