Uniden PC 68LTW + Sirio AS-1OO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Uniden PC 68LTW + Sirio AS-1OO

Post autor: Howling Mad »

Tak jak w temacie oraz kilka fotek:

zdjęcia robione w garażu bo na zewnątrz troche zimno ;)

Obrazek

Antenka centralnie na tylnej klapie:
Obrazek

Obrazek

Podświetlanie nie jest wcale takie uciążliwe:
Obrazek

Obrazek

Antenka w całej okazałości:
Obrazek

Obrazek

Radyjko z założenia miało służyc jako antymisiek, no ale przecież nie tylko do tego zostało stworzone. Miałem okazje w sumie zaraz po kupnie przetestowac je na trasie Kraków>Kraśniczyn>Kraków, jestem bardzo zadowolony, czysto odbiera, przy dobrym ustawieniu nie ucina, gdy wjeżdżałem w miasta, radio było rozkręcone, włączałem tylko DSC (leń taki mnie złapał do kręcenia gałkami ;) ) i spełniło swoje zadanie, wiadomo że jakieś lekkie trzaski i szumki z eteru były, ale ogólnie dolatywało do mnie to co powinno, czysto i bez szarpań. Znajomy co mi stroił antene, na pierwsze wrażenie stwierdził "ładna choinka na święta', ale z czasem strojenia i prób radyjko bardzo mu sie spodobało, głównie pod względem czystości odbioru i jak to stwierdził "antenka super siadła przy tym radiu", nadawanie tez jest super. Strojąc antene od razu ma pokazane ile watów daje radio, wynik 4 pełne waty z wychyleniami na więcej.
Zna sie chłopak na rzeczy, ma postawioną bazę, ode mnie w lini prostej jakieś 6 km, zaś drugi kumpel około 14km. Wiadomo że ja ich słysze rewelacyjnie, ale ja też do nich spokojnie dolatuje i mówią że super idze z tego 'zestawu'. W porównaniu kumpel ma w astrze F Harry'ego + Floride i koledzy z bazówek znacznie słabiej go odbierają a czasami wogóle (ten oddalony ok 14 km.) Więci ja jestem zadowolony i oni potwierdzają mój strzał w 10tke :D :hopla:
Ostatnio zmieniony 2010-03-06, 18:59 przez Howling Mad, łącznie zmieniany 2 razy.
215m.n.p.m.
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

heh jak widzę to podświetlenie to aż miło :P kiedyś mnie wkurzało :P teraz trochę tęsknię :D
Obrazek
Awatar użytkownika
przemO7716
Posty: 331
Rejestracja: 2009-08-02, 10:12
Lokalizacja: Górki koło Łosic

Post autor: przemO7716 »

Radyjko super i w poręcznym miejscu zamocowane :-P a czemu antena nie na dachu tylko na klapie? :-/
superstar 120 + santiago 1200 + Astatic Road Devil w e36 + lemm at 231
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

no wywaliłem radio samochodowe stamtąd, teraz myśle gdzie je wcisnąc :D


hmm czemu? no bo jakiś kolosalnych odległości i tak nie złapie na niej, chociaż spisuje sie świetnie wg mnie, a dwa na klapie wchodzi mi na styk do garażu nie musze jej zdejmowac, zdejmuje tylko jak jest taka koniecznośc.

zaczynam myślec nad zamontowaniem papugi, w sumie ma dwie tuby od alarmu, może by jakoś zaadaptowac, czas pokaże.
215m.n.p.m.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

W Twoim poście są nieścisłości. To że miarka pokazuje 4W to nic nie znaczy, bo tego się nie mierzy w ten sposób.
I "antenka super siadła przy tym radiu" - radio nie ma nic do tego :)

Wszystko wygląda pięknie. Co bym zmienił to antenę dał na stałe. Radio z lewej strony zabudował bardziej.
A jeśli masz teraz problem gdzie umieścić radio samochodowe, to nie rób nic więcej, bo i tak wciśniesz je tam znów a CB dasz gdzieś indziej :D

I mam pytanie odnośnie samego radia. Jak wiemy małe Unideny 510 i 520 to tragedia, która nadaje na całej czterdziestce :D (no przesadziłem trochę). A jak jest z wyższymi modelami jak tym na przykład, bardzo mnie interesuje?
Pozdrawiam. :-)
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

aj czepiasz sie sformułowań wyjętych z potocznej mowy ;) może i nic nie znaczy, ja tam sie zbytnio nie znam, ale kumpel co stroił antene owszem tak, typowy maniak itp, no ale ok.

no powiem tak, montaż CB radia to było tak na szybko, żeby tylko już "siedziało" przed trasą na wyznaczonym miejscu więc troche taka fuszerka, wszystko powoli nabierze estetyki.

o sianiu na inny kanał wiele powiedziec nie moge bo, nie słyszałem :P ani mi nie mówiono że tak sie dzieje. a było to sprawdzane. ale np stałem w odległości ok 10metrów od wspominanej już astry z Harrym i Floridą i było ok. Nie wiem czy przy takiej sytuacji można twierdzic że nie sieje.
215m.n.p.m.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Tak. Czyli jak gadałeś z kolegą na kanale np. 37, to jeśli on słyszał Ciebie na kanale 39 to znaczy że lipa. A jeśli nie to zapewne wszystko ok.
Dzięki.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Damian mnie z Walkera jak rozmawiamy na 37 to też często w obrębie 500 metrów słychać do 25 kanału :)
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Co jak co, ale nie 500 metrów :lol:

To ja też nawet na A28 słyszę mijające mnie auta przez 2 sekundy jak gadają gdzieś daleko, ale to chwila :-)
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Damian 767 robi swoje ;-) ale NAM się przy tym milej gada :lol:
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

A nie próbowałeś może wrzucić radia w miejsce popielniczki (jeśli nie korzystasz)?
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Howling Mad
Posty: 126
Rejestracja: 2010-02-12, 17:04
Lokalizacja: KO00DD / mobil E79

Post autor: Howling Mad »

więc raczej nie sieje, jak będzie możliwość to oczywiście będziemy sprawdzać dla pewności.

Hasan, próbowałem, próbowałem, ale kurde nie wiem czemu sie nie zmieściło :evill:
215m.n.p.m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Peugeot”