Megane II Van :)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

kepa416
Posty: 42
Rejestracja: 2011-06-11, 13:44
Lokalizacja: Siedlęcin

Megane II Van :)

Post autor: kepa416 »

Witam dziś dostarczono mi radyjko i zostało ono zamontowane na mojej Megane. Trochę się namęczyłem z prowadzeniem kabla bo jakimś cudem tylko w jednym jednym miejscu klapa nie przyciska kabla podczas otwierania zamykania. Kabel poprowadziłem przez kratkę wentylacyjną w tylnej części auto :) Teraz będzie zawsze uchylona ale za to zimą może trochę wiać tamtędy ale to się sprawdzi. Radio zamontowane za podłokietnikiem na tunelu między nogami pasażera z tyłu. Strojenie wyszło w granicy 1.3 na 1 i 40 i 1.1 na 20.

Problemy jak na razie:
*antena jest w miejscu gdzie dach jest półkolisty co doprowadza ze nie dolega na boku i woda wcieka między gumę a dach.
*kabel jest poprowadzony w prymitywny sposób
*antena musi być odkręcana na noc kiedy auto stoi na dworze bo z podstawą nie jestem w stanie przecisną kabla.

Jutro fotki w/w problemów i montażu :)
Yosan 120 Pro + Sirio ML145 w Megane II :)
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

daj fotki pomyślimy
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
kepa416
Posty: 42
Rejestracja: 2011-06-11, 13:44
Lokalizacja: Siedlęcin

Post autor: kepa416 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Są i fotki :) Tylko mi powiedźcie jak je wrzucić do pierwszego postu.

Aha i myślicie że takie zabezpieczenie wystarczy na noc kiedy pada deszcz żeby do podstawy woda nie naszła?
Yosan 120 Pro + Sirio ML145 w Megane II :)
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

kepa416 pisze: takie zabezpieczenie wystarczy na noc
w zupełności wystarczy; zobacz na mój avatar; przez kilka lat ściągając antenę zakręcałem taki "kapelusik" i nigdy nic tam nie naciekło
kepa416
Posty: 42
Rejestracja: 2011-06-11, 13:44
Lokalizacja: Siedlęcin

Post autor: kepa416 »

To się bardzo ciesze :) W sumie nie wiem czy może dorobić sobie taką nakrętkę z gwintem bo to się tylko zaczepia i trochę ciężko ściąga. A myślę że żaden wandal się nie pokusi na samą podstawę a jak już to niech utnie bo jak będzie ciągnął to mi lampę i zderzak wyrwie :mrgreen:
Yosan 120 Pro + Sirio ML145 w Megane II :)
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

Ten kapturek starczy ale jeżeli chciał byś już coś kombinować ze śrubami to polecam się udać do sklepu hydraulicznego i zakupić odpowiednią przejściówkę + taki kapturek (nazwy owego "kapturka" nie pamiętam a wymiarów tym bardziej ;x). Co do wyrywania magnesu to jedynie lampę może ci urwać bo w megance zderzak jest baaaaardzo ciężko zdjąć ręcznie a co dopiero rozwiązaniami siłowymi ;). A później złożyć to wszystko do kupy .. masakra jakaś, naprawdę nie polecam :).
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Magnesy też są chodliwym towarem. Obcęgi do kabli i w 5 sekund podstawy nie ma na dachu. Kabel można dokupić i wymienić za grosze, więc złodziejowi się opłaci. Magnes postaw na środek, aby dolegał do dachu całą powierzchnią, bo w obecnym przypadku zwieje Ci antenę bardzo szybko.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Olo.

Post autor: Olo. »

Dokładnie, ja też tak zrobiłem.
stasiaq
Posty: 41
Rejestracja: 2010-09-15, 19:16
Lokalizacja: Konstancin

Post autor: stasiaq »

Olotg99 pisze:Dokładnie, ja też tak zrobiłem.
czyli
k0nr4d pisze:Obcęgi do kabli i w 5 sekund podstawy nie ma na dachu. Kabel można dokupić i wymienić za grosze.
???? :-P
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

stasiaq pisze:????
Po prostu mówię, że bardzo łatwo opędzlować Twoją podstawę po wymianie kabla, za dobre pieniądze na allegro i nikt się nie dowie, że to Twoja, chyba, że wypalisz swoje nazwisko od wewnątrz na plastiku :-P
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
stasiaq
Posty: 41
Rejestracja: 2010-09-15, 19:16
Lokalizacja: Konstancin

Post autor: stasiaq »

nie nie, chodziło mi o to że kolegaOlotg99, napisał dokładnie tak zrobiłem.
i pytam się czy zrobił dokładnie tak jak napisałeś czyli o obcęgach:P taki OT JOKE
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

Aaaaa, no to wszystko jasne :-)
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
kepa416
Posty: 42
Rejestracja: 2011-06-11, 13:44
Lokalizacja: Siedlęcin

Post autor: kepa416 »

Tylko mi się wydaje że środek jest jeszcze bardziej okrągły jedynie przy antenie z tyłu od radia jest prosto ale za mało aby magnes się cały zmieścił dziś testowałem do 140 wytrzymała i kilka ciężarówek minąłem i się trzymała. Jedyne co mnie martwi że pod tę gumę woda podpływa i może nie trzymać.

A druga sprawa że kabla mi nie starczy aby dalej odsunąć myślałem jeszcze nad zdjęciem tej gumy a przylepieniu folii.

Ale o dziwo dziś byłem na boisku mierzyć SWR i wyszło 1.2 1.1. 1.3 jak dla mnie za bardzo dobrze bo nigdy nie miałem takiego szczęścia przy montażu samodzielnym aby wszystko grało. No chyba że sprzęt taki dobry :) No jeszcze jest możliwość że SWR miarka chyba od Alana ma dość duży błąd ale mimo to chyba i tak jest dobrze. Szczerze powiedziawszy to znajomi się dziwią że sięga tak daleko bo na RF ustawionym na Maxa bo słyszę w okolicy 15km.
Yosan 120 Pro + Sirio ML145 w Megane II :)
Olo.

Post autor: Olo. »

stasiaq pisze:
Olotg99 pisze:Dokładnie, ja też tak zrobiłem.
czyli
k0nr4d pisze:Obcęgi do kabli i w 5 sekund podstawy nie ma na dachu. Kabel można dokupić i wymienić za grosze.
???? :-P
Miałem na myśli środek dachu :-P
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

kepa416 pisze:A druga sprawa że kabla mi nie starczy aby dalej odsunąć myślałem jeszcze nad zdjęciem tej gumy a przylepieniu folii.
Pokaż zdjęcie dachu, niemożliwe, żeby nawet kawałka płaskiej blachy nie było. Kabla zawsze można dokupić, dwie wtyczki i beczkę i mamy dłuższy kabel.

10 razy anteny Ci nie zwiało, ale za 11 zwieje i będzie ból, a jeszcze większy, jak uderzy w auto jadące za Tobą.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Renault”