Nowe Unideny !

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

fibe
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-14, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fibe »

Witam Kolegów, ponieważ od 14.02.2012 posiadam Unidena Bearcat 880 chciałbym się z Wami podzielić swoimi wrażeniami na temat tego radia.

Pierwsze wrażenie „piękny compact z wielkim wyświetlaczem”
Fabryczny mikrofon niestety jest jak dla mnie niskiej jakości i cicho z niego słychać.
Tak przynajmniej określili respondenci, którzy odpowiedzieli na testy nadawania. Dla jasności MIC Gain podkręcony na max = +4. Dopiero po podłączeniu Albrecht Deseni EC 2002 modulacja jest naprawdę dobra. Jeszcze nie wiem na czym polega problem z fabrycznym mikrofonem bo za krótko mam to radio ale może wpływ ma na to reklamowana przez Unidena redukcja szumów tła w tym miku.
Wykonanie: rewelacyjny wyświetlacz, nie najlepsze pokrętła (typowe tanie plastiki i mają luzy w przeciwieństwie do pokręteł w Unidenach PC 68/78), przełącznik kanałów zrobiony na mikro stykach wiec nie wytrzyma tyle ile w w/w Unidenach. Kolory podświetlenia nie do końca odpowiadają tym pokazanym w reklamach tego radia np. żółty wydaje się być zielonym (wg wskazania numerów kolorów). Obudowa wykonana dobrze i estetycznie jak na Unidena przystało. Trochę metalu i chromu (pewnie plastik) ale całość wygląda naprawdę klasa. Wielka szkoda, że Uniden nie zamontował w radiu sprawdzonego systemu DSC który mają Unideny 68 i 78 ale widocznie miał w tym jakiś cel.
Odbiornik: mam wrażenie w porównaniu do klasycznych Unidenów że 880 ma nawet lepszy odbiornik niż klasyki, ale aby to potwierdzić trzeba by było pewnie przeprowadzić jakieś testy na odpowiednim sprzęcie, którego ja nie mam więc tą kwestię pozostawiam do późniejszej oceny fachowcom. Radio szerokością jest identyczne jak Uniden PC 78, wysokość prawie taka sama jak w/w natomiast jeśli chodzi o głębokość to (nie mierzyłem) ale z grubsza będzie to Walker.

Myślę że będzie to dobrze sprzedające się radio bo ma dobre filtry, dobry odbiornik, sprawnie działające RF Gain i dość precyzyjnie działający Squelch. Po odsłuchu w ruchu ulicznym w godzinach szczytu w Warszawie mam wrażenie że ma mniej skrośnych niż Uniden PC 78. Reasumując: Nowy produkt Unidena ma parę fajnych funkcji, wygląda bardzo fajnie ale jak na razie cena jest zbyt wysoka. Gdyby np. kosztowało tyle co np. President Johny III (czyli jakieś 400-450 zł, bez wariactwa cenowego jakie ostatnio jest udziałem tej marki) to byłby to absolutny HIT.
To co napisałem powyżej to oczywiście tylko moje odczucia i chętnie poczytam innych opinii Kolegów posiadających ten model CB Radia.
Baza: Dragon Delta Force, Concorde II Ham International.
Mobil: President Walker ASC / President Taylor III ASC.
Baza: Sirio Boomerang 27 A
Astatic Road Devil
Mobil: Sirio ML 145, Sirio Turbo 800 S, President ML 145 Export

Trochę tego już było.
Olo.

Post autor: Olo. »

Czekamy na filmiki..
Awatar użytkownika
jareko20
Posty: 294
Rejestracja: 2011-02-01, 22:23
Lokalizacja: JN99KT

Post autor: jareko20 »

Tak z ciekawości to ile kolegę ta walentynka kosztowała?
Siejący Peugeot 406 HDI+WALKER + road devil +sirio Performer5kilo/sirtel gamma I R

Było:SIMPSON SUPER CHEETAH Cobra 29 LTD Bluetooth/Harry III ASC/MAXON CM 70/SIRIO AS100 MAG/SIRIO ML145 MAG/k-po nm452
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

dawaj filmik jak możesz jak to działa w tej naszej miejskiej dżungli :mrgreen:
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

Pawciu pisze:dawaj filmik jak możesz jak to działa w tej naszej miejskiej dżungli :mrgreen:
Pawciu jak ty masz dżunglę to zapraszam na śląsk pogadamy wtedy o ciszy w aucie jak i o gałkologi w radiu :mrgreen:
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
fibe
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-14, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fibe »

Sorry ale z braku czasu na filmiki raczej małe szanse.
Walentynka dość droga bo kosztowała 700 zł, wiec cena bez rewelacji (nowość, kursy walut, etc).
Dorzucę jeszcze parę informacji:
Diody Mic Gain, Talkback świecą przez ok. 10 sekund, potem gasną. Przy załączonym Talkback trzeba pokombinować z odpowiednim rozmieszczeniem w mobilu zewnętrznego głośnika bo sprzęga. Skanowanie kanałów działa dobrze. Filtr ANL bez podłączonej anteny (Vol - max, Squelch - min, RF Gain - max) nie wycinają szumów na 100%. NB tak jak w większości radii nic nie wnosi. Przy dobrze ustawionych RF Gain i Squelch jest cisza. Nie testowałem radia jeszcze w trasie więc jeszcze się nie wypowiem. Jak to zrobię to napiszę dwa słowa opinii.
Baza: Dragon Delta Force, Concorde II Ham International.
Mobil: President Walker ASC / President Taylor III ASC.
Baza: Sirio Boomerang 27 A
Astatic Road Devil
Mobil: Sirio ML 145, Sirio Turbo 800 S, President ML 145 Export

Trochę tego już było.
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

fibe, a to radio musiałeś przestajac? Bo na jakimś filmiku na yt widziałem że pracuje w "5" czy może ma jakiś multistandard lub jest wersja na polskę?
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7795
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Nie ma multi; niezależnie od tego czy pracuje w zerach czy piątkach na wyświetlaczu zawsze będą piątki, tak jak w Cobrze 29 LCD.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
fibe
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-14, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fibe »

Radio oczywiście wymagało przestrojenia bo Uniden nie ma wersji na Europę czy multi-standardu = typowy Amerykan. Do radia dzisiaj podłaczyłem najpierw Sirtel Gamma 1 a póżniej zamieniłem go na Sirio ML 145. Czyli najpierw helikal a póżniej stal. Miałem wrażenie że lepiej odbiorczo radio spisywało sie na Sirio ML 145 niż na helikalu. Ale to tylko moje spostrzeżenia. Aha, potwierdzam- oryginalny mikrofon jest beznadziejny. Może trafił mi się jakiś kiepski egzemplarz ale to co dostałem razem z radiem to totalna beznadzieja. Może w weekend podepnę Santiago 1200 i wtedy zobaczymy co ten Uniden naprawde potrafi. Jak bedę robił coś więcej to znowu napiszę.

[ Dodano: 2012-02-16, 19:39 ]
Jeszcze jedna uwaga. Anteny Sirtel i Sirio były montowane do uchwytu bagażnikowego Alan INOX.
Baza: Dragon Delta Force, Concorde II Ham International.
Mobil: President Walker ASC / President Taylor III ASC.
Baza: Sirio Boomerang 27 A
Astatic Road Devil
Mobil: Sirio ML 145, Sirio Turbo 800 S, President ML 145 Export

Trochę tego już było.
Olo.

Post autor: Olo. »

Może jednak pokusisz się o jakieś filmiki...?
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:) fajny prezent na walentynki, ładne radyjko, czekamy na testy porównania
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
balbi
Posty: 409
Rejestracja: 2010-03-16, 11:11
Lokalizacja: Podgorzyn/Wlen

Post autor: balbi »

Widze kolego ze masz w opisie inne radyjka,jak bys porownal Ubota do nich...
BAŁBI-161CBF076
CITROEN C4 GP 2.0HDI
PRESIDENT HERBER I+ALBRECHT NM500E+SIRIO TURBO 2000 BLACK
Byl Walker,Uniden Pro 520XL
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

jaroce80 pisze:
Pawciu pisze:dawaj filmik jak możesz jak to działa w tej naszej miejskiej dżungli :mrgreen:
Pawciu jak ty masz dżunglę to zapraszam na śląsk pogadamy wtedy o ciszy w aucie jak i o gałkologi w radiu :mrgreen:

Podpisuje się pod tym z pełną premedytacją :) :)
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
wojtek_augustów
Posty: 53
Rejestracja: 2010-07-15, 17:46
Lokalizacja: Augustów

Post autor: wojtek_augustów »

fibe, a jak odbiór? Jak z ustawieniami SQ i RF-gain?
Onwa MKI, President Herbert, President Lincoln
Sirio Supercarbonium, Turbo 5000, GPE 27
Zasilacz DIY, PAN DM-432 itp
fibe
Posty: 16
Rejestracja: 2009-11-14, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fibe »

Miałem do tej pory prawie wszystkie Unideny 68 i 78 w wersjach XL, LTW i Elite.
Radia które mam w podpisie mogę po krótce schatakteryzować oczywiście porównując do Unidena BC 880.
Yosan Turbo - typowy anty-misiek i tylko tyle.
Porównwnie do Unidena BC 880 nie ma sensu bo to nie ta klasa radia.
Jeśli chodzi o porównanie U 68 do U 880 to zdecydowanie ja wybrałbym U 880. Te 68-ki jakoś mi nie podchodziły ze względu na trochę jak dla mnie dziwną regulację.
Jeśli chodzi o U 78 w różnych wersjach to najwyżej z 3-ch występujacych modeli oceniłbym U78 LTW. Teoretycznie wszystkie XL, LTW i Elite powinny być takie same i różnić się tylko podświetleniem lub jego brakiem. A jednak z 2 szt. U 78 LTW które do do tej pory miałem oba pracowały świetnie i moim zdaniem zdecydowanie lepiej niż U 68. Porównanie U 78 LTW do U 880 jest jeszcze na tą chwilę dość trudne bo U 880 mam zaledwie 2 dni a z tamtymi zrobiłem po kilkanaście tysięcy km. Ale tak na szybko to U 78 LTW ma DSC a U 880 go nie ma i to jest jak dla mnie minus. Zawsze byłem zadowolony z pracy tego systemu. Odbiorniki w starym i nowym Unidenie wg mnie bardzo podobne, szerokie z dobrym i czytelnym odbiorem. Na marginesie dodam że U 78 Elite miał moim zdaniem najlepszy fabryczny mikrofon ze wszystkich wymienionych tu Unidenów. Reasumując U 78 LTW i U 880 wg mojej oceny są na takim samym poziomie mimo że jeden jest przewlekany a drugi SMD. I teraz to co niektórym może wydac sie dziwne. Z posiadanych do tej pory CB najwyżej oceniam Cobre 29 LTD Army SE i Cobre 29 LTD WX NW ST i dopiero potem Unidena BC 880/ 78 LTW. Zaznaczam że są to tylko moje spostrzeżenia i każdy z Was może mieć inne preferencje i jego ranking byłby zupełnie inny.

[ Dodano: 2012-02-16, 22:18 ]
wojtek_augustów pisze:fibe, a jak odbiór? Jak z ustawieniami SQ i RF-gain?

Odbiornik jak dla mnie bez zastrzeżeń. Szeroki, dużo słyszy, wysoka czytelność sygnałów.

[ Dodano: 2012-02-16, 22:25 ]
RF Gain - u mnie da sie przykręcić o 50% i dopiero poniżej nikną sygnały. Duże możliwości regulacji wzmocnienia przydatne w miejskim jazgocie. SQ - ładnie obcina i leciutko syczy przy zaniku sygnału. Co do pokręteł to tak jak pisałem wcześniej szału nie ma bo sa to plastiki które trochę "kołyszą" sie na boki ale chodzą bardzo płynnie bez kjakichkolwiek zacięć (może nawet trochę za lekko) co przekłada sie na możliwość precyzyjnej regulacji.
Baza: Dragon Delta Force, Concorde II Ham International.
Mobil: President Walker ASC / President Taylor III ASC.
Baza: Sirio Boomerang 27 A
Astatic Road Devil
Mobil: Sirio ML 145, Sirio Turbo 800 S, President ML 145 Export

Trochę tego już było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”