wózeczkowe wozidełko czyli Scenic 1 PH 2

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

wózeczkowe wozidełko czyli Scenic 1 PH 2

Post autor: SP9 »

A tam mało...w sam raz
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

wózeczkowe wozidełko czyli Scenic 1 PH 2

Post autor: AntekPabianice »

Eeee, tam... nie tak mało ;-)
Antena 40 m w górę i będzie dobrze (między Sieradzem i QTH Andrzeja jest ok. 40 m przewższeń) :mrgreen:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

wózeczkowe wozidełko czyli Scenic 1 PH 2

Post autor: DR-DM »

AntekPabianice pisze:między Sieradzem i QTH Andrzeja jest ok. 40 m przewższeń
40 m to pikuś.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

wózeczkowe wozidełko czyli Scenic 1 PH 2

Post autor: jarkar »

Fajne patenty montażu!

Od roku mam scenika i nadal biję się z myślami czy wkładać do niego CB. W szafie kurzy się Atena oraz iowa. Najbardziej jestem ciekaw stałego montażu anteny, masz jakieś foto spod podsufitki? Magnesy i uchwyty jakoś mi nie w smak.
Było: PC78LTW + AT-71 + EC-2002
Jest: Atena po tuningu w KONEKTORze
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

wózeczkowe wozidełko czyli Scenic 1 PH 2

Post autor: cassiopeia »

mega ciężko się tam dostać, żeby nie odkleić podsufitki. zbieram się z wymiana podkładki w główce, to jak w końcu to zrobie to fotki też będą. jak montowałem to noc mnie zastała i na zdjęciach z lampą nic nie widać. tam jest wzmocnienie w dachu z otworem i akurat fajnie wszystko sztywno sie trzyma
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Re: wózeczkowe wozidełko czyli Scenic 1 PH 2

Post autor: maraft1 »

Potwierdzam, dostęp tylko przez wsunięcie ręki i to z wyczuciem. Ale nie jest to rzecz niemożliwa do wykonania jak widać [WINKING FACE]. Efekt napewno bardzo wymierny co do magnesu bądź uchwytu więc niema się co zastanawiać. Zabierz sie za to spokojnie najpierw zdejmij plastiki, odchyl podsufitkę, wymierz,obadaj. Najwygodniej wiertłem stożkowym.
]
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Re: wózeczkowe wozidełko czyli Scenic 1 PH 2

Post autor: rafalszczypinski »

jarkar pisze:Fajne patenty montażu!

Od roku mam scenika i nadal biję się z myślami czy wkładać do niego CB. W szafie kurzy się Atena oraz iowa. Najbardziej jestem ciekaw stałego montażu anteny, masz jakieś foto spod podsufitki? Magnesy i uchwyty jakoś mi nie w smak.
Kolego, mam Grand Scenica II i także "biłem się z myślami" używając ML-145 na magnesie. W końcu się zdecydowałem i nie żałuję- Lemm AT-1700 w dziurze wywierconej ok 15 cm przed oryginalnym otworem anteny FM. Przewód bez problemu daje się poprowadzić pod podsufitką w dół do progu (lewy albo prawy - Twój wybór). W moim Scenicu radio wrzuciłem do schowka pomiędzy fotelami gdzie doprowadziłem w ukryty sposób przewód antenowy. Jakie są plusy- radia nie widać, przewodów nie widać, SWR na poziomie 1.1 a osiągi znacznie lepsze. No i nie muszę niszczyć lakieru i skakać po progach żeby zakładać/zdejmować antenę na magnesie. O kradzież się nie boję, bo antenę kupiłem nową za zawrotną kwotę 70PLN, więc... Ważne - mocowanie anteny uszczelnij preparatem na bazie bitumicznej - nie siliconem (kupiłem taki preparat do prac dekarskich w jednym z marketów budowlanych za kilka złotych). Silicon zniszczy lakier i po utwardzeniu się może się odkleić (blacha na dachu cały czas pracuje). Masa dekarska jest ciągle elastyczna, nie reaguje z blachą/lakierem i wspaniale uszczelnia (jeżdżę już ponad 2 lata) - zima jej też nie straszna. Uważaj na wiercenie w dachu- jeśli nie chcesz stracić dowodu albo w razie wypadku mieć kłopoty z ubezpieczycielem nie wolno Ci wiercić we wzmocnieniach- czasem się do tego czepiają.
73!
Lincoln I, Harry III, Alan 18
ODPOWIEDZ

Wróć do „Renault”